Προς το περιεχόμενο

amd rx 480


kwstasps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κανω μια σκεψη να την φλασαρω με το bios της black...Να θυμισω πως εχω την καρτα της υπογραφης.λετε να την παρω παραμασχαλα?

Εχει διακοπτη με διπλο bios; Αν ναι δεν υπαρχει περιπτωση να της κανεις ζημια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει διακοπτη με διπλο bios; Αν ναι δεν υπαρχει περιπτωση να της κανεις ζημια. 

ναι εχει και καλα το stealth bios και το performance τα οποια διαφορα δεν εχω δει αναμεσα στα 2.οποτε δεν χανω τιποτα λες?

Επεξ/σία από kwstasps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν χάνεις, το εχω κανει άπειρες φορες και με bios αλλων εταιρειών και όχι της εταιρείας της κάρτας μου. Σε όλες τις περιπτωσεις άνοιγε ο υπολογιστής είχα εικόνα αλλά στην χειρότερη τον περιπτώσεων κρασαρε μέσα στα windows. Οποτε άλλαζα bios παλι. Όρεξη πολύ να εχεις και όλα γίνονται.

Μάλιστα η 290 μου, με custom bios απο 390x και edit τα στραπ στις μνήμες σκότωνε οποιαδήποτε αλλη 290/290x/390.
Οποτε αν ξέρεις τι κανεις μονο να κερδίσεις εχεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν απαντάς σε εμένα, αυτό ακριβώς ρωτάω.

 

Αν τα αλλάζει και το h/w τα σηκώνει, θα δει διάφορα καλά όποιος το δοκιμάσει.

 

Αντίστοιχα, βέβαια, μπορεί να μην postάρει καν το σύστημα, αλλά με 2πλό BIOS αυτό διορθώνεται εύκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανω μια σκεψη να την φλασαρω με το bios της black...Να θυμισω πως εχω την καρτα της υπογραφης.λετε να την παρω παραμασχαλα?

 

Απλά ανέβασε + 5.6% το Frequency μέσα από το Wattman και θα ανέβει στα 1338ΜΗz.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν χάνεις, το εχω κανει άπειρες φορες και με bios αλλων εταιρειών και όχι της εταιρείας της κάρτας μου. Σε όλες τις περιπτωσεις άνοιγε ο υπολογιστής είχα εικόνα αλλά στην χειρότερη τον περιπτώσεων κρασαρε μέσα στα windows. Οποτε άλλαζα bios παλι. Όρεξη πολύ να εχεις και όλα γίνονται.

 

Μάλιστα η 290 μου, με custom bios απο 390x και edit τα στραπ στις μνήμες σκότωνε οποιαδήποτε αλλη 290/290x/390.

Οποτε αν ξέρεις τι κανεις μονο να κερδίσεις εχεις

 

Την είχα πατήσει μια φορά που πήγα να φλασαρω μια 7950 με bios 280 της ίδιας εταιρίας κ δεν είχε κ διπλό bios κ από τότε φυσαω κ το γιαούρτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά είναι ρισκαδόρικα χωρίς διακόπτη, πρώτα από όλα αν δεν έχουν ίδια μοντέλα μνήμης (αν θεωρήσουμε ότι είναι ίδιο ο πυρήνας)  πού ξέρεις τι θα κάνει το νέο bios στη δική σου κάρτα από κει και μόνο μπορεί να γίνει τούβλο

 

καλύτερα να πας με παραδοσιακό o/c 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...