Προς το περιεχόμενο

Ποιο wired ποντίκι να πάρω;


prezakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

 

Έκανα μία μικρή έρευνα αγοράς για να αγοράσω ένα ενσύρματο ποντίκι γιατί το ασύρματο με εκνευρίζει που καταπίνει τις μπαταρίες ταχύτατα. Έτσι κατέληξα στα 3 παρακάτω μοντέλα :

ποντίκι 1ο

ποντίκι 2ο

ποντίκι 3ο

 

Ακούω γνώμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω για τα παραπάνω που ειπες, εγώ έτυχε σε μια μέρα ανάγκης να αγοράσω αυτό http://www.cosmodata.gr/product/163040/

 

και απο τότε με εχει βολέψει απίστευτα και για gaming και για όλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

Έκανα μία μικρή έρευνα αγοράς για να αγοράσω ένα ενσύρματο ποντίκι γιατί το ασύρματο με εκνευρίζει που καταπίνει τις μπαταρίες ταχύτατα. Έτσι κατέληξα στα 3 παρακάτω μοντέλα :

ποντίκι 1ο

ποντίκι 2ο

ποντίκι 3ο

 

Ακούω γνώμες...

Sorry αλλά εαν σου καπνίζει τις μπαταρίες αβέρτα δεν σημαίνει ο,τι δεν υπάρχει και άλλη λυση...Υπάρχουν και οι επαναφορτιζομενες..Αν ήταν να βάζουμε όλοι αναλώσιμες μπαταρίες 5 ευρώ η 4αδα κανείς δεν θα αγόραζε ασύρματα ποντίκια....Επαναφορτιζόμενες να σωθείς.Εκτός των άλλων οι επαναφορτιζομενες με 2600 χωρητικοτητα δεν τελειωνουν και ευκολα..Εγώ βρήκα ευκαιρία επαναφορτιζόμενες energizer 7 ευρω (2μπαταριες 2600αρες) μαζι με τον φορτιστη 7 ευρω από γνωστό κατάστημα.Εαν σε ενδιαφερει pm.Γλιτωνεις και τα περιττα εξοδα τη στιγμη που η λυση ειναι ευκολη. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Πάντως αν παρατηρήσετε, κανείς σας δε μου είπε τη γνώμη του για τα 3 ποντικάκια που παρέθεσα...αυτό να το εκλάβω ως αρνητικό σχόλιο για τις επιλογές μου;


δεν ξέρω για τα παραπάνω που ειπες, εγώ έτυχε σε μια μέρα ανάγκης να αγοράσω αυτό http://www.cosmodata.gr/product/163040/

 

και απο τότε με εχει βολέψει απίστευτα και για gaming και για όλα :P

Πόσο καιρό το έχεις...αντέχει στη χρήση; Κάθετε καλά στο χέρι, είναι άνετο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στο xornet ...φοβερό ποντίκι για τα λεφτά του... Αν έχεις μικρό - μεσαίο χέρι θα σε βολέψει ...το έχω σχεδόν έναν χρόνο και λέω μόνο τα καλύτερα ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η τιμή του δεν σου είναι απαγορευτική θα σου πρότεινα αυτό:
http://www.skroutz.gr/c/69/mice.html?from=autocomplete&keyphrase=logitech+g400s

Έχω τον "μπαμπά" του (mx518) εδώ και 8 χρόνια και δουλεύει ακόμα άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο καιρό το έχεις...αντέχει στη χρήση; Κάθετε καλά στο χέρι, είναι άνετο;

για να καταλάβεις, το άλλο μου mouse είναι το R.A.T.7, και επειδή μου εμφάνισε κάτι προβλήματα έβαλα το Xornet μέχρι να δω τι θα κάνω με άλλο mouse. τελικά δεν χρειάστηκα ποτέ άλλο mouse... προσωπικά με βολεύει, το εχω χρησιμοποιήσει και σε MMO για raids, αλλα και σε αλλα παιχνίδια όπως το World of Tanks που θέλει σχετικά καλό precision.  το έχω λίγο λιγότερο απο χρόνο. είναι αρκετά άνετο αλλα είναι κάπως μικρό mouse οπότε αν εχεις μεγάλα χέρια δεν ξέρω πόσο θα σε βολέψει.

