Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεπτομαι αυτο για απλη χρηση στα 33,50

Mini M8S II 4K Smart TV Box Amlogic S905X Quad Core Processor

 -  2GB+16GB

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_471369.html

 

 

Ναι πήρα το ίδιο πριν κάνα μήνα. Χτύπα το άφοβα. Βλέπω τα πάντα με Kodi, acestream κλπ. Κανένα πρόβλημα και πολύ γρήγορο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα παιδες...Μολις παρελαβα ενα beelink GT1... ολα καλα......

ΑΛΛΑ ρε παιδια...button power on-off δεν εχει?????

Πως στο καλο το ανοιγουμε???

 

Αν το κλεισουμε δλδ απο το software, μετα πρεπει να το βγαλουμε απο την πριζα και να το ξαναβαλουμε

για να "αναψει" ?????

Με το τηλεκοντρόλ του δεν ανάβει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω την επομενη εβδομαδα το Alfawise S92, ειναι το ιδιο με το Beelink GT1 με ελαφρως καλυτερα optimised λογισμικο. Εχει κυκλοφορησει ηδη κ custom ROM (κανει κ για τα δυο) που το βελτιστοποιει σχεδον στο 100%. Εχει κ κουπονακι που βγαινει στα 45ε η λιγο πιο κατω (εγω το πηρα 44,40ε).

 

Για τον φιλο που ρωταει, δεν ειμαι βεβαιος αλλα νομιζω οτι ολα τα καινουργια μηχανακια s905 κ s912 υποστηριζουν HDMI CEC ειναι μια τεχνολογια που ανοιγει κ κλεινει το BOX αναλογα με το τηλεχειριστηριο της τηλεορασης. Δεν ξερω ακομη πως ακριβως λειτουργει, περισσοτερα οταν παραλαβω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πήρα το ίδιο πριν κάνα μήνα. Χτύπα το άφοβα. Βλέπω τα πάντα με Kodi, acestream κλπ. Κανένα πρόβλημα και πολύ γρήγορο.

οκ το παρηγγειλα , ευχαριστω πολυ

ποσο καιρο κανει περιπου να ερθει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να έβαλες να έρθει με tracking number και ολλανδικό ταχυδρομείο έτσι. Για να μπορείς να παρακολουθείς την πορεία του δέματος και όταν φτάσει στην Ελλάδα. Γύρω στις 20 μέρες να υπολογίζεις χοντρικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να έβαλες να έρθει με tracking number και ολλανδικό ταχυδρομείο έτσι. Για να μπορείς να παρακολουθείς την πορεία του δέματος και όταν φτάσει στην Ελλάδα. Γύρω στις 20 μέρες να υπολογίζεις χοντρικά.

Ναι ακριβώς αυτό έβαλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Εγώ το cosmote tv go το έχω βάλει στο mxiii που έχω και παίζει μια χαρά φίλε μου.

 

 

Φίλε πως το εκανες, γτ το δοκιμασα σημερα και μου εγραφε ότι δεν υποστηρίζεται.

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω την επομενη εβδομαδα το Alfawise S92, ειναι το ιδιο με το Beelink GT1 με ελαφρως καλυτερα optimised λογισμικο. Εχει κυκλοφορησει ηδη κ custom ROM (κανει κ για τα δυο) που το βελτιστοποιει σχεδον στο 100%. Εχει κ κουπονακι που βγαινει στα 45ε η λιγο πιο κατω (εγω το πηρα 44,40ε).

 

Για τον φιλο που ρωταει, δεν ειμαι βεβαιος αλλα νομιζω οτι ολα τα καινουργια μηχανακια s905 κ s912 υποστηριζουν HDMI CEC ειναι μια τεχνολογια που ανοιγει κ κλεινει το BOX αναλογα με το τηλεχειριστηριο της τηλεορασης. Δεν ξερω ακομη πως ακριβως λειτουργει, περισσοτερα οταν παραλαβω!!

Ποιο είναι το κουπόνι για το Alfawise S92? €45.27 το βλέπω τώρα και σκέφτομαι να το χτυπήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Θελω να παραγγείλω ένα tv box για απλή αξιοπρεπή χρήση kodi χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις. Θα ήθελα κάποιο σχετικά φθηνό με 2gb μνήμη και δοκιμασμένο. Εχω καταλήξει στο Mini M8s ii. Ήθελα την γνώμη σας για που θα το παραγγείλω για να έρθει πιο γρήγορα. Ειναι ασφαλή τα eu warehouse και γρήγορα ; Μήπως eBay.co.uk η απο κάπου άλλου; Αν εχετε καμία άλλη πρόταση με καλά χαρακτηριστικά που δεν θα χρειαστεί να περιμενω αρκετά να έρθει ειναι ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gearbest europe έχει βγάλει μερικές ενδιαφέρουσες προσφορές λόγω Cyber Monday. Μεταξύ των παρακάτω tv box ποιο είναι καλύτερο και εσείς ποιο θα επιλέγατε:

 

Beelink MINI MXIII II - 50 ευρώ

NEXBOX A95X - B7N - 45 ευρώ

Xiaomi Mi Android TV = 71 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο είναι το κουπόνι για το Alfawise S92? €45.27 το βλέπω τώρα και σκέφτομαι να το χτυπήσω

 

Δεν πιανει αλλο, αυτη ειναι η προσφορα αυτη την στιγμη!! Εχει βγει η πρωτη custom ROM (Alfawise κ GT1 μιας κ ειναι ιδια μοντελα με διαφορετικο brand name) η υποστηριξη θα συνεχιστει οποτε θα προτεινα αυτο λογω του Passthrough σε DTS κ DD για αναπαραγωγη στο KODI.

Εχει κανεις αποψη/εμπειρια με το xiaomi mi box? Με ενδιαφέρει για streaming και kodi!

 

Καλυτερα να τσεκαρεις κανα review, εχω την εντυπωση οτι για Kodi καλυτερα να πας για Android box κ οχι το Mi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gearbest europe έχει βγάλει μερικές ενδιαφέρουσες προσφορές λόγω Cyber Monday. Μεταξύ των παρακάτω tv box ποιο είναι καλύτερο και εσείς ποιο θα επιλέγατε:

 

Beelink MINI MXIII II - 50 ευρώ

NEXBOX A95X - B7N - 45 ευρώ

Xiaomi Mi Android TV = 71 ευρώ

To Beelink MINI MXIII II θα επέλεγα, επίσης δεν κάνει 50 ευρώ αλλά €36 (16gb).

 

Ps: Και το NEXBOX A95X - B7N κοστίζει €38

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πως το εκανες, γτ το δοκιμασα σημερα και μου εγραφε ότι δεν υποστηρίζεται.

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Ποιό μηχάνημα έχεις?Μήπως είναι root?Αν είναι λογικό να μην παίζει.Εγώ έχω το mxiii.Ψάξε στα apps σου αν έχεις το SuperSU.Αν δεν την έχεις κατέβασε την από το play store.Έχει επιλογή στις ρυθμίσεις του να κάνεις την συσκευή unroot.Εγώ αυτό έκανα και έπαιξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...