Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

fallen4ngel  προσωπικά  θα έπαιρνα το evga λόγω εταιρείας κυρίως,ξέρεις ότι αν σου κάτσει στραβή θα είναι δίπλα σου όχι Αλέκος,ιδίως όταν μιλάμε για ένα ακριβό εξάρτημα κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για μια 290Χ ακομα και με 650 εισαι οκ. το g3 και αυτο στην leadex σειρα ειναι βασισμενο, οποτε αν σε βολευει οτι ειναι πιο μικρο +5 χρονια παραπανω εγγυηση το τσιμπας. Παντως θα βγει και super flower leadex II σειρα αν θες να περιμενεις

Αν μπορούσα να περιμένω θα το έκανα, αλλά χρειάζομαι τροφοδοτικό γιατί δεν έχω το main εδώ και θα πρέπει να μπεί ένα καλύτερο από το XFX που έχω αυτή την στιγμή (850 Bronze).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ενδιαφερει η εγγυηση πας στο evga, αν οχι στο αλλο (το ασπρο leadex κοιτας?)

Ε ναι εχω κολλημα. στο main εχω το λευκο ΝΖΧΤ Hale v2 1000

Γιατί να αλλάξεις το XFX; Είναι ελαττωματικό;

 

Οχι αλλα μπορω να το δωσω σε πολυ καλη τιμη οποτε λεω με λιγα παραπανω να παρω Gold και να εχω και απο το 0 παλι εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε παω πασο για το χρωμα. Δες μηπως παρει πουθενα το ματι σου το corsair RMi/RMx Special Edition Που ειναι ασπρο με led (αν και λογικα θα το πληρωσεις το special :ph34r: )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε παω πασο για το χρωμα. Δες μηπως παρει πουθενα το ματι σου το corsair RMi/RMx Special Edition Που ειναι ασπρο με led (αν και λογικα θα το πληρωσεις το special :ph34r: )

1000αρι ειναι αυτο και το ματι μου ακομη και αν το παρει η τσεπη δυσκολα.

Απλα ειπα με κανα 50αρι μαξ να κανω την αλλαγη.

Και ετσι που ειμουν τελικα αποφασισμενος μετα και απο την δικια σας προτροπη να παω στα 10 χρονια μου τα χαλας παλι  :-(

Ειναι λιγο το λευκο, ειναι λιγο τα led.... να εδινε 7 χρονια ρε γμτ να παω με κλειστα ματια  :cry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά θα πήγαινα στο G3 καθαρά λόγω εγγύησης. Εξάλλου και να το καλύψεις μπορείς, και δεν θα το βλέπεις και συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς σε ποια πλατφόρμα βασίζεται το g3; Γιατί αν είναι στην νέα της SF μπορεί να είναι και καλύτερο.
Βρε ότι το βλέπω το βλέπω γιατί είναι δίπλα μου ο πύργος ;)
Η εγγύηση και στα 2 είναι υπεραρκετή δεν έχω κρατήσει τίποτα τόσο πολύ.
Μου φαίνεται με αγορά της τελευταίας στιγμής θα το πάρω και ότι γίνει.
Είπα μπας και βρω κάνα αξιόλογο στα 850 σχετικά κοντά στα λεφτά αλλά παπαλα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς σε ποια πλατφόρμα βασίζεται το g3; Γιατί αν είναι στην νέα της SF μπορεί να είναι και καλύτερο.

Βρε ότι το βλέπω το βλέπω γιατί είναι δίπλα μου ο πύργος ;)

Η εγγύηση και στα 2 είναι υπεραρκετή δεν έχω κρατήσει τίποτα τόσο πολύ.

Μου φαίνεται με αγορά της τελευταίας στιγμής θα το πάρω και ότι γίνει.

Είπα μπας και βρω κάνα αξιόλογο στα 850 σχετικά κοντά στα λεφτά αλλά παπαλα :(

Καλά αν τα πουλάς γρήγορα δεν σε νοιάζει. Πάντως και το 750άρι σε σηκώνει άνετα, τι σκατά, εγώ με τον Χ[email protected] και τις δυο 470 που θεωρητικά αθριστοικά είναι πιο απαιτητικό σε watt απο το δικό σου, έβλεπα 670 απο την πρίζα μαζί με την οθόνη. Σημαίνει τροφοδοτικό κάπου στα 580-600 DC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν τα πουλάς γρήγορα δεν σε νοιάζει. Πάντως και το 750άρι σε σηκώνει άνετα, τι σκατά, εγώ με τον Χ[email protected] και τις δυο 470 που θεωρητικά αθριστοικά είναι πιο απαιτητικό σε watt απο το δικό σου, έβλεπα 670 απο την πρίζα μαζί με την οθόνη. Σημαίνει τροφοδοτικό κάπου στα 580-600 DC.

Ρε φιλαρακι μηπως ξερεις τιποτα για το EVGA SuperNOVA 750 G1 δεν μπορεσα να βρω κατι, βρισκω για το NEX750 το οποιο ειναι FSP (ασχημο δεν το λες αλλα οκ).

Το βρισκω σε αρκετα καλυτερη τιμη, εφοσον κοιταζω για 750 βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλαρακι μηπως ξερεις τιποτα για το EVGA SuperNOVA 750 G1 δεν μπορεσα να βρω κατι, βρισκω για το NEX750 το οποιο ειναι FSP (ασχημο δεν το λες αλλα οκ).

Το βρισκω σε αρκετα καλυτερη τιμη, εφοσον κοιταζω για 750 βεβαια

το NEX ειναι το G1, και σε σχεση με το G2 υστερει αρκετα. Κοιτα κανενα RMx, αρκετα ανωτερα απο το G1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ διαβάζεις την σκέψη μου.

Το RMx850 έβλεπα μόλις τώρα.

Στα λεφτά είναι +10-15€ πάνω από τα 750 που είχα στο νου μου οπότε στα ίδια πλαίσια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους, 
Σκεφτομαι για το Link.png Site: BeQuiet Pure Power 9 500W


. Τι γνωμη εχετε;; Να το επιλεξω ή να επιλεξω καποιο αλλο;; 
Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...