Προς το περιεχόμενο

Σχεση με την αδερφη ενος φιλου μου.


DoomWrath21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μη πεις τίποτα σε κανέναν απλά φόρα καπότα γιατι θυμάμαι ανάλογη περίπτωση (17χρονος με 15χρονη) που τη γκάστρωσε και τώρα τον βλέπω μετά απο 8 σχεδόν χρόνια και του φεύγει η ψυχή για να μπορέσει να συντηρήσει την οικογένεια του. Αν όμως φόραγε καπότα τώρα θα είχε καμια z1000 να πουλάει μούρη στις Πατρινές ψηλομύτες και να κάνει σούζες στην παραλιακή  

 

Εγώ λέω πάλι καλά που κράτησαν το παιδί και το μεγαλώνουν με την κοπελιά και δεν την παράτησε με το παιδί να καταλήξει σε ίδρυμα. Γιατί σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις συνήθως νομίζω οτι τα πράγματα εξελίσσονται πολύ χειρότερα και με εντελώς απρόσμενα αποτελέσματα ειδικά για το παιδί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω πάλι καλά που κράτησαν το παιδί και το μεγαλώνουν με την κοπελιά και δεν την παράτησε με το παιδί να καταλήξει σε ίδρυμα. Γιατί σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις συνήθως νομίζω οτι τα πράγματα εξελίσσονται πολύ χειρότερα και με εντελώς απρόσμενα αποτελέσματα ειδικά για το παιδί.

καλά υπάρχει και η επιλογή της έκτρωσης σε τέτοιες περιπτώσεις, εννοείται πως αν θέλουν να το κρατήσουν είναι δικό τους θέμα δεν πέφτει λόγος σε κανέναν αλλα απλά λέω οτι υπάρχει κ άλλη επιλογή.

Βέβαια καλύτερη επιλογή είναι να υπάρχει ενημέρωση και πρόληψη και να μην συμβαίνουν καν τέτοια φαινόμενα ή τουλάχιστον να συμβαίνουν μόνο απο "σπόντα" . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μικρή σου έκατσε ή θα σου κάτσει σε κανένα δίμηνο ;

 

αν το δεύτερο, περίμενε...μπορεί κ να έχετε χωρίσει κ να μην τρέχει τίποτα αφου δεν "μπιπ" την αδερφή...

 

πέρα από την πλάκα, το δύσκολο δεν είναι το τώρα...αλλά μετά το χωρισμό.

αν δε σε νοιάζει να τον χάσεις απο φίλο πες του το...αν θες να κανετε παρεα κ μετα, προχωρα σιωπηλος !

Ειναι 15 χρονων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι 15 χρονων.

φαντάζομαι πως ξέρεις οτι στην εποχή μας στα 15 οι περισσότερες έχουν εμπειρία χρόνου-ων ε? μη σου ακούγεται too much , ξέρω περιπτώσεις , πχ πιάσανε το 13χρονο αδερφό φίλης του αδερφού μου με την 13χρονη συμμαθήτρια του στις τουαλέτες να δίνουν πόνο κανονικότατα (άσχετο αν έγινε της πόρνης το κάγκελο) .

 

/facepalm i know  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φορουμ :D.

Επειδη τα εχω κανει λιγο μανταρα θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας σχετικα με ενα θεμα. Προσφατα (χθες) βγηκα με την αδερφη ενος φιλου μου με τον οποιο εδω και 2 χρονια ειμαστε αρκετα κοντα γενικα και καναμε παρεα και βγαιναμε(και ακομα αν και λιγοτερο).

 

Το θεμα ειναι οτι μιλαγα με την αδερφη του και τελικα ειπαμε να βγουμε μονοι μας ε και εγινε το κακο και τωρα ουσιαστικα εχουμε σχεση αλλα το θεμα ειναι οτι εκεινος δεν ξερει απολυτως τιποτα,βεβαια καποια ατομα ξερουν απλα δεν θα του πουν. Το θεμα ειναι οτι σιγουρα καποτε καποιος θα μας δει και θα του το μεταφερει ενδεχομενως. 

 

Τι θα κανατε στην περιπτωση μου? Τι να κανω? Να του μιλησω ή να προσπαθησω να το κρατησω κρυφο απο εκεινον? Πραγματικα φοβαμαι οτι θα το μαθει και θα νευριασει που δεν του το ειπα ή απλα να νευριασει γενικα (ξυλο δεν με κοβω να τρωω).

 

Γενικα πολυ γαμησετα κατασταση :P

Να του το πεις το συντομότερο δυνατόν γιατί οφείλει να γνωρίζει. Αν δεν καταλαβαίνει και είναι ο γνωστός κομπλεξικός αδερφός πρόβλημα του . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως δε με ενδιαφέρει τι κάνει η αδερφή μου ,3 άνδρες έχει γνωρίσει και έχει κάνει σχέση απο τα 16 της μέχρι τα 30 της τώρα.

Εχω γίνει φίλος και με τους 3 ανδρες της και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Και αν στο μέλλον σηκώσει χέρι ο ανδρας της ,εγω δε θα εμπλακώ ,απλώς θα πάρω την αστυνομία να το χειριστεί αυτη το θέμα.

Δε ζούμε στο 1960 

Είσαι

post-186856-0-06715800-1436471940_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοπελίτσα τί λεει για όλα αυτά?Γιατί αυτή θα την πληρώσει στο τέλος!!                                                           

Η κοπελιτσα λογικα μου ειπε οτι θα του πει οτι κατι παιζεται μεταξυ μας οχι οτι ηδη εχει παιχτει ετσι για να ειναι πιο light,βλεπουμε αντιδραση αδερφου και προχωραμε αναλογα :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι πως ξέρεις οτι στην εποχή μας στα 15 οι περισσότερες έχουν εμπειρία χρόνου-ων ε? μη σου ακούγεται too much , ξέρω περιπτώσεις , πχ πιάσανε το 13χρονο αδερφό φίλης του αδερφού μου με την 13χρονη συμμαθήτρια του στις τουαλέτες να δίνουν πόνο κανονικότατα (άσχετο αν έγινε της πόρνης το κάγκελο) .

 

/facepalm i know  

To Ξερω αλλα δεν ισχυει για ολους αυτο,ξερω και εγω κατι αναλογα περιστατικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι θα χαρεί κιόλας να το μάθει. Από το να είναι με κάποιον άκυρο η αδερφή του καλύτερα να είναι με κάποιον που ξέρει και εκτιμάει! Να του το πείτε κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε κανονικά αυτό δεν θα'πρεπε να συμβαίνει και το ξέρεις αλλά καταλαβαίνω πως οι ορμές που όλοι έχουμε σε αυτές τις ηλικίες είναι πολύ δυνατές για να τις καταπιέσεις. Αν πιστεύεις ότι θα κρατήσει καιρό η σχέση σου μαζί της τότε φέρτε του το σιγά σιγά αλλά για εμένα το καλύτερο θα ήταν να έμενε μυστικό. Να ξέρεις επειδή έχω ζήσει παρόμοια κατάσταση ότι άπαξ και το μάθει η φιλία δεν θα είναι ίδια ποτέ ξανά μετά και πολύ πιθανό να την χαλάσετε κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...