Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνέχισα τις δοκιμές σήμερα και μου έβγαλε πάλι το μήνυμα unfortunately kodi has stopped αλλά μόνο όταν περίμενα να ανοίξει κάποιο απλό stream από sportsdevil. Κατά τα άλλα δούλεψε κομπλέ ότι και να έκανα. Περίεργο πάντως αυτό το crash. Το παθαίνει κανένας άλλος το ίδιο ή κάτι παρόμοιο;

 

To moonlight συνεχίζει να έχει πολύ lag σε βαθμό που να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

 

Αν θυμάμαι καλά με το factory reset επανέρχεται το kodi του κινέζου.... Σβήστο τελείως και πέρασε το απο το playstore.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνέχισα τις δοκιμές σήμερα και μου έβγαλε πάλι το μήνυμα unfortunately kodi has stopped αλλά μόνο όταν περίμενα να ανοίξει κάποιο απλό stream από sportsdevil. Κατά τα άλλα δούλεψε κομπλέ ότι και να έκανα. Περίεργο πάντως αυτό το crash. Το παθαίνει κανένας άλλος το ίδιο ή κάτι παρόμοιο;

 

To moonlight συνεχίζει να έχει πολύ lag σε βαθμό που να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με την ένδειξη -kodi has stopped-και διορθώθηκε αφού πέρασα

(αφού πρώτα έκανα απεγκατάσταση την έκδοση 16 που είχε default,μετά εγκατάσταση/στήσιμο την έκδοση του Play store)

μετά από πάνω(χωρίς να χάνονται οι ρυθμίσεις) την beta 5 Krypton ARMv7a (32bit).

 

Τώρα δουλεύει μία χαρά , τουλάχιστον στα tv shows,movies και sportsdevil που βλέπω περισσότερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματι 245 το βλεπω ,αμα τα αξιζει χαλαλι

Συμφωνω απολυτα. Βλεπεις τι γινεται  με προβληματα σε ολα τα σχετικα με box-tv φορουμ......Νομιζω οτι αρκετα χρηματα εχουμε δωσει στα βαθη της ανατολης.....Ταλαιπωρια-κακη ποιότητα και στο τελος σκορπιούνται τα ιδια σχεδον χρηματα αγοραζοντας και ξαναγοραζοντας τις φθηνο-κατασκευες τους.

 

Οσο αφορα το συγκεκριμενο box,απο οσο εχω διαβασει ,στην αρχη δεν το εδιναν  με το τηλεκοντρολ ,για να ερχεται πιο φθηνο.....Αμερικάνικο προϊόν με πολυ καλη κατασκευη.Οτι πληρωνεις παιρνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά με το factory reset επανέρχεται το kodi του κινέζου.... Σβήστο τελείως και πέρασε το απο το playstore.... 

 

Ναι σωστά θυμάσαι. Ωστόσο σε μένα κράσαρε όταν έσβησα την έκδοση του Κινέζου και έβαλα αυτή του playstore. Με το factory reset και ενώ επανήλθε η έκδοση του Κινέζου δουλεύει μέχρι τώρα κομπλέ εκτός από ένα crash που έφαγα στο sportsdevil. Θα το αφήσω προς το παρόν έτσι και βλέπουμε γιατί το έχω σετάρει 3 φορές μέχρι τώρα και βαρέθηκα.

 

 

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με την ένδειξη -kodi has stopped-και διορθώθηκε αφού πέρασα

(αφού πρώτα έκανα απεγκατάσταση την έκδοση 16 που είχε default,μετά εγκατάσταση/στήσιμο την έκδοση του Play store)

μετά από πάνω(χωρίς να χάνονται οι ρυθμίσεις) την beta 5 Krypton ARMv7a (32bit).

 

Τώρα δουλεύει μία χαρά , τουλάχιστον στα tv shows,movies και sportsdevil που βλέπω περισσότερο!

 

Ευχαριστώ για το tip αν έχω θέμα με το sportsdevil (μόνο σε αυτό μου έχει κρασάρει μέχρι στιγμής) θα το δοκιμάσω. 

