Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Topic v2 [PS3]


Byron.christ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοεις διαφορετικο user PS3 του αδερφου σου ο λογαριασμος η διαφορετικο psn login account?

 

Το ξαναέλεγξα(Uncharted3 και Dragons Dogma) πριν απο λιγο για μην λέω βλακείες.

Στο δικο του προφιλ στο ps3 κανω login στο δικο του psn account http://psnprofiles.com/weryko ,και παίζουν κανονικά τα παιχνίδια που εχω κατεβάσει εγω http://psnprofiles.com/VotritisCosta απο το plus. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα αγορασμένα παιχνίδια απο το store παίζουν κανονικά.

Το Pac-Man πχ που αγόρασα απο τον δικό μου λογαριασμό παίζει και απο τον λογαριασμό της κοπέλας μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργο. δεν το ηξερα αυτο

 

Και εμενα μου φάνηκε περίεργο γιατι νόμιζα οτι τα παιχνιδια κλειδώνουν στο λογαριασμό  που τα κατεβάζει,άλλα οπ'οτι φερνετε οτι απαξ και κατεβούν στην κονσόλα ειναι διαθέσιμα για οποιοδήποτε χρήστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο περίεργο. Αν αγοράσεις παιχνίδια σε μια κονσόλα όλοι οι υπόλοιποι λογαριασμοί στην κονσόλα μπορούν να τα παίξουν. Το ίδιο ισχύει και στο 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μια βοήθεια σας παρακαλώ! Βασικά ΔΕΝ είχα ποτέ κονσόλα, οπότε και συγχωρέστε μου την ασχετοσύνη! :P
Είδα στο public (δεν κάνω διαφήμιση, το έχουν και μερικά ακόμα), που έχει το Sony PlayStation 3 Super Slim 500GB & Last of Us στα 279 ευρώ και δίνει μαζί  trial PS Plus (30 Ημερών)
Βασικά να ρωτήσω αν αξίζει στην τιμή αυτό το πακέτο και αν νομίζετε πως θα πέσει παρακάτω σε λίγο καιρό που έρχεται το ps4!

Και κάτι άλλο, μπήκα στο PS PLUS και είδα πως μπορεί κάποιος να κατεβάσει ΔΩΡΕΑΝ μερικά πολύ καλά παιχνίδια, όπως το Metal Gear Rising: Revengeance, Remember Me, Uncharted Golden Abyss, Uncharted 3: Η Εξαπάτηση του Drake και 3-4 ακόμα!!
Όλα αυτά, μπορώ να τα κατεβάσω στον σκληρό και να τα έχω για πάντα? Εννοώ θα μπορώ να τα παίξω και μετά τις 30 μέρες? (...θα παίζουν και στο 4 , μέσω του λογαριασμού μου?)
Επίσης βλέπω στο site πως έχει και αντίστροφη μέτρηση για τις 30 μέρες! Αν ενεργοποιήσω αυτές τις μέρες το ps plus, θα προλάβω και τα παιχνίδια του άλλου μήνα? (Άλλα 10 δηλαδή?)

Αυτά.....!!!
Ευχαριστώ.... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παιχνιδια θα ειναι στον σκληρο αλλα μετα απο τις 30 μερες δεν θα παιζουν . Θα πρεπει να ξαναβαλεις plus . Στο ps4 δεν θα παιζουν απο οτι ξερω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια μένουν στο ιστορικό του λογαριασμού σου και είναι διαθέσιμα να τα ξανακατεβάσεις και παίξεις όποτε θες αρκεί να έχεις ενεργή συνδρομή Plus. Αν λήξει δεν μπορείς να τα παίξεις/ξανακατεβάσεις, αλλά αν την ενεργοποιήσεις ξανά αργότερα αποκτάς πάλι πρόσβαση. Αυτό ισχύει για όσα έχεις "αγοράσει" όσο ήταν δωρεάν στο Plus ενώ ήσουν μέλος, όχι για ό,τι άλλο θα έχει βγει ενδιάμεσα συνδρομών (ελπίζω να βγάζει νόημα αυτό έτσι όπως το έγραψα). Στο PS4 δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS3 Sells Over 80 Million Units With 4,332 Games Released

300 more on the way.

 

Sony has announced PlayStation 3 sales have surpassed the 80 million mark as of November 2.

The system originally launched in Japan on November 11, 2006, making it almost seven years old.

 

Alongside revealing the new sales total for the hardware, Sony also announced that an impressive 4,332 games have been released for the console worldwide, excluding digital-only titles. Specific titles the company singled out for praise include Journey and The Last of Us, the latter managing to sell 3.4 million copies in just three weeks.

 

Despite the imminent release of the PlayStation 4, Sony explained that an additional 300 titles are due for release on the console over Christmas.

