Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Topic v2 [PS3]


Byron.christ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επανέρχομαι στη παρέα μετά από καιρό γιατί έριξα συντήρηση στο (ελάχιστα δουλεμένο) PS3 μου

είναι με EvilNat 4.88 και λόγω έλλειψης χρόνου το είχα αφήσει πολύ καιρό απλά να κάθεται κάτω από την tv. Λέω χθες βράδυ δε του ρίχνω ένα άνοιγμα καθάρισμα πάστες φρέσκια εγκατάσταση και πέρασμα τα games στον SSD να έχω ένα point zero ξανά.

Πάει σφαίρα, είναι τέρμα δροσερό (του χω ρυθμίσει και ανεμιστήρα στροφές να διατηρεί τα chip κάτω από 60),

παίζει ώρες όλα τα παιχνίδια

αλλά στο Grand Turismo 6 στο 5λεπτο σβήνει με 3 beep και κόκκινο λαμπάκι παλλόμενο.

Πως γίνεται όλα τα άλλα να τα τρέχει ώρες και μόνο σε αυτό το παιχνίδι να τραβάει μπλόκο. Δείτε καθάρισμα και θερμοκρασίες (έχουν μπει και thermal pads που δε φαίνονται)

ps33.jpg

ps34.jpg

pse1.jpg

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, greekfragma είπε

Επανέρχομαι στη παρέα μετά από καιρό γιατί έριξα συντήρηση στο (ελάχιστα δουλεμένο) PS3 μου

είναι με EvilNat 4.88 και λόγω έλλειψης χρόνου το είχα αφήσει πολύ καιρό απλά να κάθεται κάτω από την tv. Λέω χθες βράδυ δε του ρίχνω ένα άνοιγμα καθάρισμα πάστες φρέσκια εγκατάσταση και πέρασμα τα games στον SSD να έχω ένα point zero ξανά.

Πάει σφαίρα, είναι τέρμα δροσερό (του χω ρυθμίσει και ανεμιστήρα στροφές να διατηρεί τα chip κάτω από 60),

παίζει ώρες όλα τα παιχνίδια

αλλά στο Forza Horizon 6 στο 5λεπτο σβήνει με 3 beep και κόκκινο λαμπάκι παλλόμενο.

Πως γίνεται όλα τα άλλα να τα τρέχει ώρες και μόνο σε αυτό το παιχνίδι να τραβάει μπλόκο. Δείτε καθάρισμα και θερμοκρασίες (έχουν μπει και thermal pads που δε φαίνονται)

ps33.jpg

ps34.jpg

pse1.jpg

Δεν έχω διαβάσει τίποτα από το thread. Forza Horizon 6; Μπορεί το ps3 να τρέξει παιχνίδια xbox και μάλιστα από επόμενες γενιές;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kaliakman είπε

Δεν έχω διαβάσει τίποτα από το thread. Forza Horizon 6; Μπορεί το ps3 να τρέξει παιχνίδια xbox και μάλιστα από επόμενες γενιές;;;

Gran Turismo 6 θα εννοούσε ο φίλος.

Δεν παίζει Xbox φυσικά το ps3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mikele13- said:

Gran Turismo 6 θα εννοούσε ο φίλος.

σωστός ναι GT6 εννοούσα.

δοκίμασα και 2ο τροφοδοτικό μπας και σαν αρκετά απαιτητικό game ζόριζε οριακά τα ρεύματα...τα ίδια.

τι λέτε άλλο να κοιτάξω; να έγινε καμιά μπούρδα με το GT6 update? όλα τα άλλα games τα πάει νεράκι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβάζω κάτι random shut downs με evilnat 4.88 όπως στη περίπτωσή μου. 

βλέπω βγήκε 4.89.2 CEX 

το μόνο που με προβληματίζει είναι αν πρέπει να κάνω καθαρή εγκατάσταση ή απλά update.

στη περίπτωση clean θα έχω πάλι άπειρες ώρες να περνάει τα games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, greekfragma είπε

διαβάζω κάτι random shut downs με evilnat 4.88 όπως στη περίπτωσή μου. 

βλέπω βγήκε 4.89.2 CEX 

το μόνο που με προβληματίζει είναι αν πρέπει να κάνω καθαρή εγκατάσταση ή απλά update.