 

Και με το moonlight τελικά μετά από το reset και εγκαθιστώντας την root έκδοση παίζει πολύ καλά τώρα. Έχει ένα πολύ μικρό lag αλλά τρώγεται. Θα πειραματιστώ και με το bitrate να δω. Πάντως το μηχανάκι είναι πολύ γρήγορο και τρέχει νεράκι. Δεν έχω κάποιο άλλο παράπονο. Μου βγήκε και στα 25 ευρώ λόγω έκπτωσης που είχα από το gearbest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα, ξέρουμε κάποιο μηχανηματάκι αξιόπιστο με αρουτάριστη ρομ; Είτε από την μάνα του είτε με φλασάρισμα. Το mxiii-g ας πούμε που έχω το ξέρω ότι παίζει μια σάπια μεν, αρουτάριστη δε ρομ. Απλά αναρωτιόμουν για εναλλακτική κάτω των 50€. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα, ξέρουμε κάποιο μηχανηματάκι αξιόπιστο με αρουτάριστη ρομ; Είτε από την μάνα του είτε με φλασάρισμα. Το mxiii-g ας πούμε που έχω το ξέρω ότι παίζει μια σάπια μεν, αρουτάριστη δε ρομ. Απλά αναρωτιόμουν για εναλλακτική κάτω των 50€. Ευχαριστώ

Γιατί να μην το κάνεις unroot μόνος σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ. Ψάχνω καιρό να πάρω στους δικούς μου ένα android tv box γιατί τελευταία ο media player της τηλεόρασης μας κάνει διάφορα, κόβει τα βίντεο κλπ. Και θα ήταν χρήσιμο επίσης για κάποιες ακόμα εφαρμογές όπως netflix, youtube. Ψάχνω κάτι φθηνό γενικά γιατί οι καιροί είναι και δύσκολοι και κοιτούσα αυτό που ανέβηκε στις προσφορές: http://www.insomnia.gr/topic/627919-tv-box-nexbox-a95x-s905x-2gb-8gb-gearbest-3096%E2%82%AC/.

 

Αξίζει για απλή προβολή 1080p ταινιών με υπότιτλους μέσα από media players, youtube και netflix? Υπόψιν πως δεν υπάρχει ούτε surround σύστημα οπότε ψάχνω για κάτι απλό όπως φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω για tv box με android ή windows 10 το οποίο όμως να υποστηρίζει surround 5.1 για να το συνδέσω στον ενισχυτή. έχετε καμία πρόταση κάτω από 200€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει για απλή προβολή 1080p ταινιών με υπότιτλους μέσα από media players, youtube και netflix? Υπόψιν πως δεν υπάρχει ούτε surround σύστημα οπότε ψάχνω για κάτι απλό όπως φαίνεται.

τα απλά και φθηνά δεν παίζουν netflix hd οπότε αν σε ενδιαφέρει το netflix πρέπει να πας σε σοβαρό και ακριβό ή σε νέα smart tv που παίζει netflix. Μάλλον το φθηνότερο από τα σοβαρά μηχανήματα είναι το wetek hub

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλήμερα παιδιά μάλλον δεν γράφω στο σωστό μέρος άλλα αν γνωρίζεται κάτι παρακαλώ θέλω βοήθεια λοιπόν έχω πάρει ένα tv box mxq pro 4k και μάλλον brickare βασικά έγινε το εξής του κάνα ρεστορ άναψε του έβαλα μια sd να του περάσω κάτι μέσα κόλλησε πριν καν κάνω το οτιδήποτε (μόλις την έβαλα δηλαδη) το έβγαλα από το ρεύμα και έκτοτε δεν ξανά δούλεψε ανάβει το μπλε φωτάκι που έχει άλλα δεν δείχνει κάτι στην οθόνη. προσπάθησα να του βάλω firmware με το burning tool άλλα παίρνω αυτό το σφάλμα (στην φώτο που ανέβασα). ξέρει κανείς πως φτιάχνετε αν φτιάχνετε?? 

 

ΥΓ: το κουμπί για hard reset που έχει δεν κάνει κάτι για να μπω στο μενού  

post-232776-0-26968200-1479638373_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω για tv box με android ή windows 10 το οποίο όμως να υποστηρίζει surround 5.1 για να το συνδέσω στον ενισχυτή. έχετε καμία πρόταση κάτω από 200€.

 

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και την "Minix" αν δεν έχεις μεγάλο θέμα με τα λεφτά.

Είμαι 100% ευχαριστημένος (πήρα το Minix Neo U1. Αυτό είναι με android αλλά έχουν και με Win 10)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...