Προς το περιεχόμενο

Ρισκαρεις να το ανοιξεις η το αφηνεις;


Handball_Girl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολη την παρεα. Ειναι η πρωτη φορα που γραφω και ζηταω την γνωμη μεσα απο κατι τετοιο αλλα ειλικρινα χρειαζομαι γνωμες , πολλες γνωμες! 

 

Ειμαι 25 ετων και  σκεφτομαι να ανοιξω ενα τσιπουραδικο συγχρονο (οσο γινεται) για φοιτητες πιο πολυ στην θεσσαλονικη. Σκεφτομαι για Καμαρα πιο πολυ. Στην αρχη σκεφτομουν για κανενα μπαρακι τιποτα Βαλαωριτου η Λαδαδικα μιας και εχω εμπειρια διοτι εχουμε μπαρ στην παραλια κατερινης μονο καλοκαιρια φυσικα, αλλα μου αρεσε και παρα πολυ η ιδεα του τσιπουραδικου μιας και ειμαι φαν και μου αρεσει πολυ .

Εχω αρκετα χρημαρα στην ακρη. Απο την αλλη ο αδερφος μου με τον οποιο εχω τις καλυτερες σχεσεις ψηνεται να το ανοιξουμε μαζι. Εσεις σαν ιδεα τι λετε ? να το κανω? Ειναι μια πολη με πολυ κοσμο φοιτητες νυχτερινη ζωη και γενικα νεολαια. 

Θα περιμενω γνωμες. Ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις βρεί κάποιο καλό μέρος και έχεις τα χρήματα καν'το. Είναι πολύ δύσκολες οι εποχές αλλά με έναν ωραίο χώρο, καλές τιμές και ποιότητα μπορεί να τραβήξεις σταθερή πελατεία και μακροπρόθεσμα να έχεις μια υγιή επιχείρηση.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις βρεί κάποιο καλό μέρος και έχεις τα χρήματα καν'το. Είναι πολύ δύσκολες οι εποχές αλλά με έναν ωραίο χώρο, καλές τιμές και ποιότητα μπορεί να τραβήξεις σταθερή πελατεία και μακροπρόθεσμα να έχεις μια υγιή επιχείρηση.

Σκεφτομαι για Καμαρα η μετα κανεναν Ευοσμο γιατι και Ευοσμο δεν εχω δει και πολλα. Και γενικα σαν περιοχη εχει νεολαια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόσμο θα έχεις, το θέμα είναι τι θα μένει στο ταμείο! Αρχικά πρέπει να υπολογίσεις πάρα πολύ καλά πόσα χρήματα θέλεις για να το στήσεις όπως το φαντάζεσαι και πόσα λειτουργικά έξοδα θα έχεις. Με ακρίβεια όμως, όχι όσα νομίζεις ότι είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σκοπεύεις να δινεις έναν τυπικό μεζέ μαζί με το τσίπουρο,ΜΗΝ το ανοίξεις.

Μπουχτίσαμε στα τσιπουράδικα με το σάπιο τσίπουρο που δεν γνωρίζουν καν τι σημαίνει μεζές.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιπτωση που συνεργαστεις με τον αδερφο σου,θα πρεπει να ξεκαθαρισετε εξ' αρχης τα παντα σχετικα με το μαγαζι και οταν λεω τα παντα εννοω τα παντα γιατι ειναι πολυ ευκολο μακροπροθεσμα να βρεθειτε σε μια διαφωνια και να τα σπασετε.
Αυτο συμβαινει αρκετα συχνα σε οικογενειακες επιχειρησεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Θεσσαλονίκη και ειδικά το κέντρο έχει πολλά τσιπουράδικα. Ο Εύοσμος δεν ξέρω αν έχει αρκετά αλλά είναι μια περιοχή που σιγά σιγά ανεβαίνει. Εκεί που ήταν μια παρακμή ξαφνικά έχει φτάσει στο σημείο από το κέντρο να πηγαίνουν για καφέ/ποτό εκεί. Ίσως δηλαδή θα ήταν καλύτερη επιλογή ο Εύοσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Θεσσαλονίκη και ειδικά το κέντρο έχει πολλά τσιπουράδικα. Ο Εύοσμος δεν ξέρω αν έχει αρκετά αλλά είναι μια περιοχή που σιγά σιγά ανεβαίνει. Εκεί που ήταν μια παρακμή ξαφνικά έχει φτάσει στο σημείο από το κέντρο να πηγαίνουν για καφέ/ποτό εκεί. Ίσως δηλαδή θα ήταν καλύτερη επιλογή ο Εύοσμος.

