Προς το περιεχόμενο

Ανάλυση νερού ΕΥΔΑΠ


idomeneas7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα την περιέργεια για το νερό της ΕΥΔΑΠ οπότε αιτήθηκα και μου έστειλαν έκθεση. Ξέρω ελάχιστα πράγματα για την χημεία του νερού, πάντως η γεύση του νερού βρύσης της περιοχής μου φαίνεται άσχημη και πίνω εμφιαλωμένα συνήθως. Ανεβάζω την έκθεση για οποιονδήποτε μπορεί να ενδιαφέρει αλλά και για να συζητηθούν τα ευρήματα από όσους ξέρουν κάτι παραπάνω.

ευδαπ αναλυση νερου.pdf

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Φιλε idomeneas7,
η υπαρξη φθοριου στην αναλυση του νερου με προβληματιζει . Αν ψαξεις και εσυ θα δεις οτι το φθοριο που βαζουν στο νερο κανει τοσο κακο , μπορει και περισσοτερο, οσο και το χλωριο σαν προσθετο χημικο για την απολυμανση του νερου το οποιο επηρεαζει  τον εγκεφαλο κα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Ειλικρινής απορία, αυτά τα θέματα που είναι του 2015/2016 με μία ή δύο απαντήσεις, πως τα βρίσκετε και τα ξεθάβετε και απαντάτε 3-4 χρόνια μετά; 🤔

Τι αναζήτηση κάνετε και μετά σκέφτεστε, α πρέπει να απαντήσω σε αυτό το αρχαίο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, NT1G said:

Ειλικρινής απορία, αυτά τα θέματα που είναι του 2015/2016 με μία ή δύο απαντήσεις, πως τα βρίσκετε και τα ξεθάβετε και απαντάτε 3-4 χρόνια μετά; 🤔

Τι αναζήτηση κάνετε και μετά σκέφτεστε, α πρέπει να απαντήσω σε αυτό το αρχαίο θέμα;

Άμα έχουν τσεκάρει όλα τα πρόσφατα, αρχίζει το digging, υποθέτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/3/2015 στις 2:09 ΜΜ, idomeneas7 είπε

Είχα την περιέργεια για το νερό της ΕΥΔΑΠ οπότε αιτήθηκα και μου έστειλαν έκθεση. Ξέρω ελάχιστα πράγματα για την χημεία του νερού, πάντως η γεύση του νερού βρύσης της περιοχής μου φαίνεται άσχημη και πίνω εμφιαλωμένα συνήθως. Ανεβάζω την έκθεση για οποιονδήποτε μπορεί να ενδιαφέρει αλλά και για να συζητηθούν τα ευρήματα από όσους ξέρουν κάτι παραπάνω.

ευδαπ αναλυση νερου.pdf 4 MB · 166 downloads

Ποιές είναι οι ενέργειες για να αποκτήσεις ανάλυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, NT1G είπε

Ειλικρινής απορία, αυτά τα θέματα που είναι του 2015/2016 με μία ή δύο απαντήσεις, πως τα βρίσκετε και τα ξεθάβετε και απαντάτε 3-4 χρόνια μετά; 🤔

Τι αναζήτηση κάνετε και μετά σκέφτεστε, α πρέπει να απαντήσω σε αυτό το αρχαίο θέμα;

Έψαχνα  στο Google "φθόριο στο νερό" και μου έβγαλε αυτό. γι αυτό και απάντησα.Όποιος έχει αμφιβολίες για το φθόριο η για το αλουμίνιο΄στο νερό, δικαίωμά του. Πάντα θα υπάρχεικάποιος που θα ειρωνεύεται χωρίς προφανή λόγο.Η ανάλυση που παρέθεσε ο idomeneas7 επιβεβαίωσε αυτό που έψαχνα. Θεώρησα λοιπόν  σωστό (έστω και ετεροχρονισμένα)  , να απαντήσω.

Επεξ/σία από cactusjacks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/3/2015 στις 2:09 ΜΜ, idomeneas7 είπε

Είχα την περιέργεια για το νερό της ΕΥΔΑΠ οπότε αιτήθηκα και μου έστειλαν έκθεση. Ξέρω ελάχιστα πράγματα για την χημεία του νερού, πάντως η γεύση του νερού βρύσης της περιοχής μου φαίνεται άσχημη και πίνω εμφιαλωμένα συνήθως. Ανεβάζω την έκθεση για οποιονδήποτε μπορεί να ενδιαφέρει αλλά και για να συζητηθούν τα ευρήματα από όσους ξέρουν κάτι παραπάνω.

ευδαπ αναλυση νερου.pdf 4 MB · 171 downloads

και εγω δεν πινω απο βρυση αλλα ο καφες ο γαλλικος? λολ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...