Προς το περιεχόμενο

Tablet Toshiba Encore WT8-A-102 (139€ @you.gr) [ΤΕΛΟΣ]


tikei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας ελπισουμε ότι θα παιρνει χωρις προβλήματα τα 9αρια όταν θα βγουν, αν και φοβάμαι ότι είναι hardware-ικα τα οποια προβλήματα αναφέρονται.

 

νομίζω πως οχι, ειδικα το θεμα της καμερας ειναι καθαρα sw...

Για το wifi ειναι πιθανό να μην ειναι σοι η κεραία στην παρτίδα ή και γενικά...

 

Περιμένω πως και πως τα 9 σε preview για να μην γυρνάω πάλι στα 7 στο laptop...  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 753
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όλα μιά συνήθεια είναι

στα 2 pc και τώρα στην ταμπλέτα με win8 όλα μιά χαρά είναι

 

εντάξει, στα pc το περιβάλλον metro δεν το χρησιμοποιώ καθόλου αλλά στην ταμπλέτα που βοηθάει το touch ξεκίνησα σιγά σιγά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαθα το ίδιο ακριβώς με τη κάμερα αμέσως μετά τους drivers , επανεκίνηση και τίποτα, επαναφορα στο παλιό προγραμμα και επανεκκίνηση τίποτα, ενημέρωση του driver απο τιο internet kai επανεκινηση και η κάμερα βρέθηκε χωρίς όμως να μπορώ να αλλάζω τις κάμερες.

λοιπον,θα πας στην διαχειρηση εργασιων θα βρεις την καμερα,θα πατησεις παρατεταμενα μετα καταργηση εγκαταστασης.στο παραθυρο που θα σε βγαλει να τσεκαρεις εκει που λεει διαγραφη του λογισμικου πραγραμματος οδηγησης για αυτην την συσκευη κ μετα οκ.ετσι θα βγαλει τα παντα απο την καμερα!μετα πας επανω στο ονομα το υπολογιστη(οπως εισαι στην διαχειρηση συσκευων παρατεταμενα) και ανιχνευση για νεες συσκευες!το προβλημα θα λυθει τελειως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

...βλέπεις τα ανοιχτά metro apps στην taskbar στο desktop.

Αυτό ισχυει; Εχω ανοιξει 10 εφαρμογες Metro, και η μονη που φαινεται στην taskbar του desktop είναι το store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση που λέτε ότι δεν βολεύουν τα Windows 8 σε ταμπλέτα. Εμένα με βόλεψε περισσότερο από ό,τι σε κανονικό υπολογιστή. Όλα είναι πιο εύκολα αν και χρησιμοποιώ μόνο metro Apps και metro internet explorer. Σέρνοντας από πάνω προς τα κάτω τερματίζω το app, στο ενδιάμεσο πριν το τερματίσω μπορώ να το αφήσω στα δεξιά ή αριστερά για να έχω 2 app ανοιχτά, πατώντας το κουμπί των windows μπορώ εύκολα να ανοίξω κάτι άλλο χωρίς να τερματίσω το app(επίσης έτσι ξεκλειδώνει κιόλας αντί του κουμπιού lock). Σίγουρα δεν μου αρέσει που έχει πολύ λίγα Apps και που αυτά δουλεύουν χάλια αλλά αν με το καλό πάρει Windows 9 που θα είναι ενοποιημένο το Windows Store με το Windows Phone Store τότε θα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
 

Αυτό ισχυει; Εχω ανοιξει 10 εφαρμογες Metro, και η μονη που φαινεται στην taskbar του desktop είναι το store.

Κάπου στις ρυθμίσεις έχει ρύθμιση να μην το κάνει από ό,τι είδα σήμερα. PC and devices, Corners and edges, 1η επιλογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και αλλη μια θήκη http://www.amazon.co.uk/Toshiba-Encore-8-Inch-Windows-Tablet-Black/dp/B00HG4HPAQ/ref=pd_bxgy_computers_text_y. Φυσικα ισως αξιζει αν πάρετε και τιποτα αλλο μαζι, αλλιως παει πολυ με τα μεταφορικά. Λενε στα σχολια οτι ειναι καλυτερη απο τις κινεζικές του eBay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κάπου στις ρυθμίσεις έχει ρύθμιση να μην το κάνει από ό,τι είδα σήμερα. PC and devices, Corners and edges, 1η επιλογή

Ηταν off από default! Tωρα φαινονται ολες!

 

Ευχαριστω!

 

To βασικο πλεονεκτημα στο μηχανακι/οχταρια είναι ότι μπορεις να τρεξεις εφαρμογες Windows. Αν και μια από τις 3 που δοκιμασα μεχρι τωρα εχει πρόβλημα και πεταει errors στα μισα:

As ssd για να τσεκαρω ταχύτητες του ssd, ας δωσω και το ινφο για οποιον ενδιαφέρεται, ο "ssd" του encore πιανει σε sequential 140 αναγνωση, 60 εγγραφη. Μολις είναι να παει το τεστ στα 4Κ πεταει το σφαλμα. Θα βαλω crystaldiskmark αν βρω χρονο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον,θα πας στην διαχειρηση εργασιων θα βρεις την καμερα,θα πατησεις παρατεταμενα μετα καταργηση εγκαταστασης.στο παραθυρο που θα σε βγαλει να τσεκαρεις εκει που λεει διαγραφη του λογισμικου πραγραμματος οδηγησης για αυτην την συσκευη κ μετα οκ.ετσι θα βγαλει τα παντα απο την καμερα!μετα πας επανω στο ονομα το υπολογιστη(οπως εισαι στην διαχειρηση συσκευων παρατεταμενα) και ανιχνευση για νεες συσκευες!το προβλημα θα λυθει τελειως!!

Ειχα το προβληματάκι και όπως εχω πει το δευτερο πράγμα που δοκίμασα ήταν αυτό(τοσο χωρίς διαγραφή οδηγου οσο και με διαγραφή οδηγου) Η  κάμερα αναγνωρίστηκε με τη διαγραφή οδηγου κ ξαναεγκατασταση..αλλα Πλέον τα χρώματα ήταν πολυ περίεργα(σαν γκρι σεπια ενα πράγμα-και δεν ήταν ρύθμιση..επίσης είναι κλασσικο πρόβλημα που έχει αναφερθει).. Οποτε μην είσαι σίγουρος ότι θα δουλέψει πάντα αυτος ο τρόπος..Ίσως αν το πάλευα και άλλο να φτιάχνει ..Βαριομουν να ψάχνω άλλο ήταν κ καθημερινή οποτε  εκανα επαναφορά και τέλος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καταφέρει κανείς συμμετοχή σε Οικιακή Ομάδα που έχει φτιαχτεί με Windows7 Ultimate?

Μου έχει βγεί ή πίστη. Τα κατάφερα μια φορά αλλά χρειάστηκε να φορμάρω. Τώρα δε μπορώ να το ξανακάνω με τίποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πηρα αυτό για το δικό μου κ είμαι πολύ ευχαριστημένος προς το παρών!!πιστευω αυτό από το E-SHOP δεν αξίζει!

 

http://www.ebay.co.uk/itm/121346622600?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...