Προς το περιεχόμενο

πως σεταρω το ρουτερ μου zte zxhn h108ns σε static ip που εχει Encapsulation PPPoA/PPPoE


κωστας10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Bρίσκεις πια DNS υποστηρίζει το modem σου.

Γράφεσαι στα αντίστοιχα sites.

και κανεις σετθπ το λογαρισμό σου username,password,dns στο modem η κατεβάζεις το client για το pc
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρίσκεις πια DNS υποστηρίζει το modem σου.

 

Γράφεσαι στα αντίστοιχα sites.

 

και κανεις σετθπ το λογαρισμό σου username,password,dns στο modem η κατεβάζεις το client για το pc

εχω κανει

 

Bρίσκεις πια DNS υποστηρίζει το modem σου.

 

Γράφεσαι στα αντίστοιχα sites.

 

και κανεις σετθπ το λογαρισμό σου username,password,dns στο modem η κατεβάζεις το client για το pc

 

εχω κανει λογαριασμο στιν DyndDNS που υποστιριζει και το ρουτερ μου αλλα δεν βορω να περασω τα στοιχεια σωστα ωστε να γινει static

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κωστας10 καλώς ήρθες στο Insomnia. Ριξε μια ματια στο παρακατω link-θεμα του ΑγνωστοςΧ γιατι ειχε παρόμοιο πρόβλημα και λεει οτι βρήκε τη λύση.

 

http://www.insomnia.gr/topic/483179-%CF%84%CE%BF-%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%B5%CF%81-%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B6%CE%B5%CE%B9-ip-%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%B5-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CE%B2%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%B7%CF%83%CE%B5%CF%84%CE%B5/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaaaxa ναι βρήκε λύση σε άλλο forum :P



Παραβλέπω το γεγονός πως λες πως έκανες acount στο DynDNS που τώρα είναι PAY.

Tα στοιχεια που θες είναι το username,password και το DNS που έφτιαξες από την σελίδα του DynDNS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaaaxa ναι βρήκε λύση σε άλλο forum :P

 

Παραβλέπω το γεγονός πως λες πως έκανες acount στο DynDNS που τώρα είναι PAY.

 

Tα στοιχεια που θες είναι το username,password και το DNS που έφτιαξες από την σελίδα του DynDNS

 

 

Static IP Address

 

 Subnet Mask

 

     Gateway

 

αυτα τα οποια ειναι στο interface setup δεν ξερω να βαλω  nterface

Setup  δεν ξερω να συμπλιρωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω πως μπερδεύεστε για κάποια απλά πράγματα. Το modem το συγκεκριμένο δεν το έχω για να σου βρω την συγκεκριμένη σελίδα αλλα πρέπει να είναι όπως στην photo.

post-203815-0-30164400-1370527299_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω πως μπερδεύεστε για κάποια απλά πράγματα. Το modem το συγκεκριμένο δεν το έχω για να σου βρω την συγκεκριμένη σελίδα αλλα πρέπει να είναι όπως στην photo.

 

Δεν καταλαβαίνω πως μπερδεύεστε για κάποια απλά πράγματα. Το modem το συγκεκριμένο δεν το έχω για να σου βρω την συγκεκριμένη σελίδα αλλα πρέπει να είναι όπως στην photo.

 

 

Δεν καταλαβαίνω πως μπερδεύεστε για κάποια απλά πράγματα. Το modem το συγκεκριμένο δεν το έχω για να σου βρω την συγκεκριμένη σελίδα αλλα πρέπει να είναι όπως στην photo.

ms2jci.jpg

 

2ml1mw.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο το 1o κανεις το 2o δεν χρειάζεται

το προτο το εκανα και πηγα cmd k egrapsa ping kai to hostname μου και δουλεβει αλλα το IP μου συνεχιζει να αλλαζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο hostname που πήρες από το DNS είναι ένα shortcut ας το πούμε έτσι για το ip σου που θα αλλάζει συνεχεια.

Το DNS host name θα μένει πάντα το ίδιο και ας αλλάζει το ip. Έτσι μπορείς να κανεις Host υπηρεσίες και ας μην έχει static ip γιατί εχεις DNS.

Το ip σου ότι και να κανεις θα αλλάζει, μονο ο provider μπορεί να στο κάνει να μην αλλάζει άμα τον πλήρωσης αλλα δεν χρειάζεται αφού το DNS κάνει την ίδια δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκεί που είναι να βάλεις το ip θα βάλεις το DNS Name.

το hostname ενοεις?  εκανα register sto site m zitise hostname to evala to dextike etreksa to server   meta ekana   restart sto router  elakse to ip kai san na leme alla kse (xathike o logariasmos kai ta stixeia)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάτι θα κανεις λάθος με το DNS name εxεις τις ίδιες δυνατότητες με το static ip. Δεν ξέρω τι πας να κανεις και πως.

Όλος ο κόσμος έχει DNS από κάποια υπηρεσία για να κάνει host το site του να κάνει host παιχνίδια etc, ούτε εγώ είχα ποτε θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...