 

Shifting the focus to PSN, the service apparently has more than 150 million registered accounts as of September 19, 2013. These users have access to more than 222,000 pieces of "digital content", 72,000 of which are "game content" as of October 31.

 

Last month, Microsoft announced that the Xbox 360 passed the 80 million mark, snatching back the lead that Sony managed to claim in January. It's worth remembering that the Xbox 360 launched a year earlier in 2005, however.

 

Nintendo's Wii remains the winner of the current generation, with 100 million units sold since its November 2006 launch. Whether the PS3 and Xbox 360 will achieve such heights with the imminent release of the next-gen consoles seems doubtful, while the PS2's record of 155 million units is almost certainly safe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, επειδη προετοιμαζομαι σιγα σιγα για το PS4 θελω να μου διευκρινησετε 2 πραγματακια οσον αφορα το PS Plus.

 

1) Γενικα ξερω οτι αμερικανικες καρτες PSN δεν δουλευουν στην ευρωπη, αλλα οσον αφορα μια καρτα απο amazon.co.uk , αυτη θα δουλεψει σε ελληνικο λογαριασμο PSN? Κυριως με ενδιαφερει για συνδρομη 1ος χρονου PS Plus....τι ισχυει εκει? Ειμαστε δεσμιοι των ελληνικων καρτων ή μπορουμε να κανουμε ανανεωση και με αγγλικη/γερμανικη κλπ?

 

2) Στο PS Plus, η instant game collection αποτι εχω καταλαβει καθε μηνα κανει rotate καποια παιχνιδια. Αυτο σημαινει οτι αυτα που "βγαινουν" δεν υπαρχει τροπος να τα κατεβασεις? Αν τα ειχες ηδη κατεβασει τοτε ομως εχεις προσβαση σε αυτα? Αν δουλευει ετσι το συστημα, υπαρχει τροπος καποιο παιχνιδι που δεν προλαβες γιατι ειχε προσφερθει πχ πριν 3 μηνες και τοτε εσυ δεν ειχες συνδρομη (ή δεν σε ενδιεφερε και δεν το κατεβασες τελοσπαντων) να το βρεις αλλιως, απο internet ή σκληρο δισκο φιλου ή οτιδηποτε και να το περασεις στον δικο σου και να παιζει?

 

Επειδη θα παρω PS4 τη launch day και θεωρω το PS plus απαραιτητο, θελω να κανω ηδη τα κουμαντα μου για ενδεχομενως ευρεση φτηνης καρτας ετησιας συνδρομης κλπ, γι'αυτο ρωταω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Λογικά θα έχει να κάνει με το region, αλλά επειδή στα DLC παίζουν περιορισμοί ακόμα κι εντός region, καλύτερα να το επιβεβαιώσουν κι άλλοι αυτό.

 

2) 3 από τα παιχνίδια του IGC παραμένουν όλο το χρόνο, τα υπόλοιπα κάνουν rotate όπως λες. Αυτά που έχουν φύγει δεν μπορείς να τα κατεβάσεις αν δεν τα είχες κατεβάσει όσο ήταν διαθέσιμα. Αν τα είχες κατεβάσεις τότε, ακόμα κι αν στο ενδιάμεσο "έκοψες" τη συνδρομή, αν την ξαναβάλεις τα έχεις. 

 

Υπάρχουν προσφορές κατά καιρούς σε ελληνικά καταστήματα για ετήσιες κάρτες, πάντως. Εχε το νου σου, υπάρχουν μερικοί αίλουροι στο φόρουμ που τις πιάνουν αμέσως ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Λογικά θα έχει να κάνει με το region, αλλά επειδή στα DLC παίζουν περιορισμοί ακόμα κι εντός region, καλύτερα να το επιβεβαιώσουν κι άλλοι αυτό.

Ισχυει 100%. Σε FIFA12 (αμερικανικη εκδοση BLUS) πηγα να περασω το EURO 12 DLC (παλι αμερικανικο). Το FIFA 12 ετρεχε κανονικα standalone, το DLC οχι (χακαρισμενο παρακαλω) σε ευρωπαικη κονσολα μου εγραφε region mismatch για το dlc. μετα βεβαια αναγκαστηκα να βρω απ  την αρχη ευρωπαικες εκδοσεις που ετρεχαν κανονικα.

Διαβασε και αυτο το νημα. θα σου λυσει πολλες αποριες

http://www.insomnia.gr/topic/474179-playstation-plus-official-topic/

 

PS: Επειδη τα χριστουγεννα ειναι κοντα να υπενθυμισω πως περυσι απο 20 Δεκ και για 1μιση μηνα η καρτα PSN Plus ετησια συνδρομη επαιζε στα 37,5 ευρω στα public. και στο πλαισιο τοσο αλλα για κανα 5ημερο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...