Προς το περιεχόμενο

[Laptop]Lenovo Z710 - 17.3" (i7-4710MQ/16GB/1TB/840M) 849€ @public [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν πω να μπεις στο public να δεις μόνος σου θα είμαι αγενής?

Εχεις δίκιο ! Αν και διάβασα τα χαρακτηριστικά του δεν Επεσε το μάτι μου στο fhd. Κρίμα πάντως που είναι γυαλιστερή. Μεγαλο φεηλ αν τη θες για δουλεια σε μαυρο background (πχ AutoCAD).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@stelrp επειδή δεν έτυχε ποτέ να δουλέψω με γυαλιστερή και επειδή το θέλω κυρίως για cad κλπ εφαρμογές με μαύρο background...

... είναι όντως υπερβολική η ενόχληση? Έχεις εμπειρία από κάτι τέτοιο? Κάπου που θα μπορούσα να διαβάσω κάτι? (όχι για το μόνο για το συγκεκριμένο, αλλά γενικά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@stelrp επειδή δεν έτυχε ποτέ να δουλέψω με γυαλιστερή και επειδή το θέλω κυρίως για cad κλπ εφαρμογές με μαύρο background...

... είναι όντως υπερβολική η ενόχληση? Έχεις εμπειρία από κάτι τέτοιο? Κάπου που θα μπορούσα να διαβάσω κάτι? (όχι για το μόνο για το συγκεκριμένο, αλλά γενικά).

Δεν υπάρχει κανένα σοβαρό πρόβλημα.

Για να έχεις θέμα πρέπει να είσαι σε εξωτερικό χώρο με τον ήλιο πίσω σου και να αντανακλά στην οθόνη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το παρήγγειλα το λάπτοπ. Σε αυτά τα λεφτά δεν μπορώ να βρω κάτι καλύτερο, ειδικά με τρία χρόνια εγγύηση. Την τρίτη λογικά θα το έχω και θα ποστάρω πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένα σοβαρό πρόβλημα.

Για να έχεις θέμα πρέπει να είσαι σε εξωτερικό χώρο με τον ήλιο πίσω σου και να αντανακλά στην οθόνη.

Αν εχεις πανω στο ταβάνι μια λάμπα φθορίου εχεις πρόβλημα. Εγώ με λίγο ψαψιμο στα γραφείο μου ως προς τις κλισειςυην οθόνης κσι την γωνία του λάπτοπ σε σχέση με την ευθύγραμμη μπάρα του φωτιστικού βρήκα μια θέση στη καρέκλα μου που οι αντανακλάσεις είναι ΟΚ. Αλλά νοσταλγω to dell του 2008 με τη μστ οθόνη που δεν έβλεπες τη φάτσα σου, ουτε κσι φαντάσματα ή αλλά είδωλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση οποιος ξέρει ας μου απαντήσει.

 

Αν το λαπτοπ το αγοράσω με πιστωτική eurobank που εχει 10% επιστροφη θα πληρώσω στο ταμείο 764 ή το κανονικο ποσο και το ποσο της επιστροφής θα ειναι για επόμενες αγορές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κανονικό θα πληρώσεις.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Η κάρτα να υποστηρίζει το πρόγραμμα Επιστροφή!! Π.χ η Eurobank Masoutis είναι για επιστροφή μόνο στα καταστήματα Μασούτης... αν ψωνίσεις με αυτήν από το public θα πάρεις επιστροφή μόνο 1% (αν δεν κάνω λάθος)

 

https://www.epistrofi-eurobank.gr/epistrofh/%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B7/poies-kartes-symmetexoun.aspx

 

EDIT: Οπως αναφέρθηκε παρακάτω δεν ισχύει για χρεωστικές κάρτες που συμμετέχουν στο "επιστροφή", καθώς και για τις κάρτες PostCredit

https://www.epistrofi-eurobank.gr/companyprofiles/public.aspx

Επεξ/σία από gregdel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μια ερώτηση οποιος ξέρει ας μου απαντήσει.

 

Αν το λαπτοπ το αγοράσω με πιστωτική eurobank που εχει 10% επιστροφη θα πληρώσω στο ταμείο 764 ή το κανονικο ποσο και το ποσο της επιστροφής θα ειναι για επόμενες αγορές;

Μονο στον Γερμανο αφαιρούνταν από το ποσο πληρωμης, το συνηθες είναι ότι πληρωνεις ΟΛΟ το ποσο και πιστωνεσαι την επιστροφη για επομενη αγορα (οπουδήποτε).

