Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνω, απλα οχι παντα.

 

Αλλα 99% των περιπτωσεων αφου κοβεις την εταιρια μεταπωλησης, βρισκεις την ιδια ποιοτητα σε χαμηλοτερη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η σειρά V της coolermaster δεν υστερεί σε τίποτα από τα αντίστοιχα παραδοσιακά καλά τροφοδοτικά,όπως πχ superflower-seasonic.

Τα υπόλοιπά της είναι όντως μέτρια και υπερτιμημένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά V της coolermaster δεν υστερεί σε τίποτα από τα αντίστοιχα παραδοσιακά καλά τροφοδοτικά,όπως πχ superflower-seasonic.

Τα υπόλοιπά της είναι όντως μέτρια και υπερτιμημένα.

Η σειρά V της coolermaster ειναι απλα υπερκοστολογημενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα η coolermaster ειναι τοπ σε οτι βγαζει απο το 2007 ειχα ενα coolermaster silent pro m 600 watt kai δεν ειχα κανενα προβλημα ...γ αυτο αγαπω την coolermaster γτ ειναι πολυ μπροστα σαν εταιρεία αλλα  οτι υπάρχουν και αλλες αξιολογες εταιρείες υπαρχουν .....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έχω απογοητευτεί, και κυρίως στην ψύξη της,

Φθορές πολλές και θόρυβος μετά από καιρό, δεν λέω σε θερμοκρασίες κάνει αρκετά καλά την δουλεία της.

Έπειτα για κουτια βγάζει αρκετά καλά αλλά αυτά που πραγματικά αξίζουν από 120 και πάνω.

Τροφοδοτικά απλώς οκ..

Σε καμία περίπτωση δεν θα έπαιρνα όμως ένα coolermaster αντί για seasonic, superflower, XFX,

(προσωπική άποψη παντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ,είμαι καινούριος και λίγο άσχετος με θέματα αναβαθμίσεων για αυτό το λόγο θέλω βοήθεια .είναι να αγοράσω μια καινούρια GPU τώρα και μου είπαν από το φόρουμ να αλλάξω τροφοδοτικό όσο πιο σύντομα γίνεται .τωρα έχω ένα Aerocool 1100W.

H GPU που θα πάρω είναι η gtx 1060 6gb η RX 480 8gb την οποία θα κάνω crossfire στο άμεσο μέλλον αν καταλήξω εκεί .

Πείτε μου την γνώμη σας ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ,είμαι καινούριος και λίγο άσχετος με θέματα αναβαθμίσεων για αυτό το λόγο θέλω βοήθεια .είναι να αγοράσω μια καινούρια GPU τώρα και μου είπαν από το φόρουμ να αλλάξω τροφοδοτικό όσο πιο σύντομα γίνεται .τωρα έχω ένα Aerocool 1100W.

H GPU που θα πάρω είναι η gtx 1060 6gb η RX 480 8gb την οποία θα κάνω crossfire στο άμεσο μέλλον αν καταλήξω εκεί .

Πείτε μου την γνώμη σας ευχαριστώ πολύ.

Τα Aerocool αν και δεν ειναι αυτα που θα συμβουλευαμε να παρει κανεις γιατι στην τιμη τους υπαρχουν πιο αξιοπιστα,απο την αλλη δεν ειναι της πλακας, ειναι καλουτσικα,οποτε αν το εχεις με εγγυηση ακομη και δεν εχεις προβλημα εισαι ενταξει.Απο αποψη wattage και ενα 650αρι σου κανει δουλεια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ,είμαι καινούριος και λίγο άσχετος με θέματα αναβαθμίσεων για αυτό το λόγο θέλω βοήθεια .είναι να αγοράσω μια καινούρια GPU τώρα και μου είπαν από το φόρουμ να αλλάξω τροφοδοτικό όσο πιο σύντομα γίνεται .τωρα έχω ένα Aerocool 1100W.

H GPU που θα πάρω είναι η gtx 1060 6gb η RX 480 8gb την οποία θα κάνω crossfire στο άμεσο μέλλον αν καταλήξω εκεί .

Πείτε μου την γνώμη σας ευχαριστώ πολύ.

Φανταζομαι εχεις το strike x σωστα?

Οπως ειπε και ο benign δεν εχεις προβλημα.

Ειναι 80 plus bronze και εχει και τις αντιστοιχες προστασιες..

Δηλαδη και να παθει κατι , τουλαχιστον δεν θα παρει κατι αλλο μαζι του.

Γνωμη μου να μεινεις οπως εισαι και αστο μεχρι να πεθανει..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω ενα mini itx συστηματακι με i3 3220 και foxconn h67s,εναν ssd,εναν hdd και 4 ανεμιστηρια.Στο μελλον ισως βαλω και μια καρτουλα γραφικων για να παιξω κανενα παιχνιδακι παραπανω...Τροφοδοτικο εχω το corsair rm 750 gold..