και εγω αυτο βλεπω και σκεφτομαι οτι ευοσμο ισως να ειναι καλυτερα. Αρκει να βρεις το σωστο μαγαζι φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πάρεις το ρίσκο, δεν θα μάθεις ποτέ.

αυτά τα λέμε όταν είναι για να τα ρίξουμε σε κάποιον και φοβόμαστε τη χυλόπιτα όχι όταν παίζει μαρούλι στη μέση

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Στη πλατεία δες αν εχει τσιπουραδικα πολλα ωστε να μην ανοιξεις αλλο ενα τσιπουραδικο (βλ.γιαουρταδικο,ντονατσαδικα κλπ).Επισης 2 ειναι τα κλειδια στο τσιπουραδικο:Καλο τσιπουρο,καλο κρασί και καλό φαΐ,ΚΥΡΙΩΣ το φαΐ.Αν ο μεζες ειναι δείγμΑ και απο ποιότητα σαν των ρακομελαδικων στη Καμαρα,βραστα.Το φαΐ ειναι καλο κίνητρο για να παραγγειλει και να ξαναρθει καποιος.<br />

Αποκει και περα δε ξερω κατα ποσο ο Ευοσμος και το τσιπουραδικο σαν φαση,ειναι φουσκα.<br />

Επισης η Βαλαωριτου δεν ειναι απλη υποθεση ειδικα τα τελευταια χρονια δυστυχως.Θελει πλάτες,πι αρ,τσέπη.Αλλα και χωρις τα πρωτα,αν εχεις τσεπη τα αποκτας.</p>

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικό το φαγητό όπως είπαν. Να έχει πολλές επιλογές σε μεζεδάκια με καλές τιμές. Α, και να μην είναι τίποτα προκατ ή μόνο τα κλασσικά, να έχει μια πρωτοτυπία. Δεν θα πήγαινα δεύτερη φορά κάπου με "τυπικό" μεζέ που φτιάχνω και σπίτι μου πανεύκολα.

Εδώ έχουμε 3-4 σε τέτοιο στιλ που φτιάχνουν διάφορα πιατάκια με 2-5 ευρώ, κερνάνε και τίποτα και είναι σταθερά γεμάτα. Εδώ με τις ουρές στα ΑΤΜ γινόταν χαμός, που στα διπλανά μαγαζιά δεν πάταγε κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά τα λέμε όταν είναι για να τα ρίξουμε σε κάποιον και φοβόμαστε τη χυλόπιτα όχι όταν παίζει μαρούλι στη μέση

 

Ε τι να κάνουμε; Ετσι είναι τα πράματα. Όταν θες περισσότερα λεφτά, τότε παίρνεις μεγαλύτερα ρίσκα. Εάν δεν είναι έτοιμη να πάρει το ρισκο, τότε μπορεί να πάει γκαρσονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 25 ετων και  σκεφτομαι να ανοιξω ενα τσιπουραδικο συγχρονο (οσο γινεται) για φοιτητες πιο πολυ στην θεσσαλονικη.

Εχω αρκετα χρημαρα στην ακρη. Απο την αλλη ο αδερφος μου με τον οποιο εχω τις καλυτερες σχεσεις ψηνεται να το ανοιξουμε μαζι

 

μιλαμε για κελεπουρι. 25, αθλητρια και με μπολικα μαρουλια, are you single? :wub: :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...