 

Επισης για να μην "την πατησει" κανεις που δεν το εχει προσεξει

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Η κάρτα να υποστηρίζει το πρόγραμμα Επιστροφή!! Π.χ η Eurobank Masoutis είναι για επιστροφή μόνο στα καταστήματα Μασούτης... αν ψωνίσεις με αυτήν από το public θα πάρεις επιστροφή μόνο 1% (αν δεν κάνω λάθος)

 

https://www.epistrof...ymmetexoun.aspx

το 10% ΔΕΝ είναι για οποια καρτα υποστηριζει το πρόγραμμα επιστροφη, αλλα είναι ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ που συμμετεχουν. ΟΧΙ τις ΧΡΕΩΣΤΙΚΕΣ. (το εχουμε πει σε αλλα 5 σχετικα θεματα εδώ και 2-3 μηνες)

 

To παραπανω λινκ δεν είναι για τις καρτες που δινουν 10% στο παμπλικ, εχει και χρεωστικες μεσα που θα δωσουν μονο 1%!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατώτερο από επεξεργαστή και ραμ μεν,

Ανώτερη οθόνη δε.

Και είναι νέο μοντέλο. Σε προσφορά στα 600ευρώ.

 

http://www.e-lenovo.gr/p.Lenovo-Z70-80-17-3-FullHD-i5-8GB-840M-4GB-DOS-NEW-PREMIUM.1172376.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατώτερο από επεξεργαστή και ραμ μεν,

Ανώτερη οθόνη δε.

Και είναι νέο μοντέλο. Σε προσφορά στα 600ευρώ.

 

http://www.e-lenovo.gr/p.Lenovo-Z70-80-17-3-FullHD-i5-8GB-840M-4GB-DOS-NEW-PREMIUM.1172376.html

και χωρίς λογισμικό, και με ένα χρόνο εγγύηση, ο i5 είναι u, τι συγκρίνουμε τώρα...

 

επειδή εξαντλήθηκε, καλό είναι να μπει ένα τέλος στον τίτλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και χωρίς λογισμικό, και με ένα χρόνο εγγύηση, ο i5 είναι u, τι συγκρίνουμε τώρα...

 

επειδή εξαντλήθηκε, καλό είναι να μπει ένα τέλος στον τίτλο.

Παραπάνω έγινε σύγκριση σε οθόνες. Όποιος θέλει σοβαρή οθόνη να κάνει την δουλειά του, στην φθηνότερη δυνατή τιμή τότε είναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άνοιξε καινούργιο θέμα αν είναι τότε.
Απλα σε σχέση με το λάπτοπ του θέματος, πέρα από την καλύτερη οθόνη, δεν έχει καμία σχέση (οκ, και την κάρτα γραφικών).
Μιλάμε για ένα λάπτοπ με:

Lenovo Z710                  Lenovo Z70-80 

i7-4710MQ                     i5-5200u

16gb ram                       8gb ram

3 χρόνια                        1 χρόνο (εγγύηση)

windows 8.1                  χωρίς λογισμικό


Διαφορά φαίνεται να υπάρχει και στην ποιότητα κατασκευής αλλά αυτό δε το κοίταξα, μπορεί απλά να το αδικούν οι φωτογραφίες.
Οθόνη έχουν ίδιας ανάλυσης αλλά αυτό που προτείνεις λες πως αποδίδει καλύτερα, και σε πιστεύω γιατί ασχολείσαι, απλά δεν αποτελεί (κατά τη γνώμη μου) εναλλακτική του z710, αλλά ανήκει σε άλλη κατηγορία.

Άνοιξε όμως ένα θέμα αν είναι, φαίνεται ωραίο λαπτοπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

επειδή εξαντλήθηκε, καλό είναι να μπει ένα τέλος στον τίτλο.

1000 φορες εχω πει ρε παιδια, όταν βλέπετε κατι και εχετε κατι χρησιμο όπως αυτό που λες εδώ, στειλτε μου ένα pm με αυτό το χρησιμο, γιατι το να το γραφετε μεσα σε ένα τοπικ δεν σημαινει ότι πιανει τοπο ο κοπος σας. Δεν είναι σιγουρο ότι θα το διαβασω.

 

Επισης ο Κωστας εχει δικιο και για το νέο θεμα που λεει! "Κάθε νεα προσφορα σε νέο θεμα". ΑΝ πιστευετε ότι είναι προσφορα. Αν πιστευετε οτι δεν είναι, δεν το ποσταρουμε ΠΟΥΘΕΝΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...