Επειδη ειναι overkill για το συστηματακι μου,και επειδη ειναι μεγαλο για το κουτι μου(prodigy),σκεφτομαι να το πουλησω και να παω στο thermaltake smart se 530...

H απορια μου ειναι η εξης,θα καιει παραπανω ρευμα λογω του οτι δεν ειναι gold κτλ η λογω efficiency,ή θα ειναι το ιδιο σε καταναλωση?

Ισως ειναι χαζη η απορια μου,ομως ειμαι ψιλοασχετος γι'αυτο ειπα να ρωτησω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα mini itx συστηματακι με i3 3220 και foxconn h67s,εναν ssd,εναν hdd και 4 ανεμιστηρια.Στο μελλον ισως βαλω και μια καρτουλα γραφικων για να παιξω κανενα παιχνιδακι παραπανω...Τροφοδοτικο εχω το corsair rm 750 gold..

Επειδη ειναι overkill για το συστηματακι μου,και επειδη ειναι μεγαλο για το κουτι μου(prodigy),σκεφτομαι να το πουλησω και να παω στο thermaltake smart se 530...

H απορια μου ειναι η εξης,θα καιει παραπανω ρευμα λογω του οτι δεν ειναι gold κτλ η λογω efficiency,ή θα ειναι το ιδιο σε καταναλωση?

Ισως ειναι χαζη η απορια μου,ομως ειμαι ψιλοασχετος γι'αυτο ειπα να ρωτησω...

Στην καταναλωση δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα αλλα εχεις πολυ ποιοτικο τροφοδοτικο με μεγαλη εγγυηση.Δεν σε συμφερει νομιζω εστω και αν ειναι overkill.Εκτος και αν θελεις να χρησιμοποιησεις τα χρηματα για να αγορασεις κατι αλλο χρησιμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς, διαφορά στην απόδοση και στο λογαριασμό της ΔΕΗ δε θα καταλάβεις. Το θέμα είναι και πόσο θα το πουλήσεις για να πάρεις ένα άλλο καινούργιο μικρότερο. Αν το κέρδος είναι μικρό δε συμφέρει καθόλου. Πάντως αν προχωρήσεις σε αγορά, κοίταξε και αυτό το Evga αλλά δεν είναι semi-modular όπως το Thermaltake

 

https://www.skroutz.gr/s/4306951/EVGA-430W-Power-Supply-80-PLUS.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς, διαφορά στην απόδοση και στο λογαριασμό της ΔΕΗ δε θα καταλάβεις. Το θέμα είναι και πόσο θα το πουλήσεις για να πάρεις ένα άλλο καινούργιο μικρότερο. Αν το κέρδος είναι μικρό δε συμφέρει καθόλου. Πάντως αν προχωρήσεις σε αγορά, κοίταξε και αυτό το Evga αλλά δεν είναι semi-modular όπως το Thermaltake

 

https://www.skroutz.gr/s/4306951/EVGA-430W-Power-Supply-80-PLUS.html

 

Στην καταναλωση δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα αλλα εχεις πολυ ποιοτικο τροφοδοτικο με μεγαλη εγγυηση.Δεν σε συμφερει νομιζω εστω και αν ειναι overkill.Εκτος και αν θελεις να χρησιμοποιησεις τα χρηματα για να αγορασεις κατι αλλο χρησιμο.

Eυχαριστω για τις απαντησεις.Ισως βρω και μεταχειρισμενο οποτε θα ειναι αρκετα φθηνο.Απο την αλλη χρειαζομαι οπωσδηποτε modular,γιατι το κουτι ειναι δυσκολο..Συν οτι χρειαζομαι χρηματα για καπιοιες υποχρεωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω για τις απαντησεις.Ισως βρω και μεταχειρισμενο οποτε θα ειναι αρκετα φθηνο.Απο την αλλη χρειαζομαι οπωσδηποτε modular,γιατι το κουτι ειναι δυσκολο..Συν οτι χρειαζομαι χρηματα για καπιοιες υποχρεωσεις..

Τοτε θα σε καλυψει μια χαρα το Thermaltake ειναι πολυ vfm ,απλα κοιταξε να εχει εγγυηση αν το παρεις μεταχειρισμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα το PC μου εδώ και λίγο διάστημα όταν πατάς το κουμπί να ανοίξει δουλεύει αλλά δεν δίνει σήμα στην οθόνη και τα usb δεν δουλεύουν αν τον σβήσω  καμία 2 3 φορές θα δουλέψει και το pc είναι καινούργιο.

αποτελείτε από

 

6600κ

Rx480

asus z170 mini pro gaming

Τροφοδοτικο Thermaltake 630w

 

μήπως τελικά φταίει το τροφοδοτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε θα σε καλυψει μια χαρα το Thermaltake ειναι πολυ vfm ,απλα κοιταξε να εχει εγγυηση αν το παρεις μεταχειρισμενο.

καλησπερα ψαχνω τροφοδοτικο full modular τουλάχιστον 500 -600 watt yparxei kapoio na κοιταξω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...