Προς το περιεχόμενο

Νέα in-ear ακουστικά Piston Fresh από την Xiaomi με κόστος... €4


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστά διαβάσατε, το κόστος των νέων in-ear ακουστικών της Xiaomi με την ονομασία Piston Fresh είναι μόλις ¥29, δηλαδή €4.

Τα νέα in-ear headphones της Xiaomi έρχονται με ενσωματωμένο μικρόφωνο καθώς και με πλήκτρο για λήψη κλήσεων ενώ η εταιρεία λέει πως διαθέτουν 3ης γενιάς σύστημα damping. Τα παραπάνω χαρακτηριστικά δεν είναι βεβαίως κάτι το συνταρακτικό, είναι ωστόσο εξαιρετικές προσθήκες για ακουστικά τέτοιου κόστους.

 

Στα χαρακτηριστικά των νέων ακουστικών της Xiaomi περιλαμβάνεται αντίσταση 32Ohm, και απόκριση συχνότητας από 20Hz έως 20.000Hz. Το βάρος τους είναι 14 γραμμάρια. Τα Piston Fresh της Xiaomi κυκλοφορούν ήδη στην αγορά της Κίνας σε πέντε διαφορετικά χρώματα, Blue, Pink, Blue, Purple και Silver.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό πάλι που τα xiaomi έχουν μια α τιμή και τελικά στα sites έχουν 2Χα νομίζω είναι marketing της εταιρίας.

 

4$ λέει το άρθρο, 8$ θα έχουν στα κινεζομάγαζα να το δείτε :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αντοχή 3-4 ώρες μετά αρχίζουν και φεύγουν τα καλώδια απ τα ακουστικά και σου μένει μια ωτοασπίδα 

 

Προφανώς δεν έχεις δει το καλώδιο το pistons. Αυτά φυσικά δεν έχουν το ίδιο καλώδιο, αλλά βλέπω ενίσχυση στο σημείο της ένωσης με τα ακουστικά.

Επίσης προφανώς δεν πρόκειται για καλά ακουστικά, αλλά σίγουρα θα είναι τουλάχιστον ισάξια με την επώνυμη και "επώνυμη" σαβούρα που πουλάνε τα Πλαίσια και οι Γερμανοί στα €10-12.

 

Μάλλον θα πάρω 3-4 ζευγάρια, να τα έχω να τα ταλαιπωρώ στο τρέξιμο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό πάλι που τα xiaomi έχουν μια α τιμή και τελικά στα sites έχουν 2Χα νομίζω είναι marketing της εταιρίας.

 

4$ λέει το άρθρο, 8$ θα έχουν στα κινεζομάγαζα να το δείτε :P

Και 12€+ στην Ελλάδα, όταν τα φέρουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίμια ακουστικά θα είναι για τιμη, αλλά έχω σιχαθεί την ονοματολογία της Xiaomi.

Colorful,youth edition, fresh κοκ δεν γίνετε να μην χαθεί η μπάλα..

 

Ας το πάρει απόφαση κ ας βγάζει 2 σειρές όλες κ όλες την "premium" και την απλή ας βάζει κ ένα νουμερακι για την έκδοση κ τελειώσαμε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν έχεις δει το καλώδιο το pistons. Αυτά φυσικά δεν έχουν το ίδιο καλώδιο, αλλά βλέπω ενίσχυση στο σημείο της ένωσης με τα ακουστικά.

Επίσης προφανώς δεν πρόκειται για καλά ακουστικά, αλλά σίγουρα θα είναι τουλάχιστον ισάξια με την επώνυμη και "επώνυμη" σαβούρα που πουλάνε τα Πλαίσια και οι Γερμανοί στα €10-12.

 

Μάλλον θα πάρω 3-4 ζευγάρια, να τα έχω να τα ταλαιπωρώ στο τρέξιμο.

Προφανώς το λέω επειδή πήρα τα pistons τα 2 15 ευρώ και μου έφυγε το καλώδιο απ το ένα σε 2 μέρες οπότε αυτά τα βλέπω σε 3-4 ώρες να φεύγουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς το λέω επειδή πήρα τα pistons τα 2 15 ευρώ και μου έφυγε το καλώδιο απ το ένα σε 2 μέρες οπότε αυτά τα βλέπω σε 3-4 ώρες να φεύγουν

μπορει και να ετυχε. εγω με τα pistons 3 ειμαι κομπλε... και τα εχω βαλει και τρεις φορες στο πλυντηριο (προφανως κατα λαθος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς το λέω επειδή πήρα τα pistons τα 2 15 ευρώ και μου έφυγε το καλώδιο απ το ένα σε 2 μέρες οπότε αυτά τα βλέπω σε 3-4 ώρες να φεύγουν

Δεν τα έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά έχω διαβάσει ότι παίζουν και αρκετές απομιμήσεις. Μήπως έτυχες σε τίποτα τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά έχω διαβάσει ότι παίζουν και αρκετές απομιμήσεις. Μήπως έτυχες σε τίποτα τέτοιο;

Δε ξέρω δε φαινόταν απομίμηση τα πάντα είχε μέσα στο κουτί, μόνο και μόνο από το packaging και το μαγαζί που τα πήρα δε πιστεύω ότι ήταν μούφα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς το λέω επειδή πήρα τα pistons τα 2 15 ευρώ και μου έφυγε το καλώδιο απ το ένα σε 2 μέρες οπότε αυτά τα βλέπω σε 3-4 ώρες να φεύγουν

εχω τα

xiaomi hybrid (στα  26 ευρω) εδω και ένα χρόνο σχεδον με σκληρή χρήση δεν έχουν πάθει τπτ.... βεβαια προσοχή στους κλονους η οποίοι φαίνονται με την πρώτη ματιά (ακαι με την δεύτερη και με την τρίτη) το ίδιο πράγμα (Ακομη και ο ήχος φαίνεται ίδιος σχεδον!!) αλλά έχουν διαφορά στην κατασκευή κυρίως εκεί χάνουν άσχημα κυρίως στην αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...