Προς το περιεχόμενο

[USB Flash] 2x Lexar Jumpdrive S23 32GB USB 3.0 @ Mymemory ~ 22€ [Updated]


Questioner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το γνωστό Mymemory έχει τα δύο Lexar Jumpdrive s23 32GB στα 23,30€ τελική (συμπ. μεταφορικά και πιθανό +2% μετατροπής λιρών σε ευρώ). Θεωρώ πως είναι πολύ καλή τιμή για το συγκεκριμένο στικάκι. Αν και μερικοί λένε πως δεν έχει και την καλύτερη ποιότητα, από ταχύτητες είναι αρκετά καλό γι αυτή την τιμή.

 

http://www.mymemory.co.uk/USB-Flash-Drives/Lexar/Lexar-32GB-Jumpdrive-S23-USB-3.0-Flash-Drive-100MB_s---Twin-Pack

 

Από Ελλάδα ξεκινάει από 20€ η μονάδα.

 

http://www.skroutz.gr/s/2810025/Lexar-JumpDrive-S23-32GB.html

 

Benchmarks

 

http://usb.userbenchmark.com/Lexar-JumpDrive-S23-USB-30-32GB/Rating/1572

 

 

 

IExcuaP.png

 

 

Update:

 

Με την χρήση του κουπονιού EGG10 (thanx to @aposporis) τα στικάκια βγαίνουν ακόμα πιο χαμηλά παρ' ο,τι ακρίβυναν

 

tCEsnsg.png

Επεξ/σία από Questioner
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστω...

Ελεγα να παρω 2 απο αυτα τα adata του e-shop οποτε η δυαδα εδω μου εκατσε κουτι....φαινονται και καλυτερα, αν και δε μπορεσα να δω αξιοπιστες μετρησεις σε usb2.0... παντως ενταξει κατι θα πιανει και εκει...

 

Παντως με αγορα με Paypal η χρεωση της πιστωτικης μου ηταν επακριβως : 22,82 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μία σύγκριση με ένα άλλο που προτείνεται αυτό τον καιρό ας πει κάποιος ποιο ειδικός την γνώμη του

 

http://usb.userbenchmark.com/Compare/Lexar-JumpDrive-S23-USB-30-32GB-vs-Adata-DashDrive-UV128-USB-30-32GB/1572vs1581

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μία σύγκριση με ένα άλλο που προτείνεται αυτό τον καιρό ας πει κάποιος ποιο ειδικός την γνώμη του

 

http://usb.userbenchmark.com/Compare/Lexar-JumpDrive-S23-USB-30-32GB-vs-Adata-DashDrive-UV128-USB-30-32GB/1572vs1581

To Adata δεν είναι τόσο γρήγορο, παντού λέει για ταχύτητες 40/25... Μόνο στο λινκ σου έχω δει αυτές τις ταχύτητες. Το S23 είναι σίγουρα γρήγορο (παίζει στα 100/55).

Με ενδιαφέρει πολύ η αγορά του αλλά δεν έχω Paypal. Αν θέλει κάποιος από Αθήνα μπορούμε να τα μοιραστουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dobro, on 13 Apr 2014 - 9:00 PM, said:dobro, on 13 Apr 2014 - 9:00 PM, said:dobro, on 13 Apr 2014 - 9:00 PM, said:

Insanely faster 512K write.

+1,400%

κατι θα λεει παραπανω το lexar,καπετανιε!

 

και το άλλο λέει :P

 

1.42 MB/s

Hugely faster peak random write.

+137%

 

άραγε το 1Χ64 πόσο να πηαίνει ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εγγυηση τι παιζει?

 

Η εγγύηση είναι 3 χρόνια.

 

e9HmmyY.png

Εγώ δε θα το έλεγα και προσφορά το συγκεκριμένο. Μέτριες επιδόσεις και τραγική ποιότητα κατασκευής...

 

Οι επιδόσεις για 32άρι στικ των 10 ευρώ δεν νομίζω να είναι και τόσο μέτριες. Μιλώντας πάντα για USB3.0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή διαβάζω κάτι κουλαμάρες για την ποιότητα κατασκευής, για να εξετάσουμε πάλι το τί παίρνει κανείς με 17 λίρες (ή για Ελλάδα 21~23 ευρώ).

 

Μάλιστα... Με 17 λίρες, κάποιος παίρνει 2 φλασάκια 32GB USB3, με σχετικά καλά read/writes σε σχέση με ο,τι άλλο βγαίνει σε τιμές ως και +50% πάνω και μάλιστα από μια από τις πιο αξιόπιστες στο χώρο εταιρίες για φλασάκια και μάλιστα με τα μεταφορικά.

 

Σαφώς και αποτελεί πολύ καλή προσφορά και σαφώς και ισχύει και το ό,τι πληρώνεις παίρνεις (ναι υπάρχουν φλασάκια με καλύτερη ποιότητα κατασκευής και με κόστος τριπλάσιο και βάλε φυσικά), αλλά μια χαρά είναι για τα λεφτά τους και με το παραπάνω.

 

Οπότε ας είμαστε ρεαλιστές και όσοι θέλετε χτυπήστε τα άφοβα.

Έχω πάρει από το mymemory αρκετές φορές εδώ στην Αγγλία και ήρθαν από Ολλανδία σε 2-3 εργάσιμες το πολύ.

 

Οι 2 εβδομάδες για Ελλάδα μου φαίνονται πολλές, εκτός κι αν αποστέλλονται από Γερμανία που γενικά είναι μια χώρα που μόνο πρόοδος θα έλεγα δε τη χαρακτηρίζει (και κοιτάει να καταστρέψει και ό,τι άλλο ανθίζει στην Ευρώπη). Μόνο οι αποστολές από Γερμανία κάνουν 2 εβδομάδες να παραδωθούν στην Ελλάδα.

 

Αυτά κι ελπίζω να βοήθησα. Καλοδούλευτα σε όσους τα πάρουν. Για την ώρα είναι το καλύτερο VFM σε στικάκια 32GB και USB3.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως απο το mymemory εχω αναμικτα συναισθηματα αγορασα πανακριβα πραγματα και ηρθαν εντος 15 ημερων ,ενα ψευτοφλασακι πριν κανα μηνα δεν ηρθε τους μιλησα μου βαλαν τα χρηματα και προχθες μου ρθε ενα περιεργο emαil που ελεγε

 

We recently refunded order ##### due it not arriving within 21 days of dispatch. We must now follow this up with Royal Mail and the Police to try and obtain compensation for the loss.

λες και αν ερχοταν θα το χα προβλημα να τους δωσω τα 8 ευρω που στοιχιζε ,εμενα με εξοργισε και αν και αγορασα απο κει πραγματα δεν θα ξαναπαρω θεωρω το μηνυμα τους ακομψο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...