 

αν και επειδή είμαι λίγο πορωμένος με τα όμορφα mouse μάλλον θα ξαναπάρω κανα R.A.T σε λίγο καιρό... αλλα το xornet δεν το μετάνιωσα ποτέ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλάβεις, το άλλο μου mouse είναι το R.A.T.7, και επειδή μου εμφάνισε κάτι προβλήματα έβαλα το Xornet μέχρι να δω τι θα κάνω με άλλο mouse. τελικά δεν χρειάστηκα ποτέ άλλο mouse... προσωπικά με βολεύει, το εχω χρησιμοποιήσει και σε MMO για raids, αλλα και σε αλλα παιχνίδια όπως το World of Tanks που θέλει σχετικά καλό precision.  το έχω λίγο λιγότερο απο χρόνο. είναι αρκετά άνετο αλλα είναι κάπως μικρό mouse οπότε αν εχεις μεγάλα χέρια δεν ξέρω πόσο θα σε βολέψει.

 

αν και επειδή είμαι λίγο πορωμένος με τα όμορφα mouse μάλλον θα ξαναπάρω κανα R.A.T σε λίγο καιρό... αλλα το xornet δεν το μετάνιωσα ποτέ :)

Χμμμ...τελευταία φορά που μετρήθηκα ήμουν 1.93μ χωρίς παπούτσια....ανάλογα πάνε και τα χέρια,σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Luciddream ενδεχομένως να το χτυπήσω. Το πρωί που μου το προείπες το σκρούτζαρα και μέσω Κώτσου, με παζάρεμα, το έπαιρνα στα 15 κάτι. Δυστυχώς τώρα δεν έχει παζάρεμα. Θα το αφήσω μέχρι το βράδυ αλλιώς πιθανόν να το χτυπήσω στην τιμή που είναι και τώρα...17,90€. Λίγο με προβληματίσατε με το μέγεθος, γιατί με το μικρό που έχω στο λάπτοπ μετά από ώρα χρήσης δε βολεύομαι. 


Αν η τιμή του δεν σου είναι απαγορευτική θα σου πρότεινα αυτό:
http://www.skroutz.gr/c/69/mice.html?from=autocomplete&keyphrase=logitech+g400s

Έχω τον "μπαμπά" του (mx518) εδώ και 8 χρόνια και δουλεύει ακόμα άψογα.

Η τιμή του είναι απαγορευτική. Δεν σκοπεύω να δώσω πάνω από 20-25, μια και η πιο advanced χρήση είναι photoshop-premiere-κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ls1 το έχω 2 χρόνια τώρα και βγήκε πολύ καλό. Βέβαια τον τελευταίο μήνα μου έχει βγάλει ένα πρόβλημα με το αριστερό κλικ, αλλά έχει φάει και άπειρες πτώσεις κατά τη διάρκεια ...  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ls1 το έχω 2 χρόνια τώρα και βγήκε πολύ καλό. Βέβαια τον τελευταίο μήνα μου έχει βγάλει ένα πρόβλημα με το αριστερό κλικ, αλλά έχει φάει και άπειρες πτώσεις κατά τη διάρκεια ...  :-D

Παιρνεις τηλεφωνο στο 00800 44146191(δες εδω) , μιλας με υπαλληλο της Logitech στα ελληνικα και θα σου στειλουν καινουριο ποντικι με courier δωρεαν.

Αν το εχεις 2 χρονια, δεν χρειαζεται καν η αποδειξη, θα το δουν απο το s/n οτι ειναι λιγοτερο απο 3 χρονια, οποτε ειναι σιγουρα εντος εγγυησης.

 

Η Logitech εχει απιστευτο support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει το m500 τελικά. Αν και έψαξα αρκετά το xornet, τελικά κατέληξα στο m500 κυρίως λόγω μεγέθους και μάρκας.

Ευχαριστώ πολύ για τις γνώμες σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...