Προς το περιεχόμενο

Cinebench R11.5 και Cinebench R15 Benchmarks


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι σε clean install?

Για δική μου περιέργια αν θες μπορείς να τρέξεις ένα με 2t όλα τα άλλα ίδια?

 

θα το δοκιμάσω και θα ανεβάσω.

 

Είναι απόλυτα clean, ξεκούμπωσα τον 2600κ & μητρική και έβαλα πάνω το Ryzen :-D

 

Το έχω καθαρίσει όσο καλύτερα μπορώ από hidden devices κλπ αλλά καταλαβαίνεις.

 

Έχω τόσα προγράμματα εγκατεστημένα (για δουλειά)που το clean install παίζει να γίνει τα Χριστούγεννα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή τελευταία έχει πέσει πολύ ryzen εδώ είπα να ανεβάσω κι ένα δικό μου σκόρ (dual xeon 2698v4), αποχαιρετιστήριο γιατί από αύριο φεύγουν αυτά τα cpu που εκτέλεσαν το καθήκον τους άριστα για ένα χρόνο, 3dsmax rendering σε vray  :devil: και αναμένω το νέο κτήνος i9-7980XE οπού θα  επανέλθω με τα πρώτα νουμεράκια cinebench μόλις τον παραλάβω και τον γαργαλήσω λιγάκι  :-D

post-300574-0-22494200-1506366089_thumb.jpg

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή τελευταία έχει πέσει πολύ ryzen εδώ είπα να ανεβάσω κι ένα δικό μου σκόρ (dual xeon 2698v4), αποχαιρετιστήριο γιατί από αύριο φεύγουν αυτά τα cpu που εκτέλεσαν το καθήκον τους άριστα για ένα χρόνο, 3dsmax rendering σε vray  :devil: και αναμένω το νέο κτήνος i9-7980XE οπού θα  επανέλθω με τα πρώτα νουμεράκια cinebench μόλις τον παραλάβω και τον γαργαλήσω λιγάκι  :-D

 

4200cb...τράβα πέτα το ψοφήμι.....7980ΧΕ βλέπω μετά θα παραλάβεις....άλλο ψοφήμι από εκεί....... :-D

 

Σοβαρά τώρα απλά καταιγιστικός!!! B)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή τελευταία έχει πέσει πολύ ryzen εδώ είπα να ανεβάσω κι ένα δικό μου σκόρ (dual xeon 2698v4), αποχαιρετιστήριο γιατί από αύριο φεύγουν αυτά τα cpu που εκτέλεσαν το καθήκον τους άριστα για ένα χρόνο, 3dsmax rendering σε vray  :devil: και αναμένω το νέο κτήνος i9-7980XE οπού θα  επανέλθω με τα πρώτα νουμεράκια cinebench μόλις τον παραλάβω και τον γαργαλήσω λιγάκι  :-D

 

Αυτό δεν είαι επεξεργαστής είναι η σαρανταποδαρούσα... :-D

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις παρέλαβα τον threadripper 1950x, Stable στα 4.2ghz με 1.39v, αλλα παρότι πήρα το Enermax ELC-LTTR240-TBP το οποιο καλύπτει όλη την επιφάνεια του chip, οι θερμοκρασίες μου παιζουν 86-87C σε full load. Περίμενα κατι καλύτερο σε θερμοκρασίες ειναι η αλήθεια  :-(

post-82670-0-75253600-1507101482_thumb.jpg

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις παρέλαβα τον threadripper 1950x, Stable στα 4.2ghz με 1.39v, αλλα παρότι πήρα το Enermax ELC-LTTR240-TBP το οποιο καλύπτει όλη την επιφάνεια του chip, οι θερμοκρασίες μου παιζουν 86-87C σε full load. Περίμενα κατι καλύτερο σε θερμοκρασίες ειναι η αλήθεια :-(

Ελα πες την αληθεια μας τρολαρεις :D, για 4.2mhz με 16 πυρηνες δεν μου φαινεται πολυ η θερμοκρασια σου αντιθετως... Σε review στα 4ghz τους βαρεσε κατοσταρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα πες την αληθεια μας τρολαρεις :D, για 4.2mhz με 16 πυρηνες δεν μου φαινεται πολυ η θερμοκρασια σου αντιθετως... Σε review στα 4ghz τους βαρεσε κατοσταρα...

οχι, δε τρολάρω καθόλου , απλά είμαι συνηθισμένος με intel overclocking (π.χ. 5960x - 6950x) και τους πήγαινα χαλαρά στα 4.5-4.6ghz με θερμοκρασίες μέχρι 80 βαθμούς σε full load. Αντίστοιχα είδα στο ίντερνετ κάποια πρώτα overclocking του 7980XE που ήταν στα 4.8ghz και οι θερμοκρασίες ήταν μεχρι 80 κι εκεί. Οπότε πως γίνεται εφόσον είναι περισσότεροι πυρήνες και μάλιστα σε μικρότερη επιφάνεια chip σε σχέση με τον threadripper? Τόσο καλή δουλειά έκανε η intel ?  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,
 
Μετά από καιρό και αρκετούς Η/Υ είπα να δημιουργήσω και εγώ AMD build. Δεν κάνω κάποιο φοβερό overclocking και γενικός προσέχω την σταθερότητα. Games, δυστυχώς δεν παίζω. (για να έκανα extra δοκιμές). Video editing είναι η πιο βαριά χρήση του.
 
Έχουμε λοιπόν, RYZEN 1700 @ 3600 MHz (στοκ cooler + Arctic Cooling MX-4) σε MSI X370 Gaming Pro Carbon, η μνήμες στα 2933 MΗz και την RX VEGA 56: 

 

 

<script> </script>

post-65758-0-61628600-1507315620_thumb.png

post-65758-0-38303300-1507315639_thumb.png

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα σε όλους,
 
Μετά από καιρό και αρκετούς Η/Υ είπα να δημιουργήσω και εγώ AMD build. Δεν κάνω κάποιο φοβερό overclocking και γενικός προσέχω την σταθερότητα. Games, δυστυχώς δεν παίζω. (για να έκανα extra δοκιμές). Video editing είναι η πιο βαριά χρήση του.
 
Έχουμε λοιπόν, RYZEN 1700 @ 3600 MHz (στοκ cooler + Arctic Cooling MX-4) σε MSI X370 Gaming Pro Carbon, η μνήμες στα 2933 MΗz και την RX VEGA 56: 

 

 

<script> </script>

 

 

Πρέπει να είσαι  και ο πρώτος κάτοχος με vega εδώ μέσα.......Ωραίο score στα 3,6ghz ....απίεστος ο r7 1700 μόνο 1560+cb ......που να σηκώσεις πίεση στο μηχάνημα......Ωραίος!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...