στη περίπτωση clean θα έχω πάλι άπειρες ώρες να περνάει τα games

Πιστεύω πως έχουν θέμα οι πυκνωτές,δοκίμασε αν μπορείς και uncharted 2,the last us που είναι βαριά,Γιατί και εγώ είχα την 4.88 σε σλιμ και δεν είχα τέτοια θέματα.Αν κάνεις αναβάθμιση δεν παίζει ρόλο κατευθείαν από το xmb 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, greekfragma είπε

σωστός ναι GT6 εννοούσα.

δοκίμασα και 2ο τροφοδοτικό μπας και σαν αρκετά απαιτητικό game ζόριζε οριακά τα ρεύματα...τα ίδια.

τι λέτε άλλο να κοιτάξω; να έγινε καμιά μπούρδα με το GT6 update? όλα τα άλλα games τα πάει νεράκι 

Καταρχήν το πιο βασικό..

Έχεις εγκατεστημένο τον webman έτσι ώστε να έχεις on το fan και να ρυθμίσεις τις στροφές του και να μην ζεσταίνεται η κονσόλα???

Κάτι μου λέει πως όχι και η fat κονσόλα δεν είναι για πολλά ζόρια γι'αυτό σου κλείνει από υπερθέρμανση.

επίσης κάνε αναβάθμιση σε 4.89.2 από πάνω από αυτό που έχεις,δεν παίζει ρόλο καθαρή εγκατάσταση κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, mikele13- said:

Καταρχήν το πιο βασικό..

Έχεις εγκατεστημένο τον webman έτσι ώστε να έχεις on το fan και να ρυθμίσεις τις στροφές του και να μην ζεσταίνεται η κονσόλα???

Κάτι μου λέει πως όχι και η fat κονσόλα δεν είναι για πολλά ζόρια γι'αυτό σου κλείνει από υπερθέρμανση.

επίσης κάνε αναβάθμιση σε 4.89.2 από πάνω από αυτό που έχεις,δεν παίζει ρόλο καθαρή εγκατάσταση κλπ.

Irisman έχω βάλει για στροφές και το έχω by user temps με 40% από το πρώτο στάδιο μόνιμα αναμμένο και ανά πέντε βαθμούς έως Μαξ 60. 

Θα κουμπωσω 4.89.2 αν έχεις λινκ διαθέσιμο γιατί βρήκα μόνο την 4.89

Θα ασχοληθώ λίγο απόψε να ξεκαθαρίσω τι φταίει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Irisman έχω βάλει για στροφές και το έχω by user temps με 40% από το πρώτο στάδιο μόνιμα αναμμένο και ανά πέντε βαθμούς έως Μαξ 60. 

Θα κουμπωσω 4.89.2 αν έχεις λινκ διαθέσιμο γιατί βρήκα μόνο την 4.89

Θα ασχοληθώ λίγο απόψε να ξεκαθαρίσω τι φταίει. 

 

Βάλε webman manual ρύθμιση στο 40% και ανεβαίνεις ανά 2% ανάλογα την θερμοκρασία μετά από μισή ώρα παιχνιδιού.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Irisman έχω βάλει για στροφές και το έχω by user temps με 40% από το πρώτο στάδιο μόνιμα αναμμένο και ανά πέντε βαθμούς έως Μαξ 60. 

Θα κουμπωσω 4.89.2 αν έχεις λινκ διαθέσιμο γιατί βρήκα μόνο την 4.89

Θα ασχοληθώ λίγο απόψε να ξεκαθαρίσω τι φταίει. 

 

Η evilnat 4.89.2 είναι ακόμα beta για αυτό δεν την έχει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, THE GG GAMER said:

Η evilnat 4.89.2 είναι ακόμα beta για αυτό δεν την έχει 

Έχω κάνει bookmark το νήμα του. Λέει σε λίγες μέρες θα είναι stable. Δεν έχω θέμα να περιμένω λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

Έχω κάνει bookmark το νήμα του. Λέει σε λίγες μέρες θα είναι stable. Δεν έχω θέμα να περιμένω λίγο. 

Ναι λένε ότι θα βγάλουν απευθείας την 4.89.3 που θα έχει περισσότερα features 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/01/2023 at 13:26, THE GG GAMER said:

Ναι λένε ότι θα βγάλουν απευθείας την 4.89.3 που θα έχει περισσότερα features 

περιμένω τότε να βγει και μετά θα ασχοληθώ. έρχεται και ΣΚ οπότε καλό timing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...