Προς το περιεχόμενο

Σχεση με την αδερφη ενος φιλου μου.


DoomWrath21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φορουμ :D.

Επειδη τα εχω κανει λιγο μανταρα θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας σχετικα με ενα θεμα. Προσφατα (χθες) βγηκα με την αδερφη ενος φιλου μου με τον οποιο εδω και 2 χρονια ειμαστε αρκετα κοντα γενικα και καναμε παρεα και βγαιναμε(και ακομα αν και λιγοτερο).

 

Το θεμα ειναι οτι μιλαγα με την αδερφη του και τελικα ειπαμε να βγουμε μονοι μας ε και εγινε το κακο και τωρα ουσιαστικα εχουμε σχεση αλλα το θεμα ειναι οτι εκεινος δεν ξερει απολυτως τιποτα,βεβαια καποια ατομα ξερουν απλα δεν θα του πουν. Το θεμα ειναι οτι σιγουρα καποτε καποιος θα μας δει και θα του το μεταφερει ενδεχομενως. 

 

Τι θα κανατε στην περιπτωση μου? Τι να κανω? Να του μιλησω ή να προσπαθησω να το κρατησω κρυφο απο εκεινον? Πραγματικα φοβαμαι οτι θα το μαθει και θα νευριασει που δεν του το ειπα ή απλα να νευριασει γενικα (ξυλο δεν με κοβω να τρωω).

 

Γενικα πολυ γαμησετα κατασταση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να το κρυψεις? Γιατι να νευριασει? Με την αδερφη του τα χεις, οχι με την κοπελα του.

πες του το κ αν σπαστει θα ναι στην αρχη.

Δεν κανεις κατι μεμπτο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν του λες απλα οτι οτι και καλα το σκεφτεσαι να κανεις σχεση με την αδελφη του, ξερεις οτι αρεσετε ο ενας στον αλλον αλλα ηθελες να τον ενημερωσεις?

 

Αν δεν ειναι τρελος η δεν εχει λογο να μην σε εμπιστευεται δεν θα εχει προβλημα λογικα. Και αν εχει προβλημα, παλι καλυτερα να του το σερβιρεις ετσι το μαντατο παρα να το μαθει απο τριτο, η να του το πεις εσυ οταν πλεον δεν μπορεις να κρυψεις οτι συμβαινει καιρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν του λες απλα οτι οτι και καλα το σκεφτεσαι να κανεις σχεση με την αδελφη του, ξερεις οτι αρεσετε ο ενας στον αλλον αλλα ηθελες να τον ενημερωσεις?

 

Αν δεν ειναι τρελος η δεν εχει λογο να μην σε εμπιστευεται δεν θα εχει προβλημα λογικα. Και αν εχει προβλημα, παλι καλυτερα να του το σερβιρεις ετσι το μαντατο παρα να το μαθει απο τριτο, η να του το πεις εσυ οταν πλεον δεν μπορεις να κρυψεις οτι συμβαινει καιρο

Απλα πιστευω οτι θα ειναι οντως πολυ αβολο να το ξερει...τωρα απλα ψιλοφοβαμαι να του το πω μην αντιδρασει ασχημα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα νευριασει σημαινει οτι δεν σε εχει σε εκτιμηση η σε εχει δει να φερεσε ανωριμα με γυναικες και θα λειτουργησει προστατευτικα και θα στα χωσει αν εισαι οκ ατομο δεν εχει λογο να νευριασει.Οπως και να χει καλο ειναι να μενουμε μακρια απο ατομα του κλειστου οικογενειακου κυκλου των φιλων μας γιατι δημιουργουνται προβληματα πολλες φορες κυριως μετα τον χωρισμο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε περάσει φίλος μου τέτοια κατάσταση με έναν άλλο από την παρέα μας που είχε σχέση με την αδερφή του. Στην πραγματικότητα δεν είναι απαραίτητα κάτι κακό αυτό. Αλλά ξέρεις βασικά γιατί μπορεί να νευριάσει ο άλλος, επειδή υποσυνείδητα νομίζει οτι μπορεί να εκμεταλλεύτηκες την φιλία σας από ένα σημείο και μετά με απώτερο σκοπό να τα φτιάξεις με την αδερφή του. Είναι δύσκολη κατάσταση που στις περισσότερες περιπτώσεις δεν αποφεύγονται τα νεύρα, τουλάχιστον αρχικά. Πιστεύω το καλύτερο είναι να μιλήσει η αδερφή στον φίλο σου σε περίπτωση που το μάθει και να του πει οτι απλά σε γουστάρει και δεν υπάρχει κάτι άλλο μεμπτό ή πονηρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεση με τη αδελφη του φιλου? Κολλητου φιλου... Γελοιο μου ακουγεται. Καλυτερα να βρεις μια αλλη για σχεση :)

Αυτο που λες δεν πολυγινεται τωρα ειδικα που μολις εχει αρχισει κατι...δηλαδη μετα πως θα αισθανεται και η κοπελα?

Και ο φιλος δεν ειναι τοσο κολλητος πια,απλα αμα βγουμε θα βγουμε μια φορα το μηνα δεν ειναι τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...