Προς το περιεχόμενο

The Official Interior Design thread


*nenya*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξυλινο σπιτι.Ξυλο παντου  :wub:  :wub:

 

wilson-05.jpg

σκηνικο...εξω να ριχνει καρεκλες,κεραυνους να κανει κακο χαμο..!με μια κουβερτουλα στον καναπε,ενα καλο βιβλιο,ενα ποτηρακι κρασι και να ακους το χριτσι χριτσι απο τα ξυλα που καιγονται στο τζακι.

.....μετα ξυπνησα!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξύλινα σπίτια δεν αντέχουν τον ελληνικό ήλιο.. Χαλάει το βερνίκι και γίνονται ψιλοχάλια μετά από λίγα χρόνια. Ζεστό τον χειμώνα, σάουνα το καλοκαίρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκηνικο...εξω να ριχνει καρεκλες,κεραυνους να κανει κακο χαμο..!με μια κουβερτουλα στον καναπε,ενα καλο βιβλιο,ενα ποτηρακι κρασι και να ακους το χριτσι χριτσι απο τα ξυλα που καιγονται στο τζακι.

.....μετα ξυπνησα!

Κι όμως πολλοί θα μπορούσαν να το κάνουν! Αφήνεις την πόλη και πας στο χωριό σου ή κάπου στην επαρχία. Στήνεις ένα προκάτ ξύλινο και ασχολείσαι με αγροτικές ή άλλες δουλειές...θέλει αλλαγή τρόπου ζωής όμως :)

 

Τα ξύλινα σπίτια δεν αντέχουν τον ελληνικό ήλιο.. Χαλάει το βερνίκι και γίνονται ψιλοχάλια μετά από λίγα χρόνια. Ζεστό τον χειμώνα, σάουνα το καλοκαίρι.

Μια χαρά δροσερά είναι το καλοκαίρι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξύλινα σπίτια δεν αντέχουν τον ελληνικό ήλιο.. Χαλάει το βερνίκι και γίνονται ψιλοχάλια μετά από λίγα χρόνια. Ζεστό τον χειμώνα, σάουνα το καλοκαίρι.

 

partypooper  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο εσείς ποστάρετε φωτος από περιοδικά, (με εξαίρεση τον Αιγέα), αναμένω ποστ από headbanger με το real σπίτι που έχτισε.

 

ΟΝτόπικ, ψηφίζω και γω ξύλο και σπίτι στο δάσος

και ναι, μου αρκεί μόνο ένα δωμάτιο, αυτό:

9-unique-interiors-wooden-modern-house.j

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ με _hopelesscase_ 

Ας μην βάλετε ολόκληρο το σπίτι. Κάποια αγαπημένη γωνία ίσως. Καμιά χειροτεχνία. Καμιά ιδέα. Θα ανεβάσει την αξία του νήματος.

Τώρα το μόνο που κάνουμε είναι  να αυτο-βασανιζόμαστε!
:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν μπορουσα ετσι θα την εφτιαχνα την τραπεζαρια  .Ειναι απο εστιατοριο βεβαια.Ξυλο,σκουρο πεπαλαιωμενο ,φανταστικη αντιθεση με τα χαλκινα,  ατμοσφαιρικος φωτισμος

Γωνιτσα δεν ζητησατε ?  :-)

 

Luxury-Modern-Restaurant-Private-Dining-


 

 

Εδώ μέσα θα ποστάρουμε ιδέες για εσωτερική διακόσμηση 

 

 

Εχω  φτιαξει ενα ραφι για ξυλινα διακοσμητικα απο δυο οριζοντια δοκαρια , μπαμπατσικο δηλαδη  βαμμενα ετσι ωστε να δειχνουν πεπαλαιωμενα ντε και καλα ,αναμεσα υπαρχουν τζαμια και μεσα το εχω γεμισει με πρασινο ποτπουρι.Να η δροσια πρασινου.Επισης ενα φωτιστικο τραπεζιου  απο κομματι δοκαρι , τετραγωνο καπελακι απο λινατσα με το μετρο και στο κατω μερος της βασης εχω βαλει σχοινι/τριχια για διακοσμηση.

Nα μερικες home diy ιδεες  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναμένω ποστ από headbanger με το real σπίτι που έχτισε.

 

Να προσθέσω Unabomber.

 

 

Η αγαπημένη μου γωνία είναι αυτή των 90 μοιρών.

 

Oρθή επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...