Προς το περιεχόμενο

[USB Flash] 2x Lexar Jumpdrive S23 32GB USB 3.0 @ Mymemory ~ 22€ [Updated]


Questioner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με την βοήθεια ενός καλού μέλους (που τον ευχαριστώ κι από εδώ) παρέλαβα σήμερα. 11,5 ευρώ για τόσο γρήγορο 32άρι στικάκι είναι τρομερή προσφορά όταν στην Ελλάδα παίρνεις το πολύ ένα σάπιο 16άρι, ενώ το ίδιο έχει τα διπλάσια λεφτά. Έτρεξα και ένα benchmark στο crystaldiskmark σε USB 3.0 και έβγαλε ταχύτητες 112/49 MB/s. Ευχαριστώ τον TS που μας έδειξε την προσφορά.

post-255540-0-49521700-1398450359_thumb.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που βοηθήθηκαν όσοι το αγόρασαν! Αν κάποιος πήρε το 64άρι ας κάνει ένα κόπο να ποστάρει benchmarks με USB3.0 να δούμε αν πιάνει τα ίδια ψάρια ή μεγαλύτερα!

 

Εγώ από την άλλη δεν πήρα κανένα από τα δύο γιατί δεν έχω USB3.0 και έχω πλειάδα στικακίων. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι δεν εχεις ακομη usb 3.0 ?!

Παλιό pc χωρίς ελεύθερη pci-e ώστε να κουμπώσω καμία κάρτα. Δεν το έχω ψάξει περαιτέρω για να είμαι ειλικρινής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την βοήθεια ενός καλού μέλους (που τον ευχαριστώ κι από εδώ) παρέλαβα σήμερα. 11,5 ευρώ για τόσο γρήγορο 32άρι στικάκι είναι τρομερή προσφορά όταν στην Ελλάδα παίρνεις το πολύ ένα σάπιο 16άρι, ενώ το ίδιο έχει τα διπλάσια λεφτά. Έτρεξα και ένα benchmark στο crystaldiskmark σε USB 3.0 και έβγαλε ταχύτητες 112/49 MB/s. Ευχαριστώ τον TS που μας έδειξε την προσφορά.

 

 

Σας το είχα πεί παιδιά ότι τα Lexar είναι αστέρια.

Τα δουλεύουμε συνέχεια στην εταιρία όλα τα μοντέλα και όλες τις χωρητικότητες από 16 ώς 64 κυρίως, ουδέποτε είχαμε κάποιο πρόβλημα σε ταχύτητες ή σε αξιοπιστία.

 

Μεγειά σε όσους τα πήραν.

 

PS Για να αποφευγχθούν διάφορες παρεξηγήσεις και τρολλιές: Δεν δουλεύω για λογαριασμό της Lexar (ούτε έχω κανένα όφελος με το να προωθώ την Lexar), απλά αναφέρω τις εμπειρίες μου από αρκετά μεγάλο δείγμα σε στικάκια κι αυτή τη στιγμή μπορώ να πώ με πάσα σιγουριά ότι η Lexar αποτελεί το καλύτερο VFM στα περισσότερα μοντέλα της (τουλάχιστον με τιμές mymemory, ebuyer κλπ). Αν ήταν πιο ακριβά, θα άλλαζει προφανώς και το range επιλογών ή του αν ή όχι είναι VFM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδοποιητήριο μόνο λόγω όγκου αν θα αφήνανε σε αυτή την περίπτωση, αλλά μικρές συσκευασίες τις χωράνε σε απλό μεσαίο φάκελο (...με βάση του πως μου ήρθαν εμένα προ μηνών 3 φλασάκια μαζί από Mm), οπότε μπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έρχεται ειδοποιητήριο πως ξέρουμε πότε να πάμε να το παραλάβουμε?

Συμφέρει καλύτερα να πληρώσουμε σε λίρες ή σε ευρώ?Γιατί βλέπω ότι σε ευρώ τα δείχνει 24,3 ενώ στο google τις 18 λίρες τις δείχνει 21,8!

Και κάτι τελευταίο απ ότι βλέπω έχει δωρεάν μεταφορικά, αλλά δεν πιστεύω να έχει τίποτα άλλα έξοδα(π.χ τελωνείο ή κάτι τέτοιο) Πρώτη φορά ψωνίζω από εξωτερικό οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει δωρεάν μεταφορικά, αν πας να προχωρήσεις την παραγγελία, θα δεις ότι έχει μεταφορικά (νομίζω 1.5 λίρα). Τελωνείο δεν περνά αφού είναι αγγλία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει δωρεάν μεταφορικά, αν πας να προχωρήσεις την παραγγελία, θα δεις ότι έχει μεταφορικά (νομίζω 1.5 λίρα). Τελωνείο δεν περνά αφού είναι αγγλία

 

Αφού εδώ δεν λέει για μεταφορικά και το επόμενο βήμα νομίζω είναι να πληρώσεις!Τα εμφανίζει μετά?

Noname.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είπα? :-) 
Μάλλον δεν έχει αναγνωρίσει ότι είσαι από Ελλάδα ακόμη, γι αυτό και στα δείχνει ακόμη δωρεάν.Όταν βάλεις διεύθυνση, στα εμφανίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ισχύει για ομαδικη ενδιαφέρομαι και εγώ, ή οποιος αγοράσει και θέλει μονο το ένα ας μου πει (για αθηνα πάντα) να πάρω το άλλο εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...