Προς το περιεχόμενο

Οι διαφημίσεις έρχονται στο Messenger όπως ανακοινώνει το Facebook


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν περίπου ένα χρόνο, μάθαμε για πρώτη φορά το ενδεχόμενο να προσθέσει διαφημίσεις στο Messenger, τη δημοφιλή εφαρμογή ανταλλαγής άμεσων μηνυμάτων.

Το ενδεχόμενο αυτό γίνεται πλέον βεβαιότητα, με το Facebook να ανακοινώνει ότι από αυτή την εβδομάδα, χρήστες του Messenger αρχικά στην Αυστραλία και την Ταϊλάνδη, θα ξεκινήσουν να βλέπουν δοκιμαστικά, διαφημίσεις στις συζητήσεις τους. Οι διαφημίσεις αυτές στοχεύουν όχι μόνο τους χρήστες αλλά και τις επιχειρήσεις αλλά δε θα εμφανίζονται στη συζήτηση αν πρώτα ο χρήστης δεν κάνει κλικ σε μια διαφήμιση από την κεντρική οθόνη της εφαρμογής ή αν δεν ξεκινήσει κάποια συζήτηση με μια επιχείρηση.

 

Κατά την περίοδο που το Facebook θα δοκιμάζει τη νέα αυτή λειτουργία, οι επιχειρήσεις θα έχουν την ευκαιρία να τοποθετήσουν διαφημίσεις στην κεντρική οθόνη του Messenger κάτω από την ενότητα των πρόσφατων συζητήσεων. Στο μήνυμά της, η δημοφιλέστερη ιστοσελίδα κοινωνικής δικτύωσης επαναλαμβάνει τη σημασία των διαφημίσεων για τις επιχειρήσεις που αναζητούσαν έναν τέτοιο τρόπο μέσα από την πλατφόρμα του Messenger, αν και ξεκαθαρίζει ότι δε θα είναι δυνατή σε καμία περίπτωση η απευθείας επικοινωνία μιας επιχείρησης με έναν χρήστη, εκτός και αν αυτός ξεκινήσει πρώτος μιας συζήτηση μεταξύ τους.

 

Ακόμα όποιος βλέπει μια διαφήμιση, θα μπορεί να επιλέξει να την κρύψει ή να την αναφέρει ως προβληματική μέσα από ένα dropdown μενού. Το Facebook επιθυμεί να λάβει όσο το δυνατόν περισσότερα σχόλια από χρήστες και επιχειρήσεις για τη νέα δυνατότητα πριν την επεκτείνει και σε άλλους χρήστες, θέλοντας να παρέχει την καλύτερη εμπειρία στους διαφημιζόμενους καθώς και στο 1 δισ. χρήστες που χρησιμοποιούν το Messenger κάθε μήνα.

 

Link.png Site: Facebook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παντως κατεβασα apk απο έκδοση πριν βαλουν τα stories εκλεισα τις αυτοματες ενημερώσεις και ειμαι μια χαρά, κατοχος s6 ,η τελευταία εκδοση του messenger εριχνε την μπαταρία στο 40% σε 2μιση ωρες , τωρα επανηλθε στο φυσιολογικο πάλι και κραταει 10 με 11 ωρες με ιδια χρήση

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον νομιζω οτι το εχει παρακανει στο messanger πραγματικα. Ειναι τελειως bloated και δυσχρηστο. Ηρθε η ωρα σιγα σιγα να μετακομιζουμε αλλου.

 

"Αλλού", όταν λες;

 

Πέρα από το Messenger Lite (που δεν κυκλοφορεί καν σε όλες τις χώρες ή όλες τις πλατφόρμες) δεν υπάρχει άλλος client.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που έσβησα το Facebook η ζωή μου έγινε πιο χαρούμενη, πλέον έχω φίλους, έκοψα και το κάπνισμα και άρχισα γυμναστήριο.. φτάνει πια με τον εικονικό κόσμο του Facebook ένας κόσμος πλασμένος για τυφλούς ακόλουθους που δεν απολαμβάνουν την ζωή. Κλείστε και εσείς το Facebook και θα δείτε την αλλαγή. Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι τρέφομαι με Vegan συνταγές.

  • Like 28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που έσβησα το Facebook η ζωή μου έγινε πιο χαρούμενη, πλέον έχω φίλους, έκοψα και το κάπνισμα και άρχισα γυμναστήριο.. φτάνει πια με τον εικονικό κόσμο του Facebook ένας κόσμος πλασμένος για τυφλούς ακόλουθους που δεν απολαμβάνουν την ζωή. Κλείστε και εσείς το Facebook και θα δείτε την αλλαγή. Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι τρέφομαι με Vegan συνταγές

Αν σου πατησω Like θα κανεις παρτι ετσι???

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που έσβησα το Facebook η ζωή μου έγινε πιο χαρούμενη, πλέον έχω φίλους, έκοψα και το κάπνισμα και άρχισα γυμναστήριο.. φτάνει πια με τον εικονικό κόσμο του Facebook ένας κόσμος πλασμένος για τυφλούς ακόλουθους που δεν απολαμβάνουν την ζωή. Κλείστε και εσείς το Facebook και θα δείτε την αλλαγή. Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι τρέφομαι με Vegan συνταγές.

 

Μπραβο σου...  Με τις διαφημίσεις στον messengerκαμια σχέση δεν εχει βεβαια,  αλλα...  Αφου εκοψες το καπνισμα...  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιείστε το Telegram. Απλό, λειτουργικό, όμορφο, και χωρίς διαφημίσης. Επίσης, δεν είναι μόνον αυτά που το ξεχωρίζουν.....ψαχτείτε για να μάθετε περισσότερα.

 

Υ.Γ: Και το Viber μια χαρά είναι. Δεν καταλαβαίνω αυτήν την εμμονή με το "Messenger".

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που έσβησα το Facebook η ζωή μου έγινε πιο χαρούμενη, πλέον έχω φίλους, έκοψα και το κάπνισμα και άρχισα γυμναστήριο.. φτάνει πια με τον εικονικό κόσμο του Facebook ένας κόσμος πλασμένος για τυφλούς ακόλουθους που δεν απολαμβάνουν την ζωή. Κλείστε και εσείς το Facebook και θα δείτε την αλλαγή. Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι τρέφομαι με Vegan συνταγές.

 

Θεούλοτρόλ. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιείστε το Telegram. Απλό, λειτουργικό, όμορφο, και χωρίς διαφημίσης. Επίσης, δεν είναι μόνον αυτά που το ξεχωρίζουν.....ψαχτείτε για να μάθετε περισσότερα.

 

Υ.Γ: Και το Viber μια χαρά είναι. Δεν καταλαβαίνω αυτήν την εμμονή με το "Messenger".

 

Η "εμμονή" προέρχεται απ' το γεγονός ότι σχεδόν όλος ο κόσμος έχει Facebook. Συνεπως, το Messenger σου επιτρέπει να επικοινωνείς με το μεγαλύτερο μέρος του κύκλου σου. Λιγότεροι έχουν Viber. Αυτούς δε που έχουν Telegram, ή άλλες, ακόμα πιο άσημες εφαρμογές, τους κυνηγάς με την καραμπίνα.

 

Αν αυτή τη στιγμή κατεβάσω το Telegram που προτείνεις, ανάθεμα κι αν θα βρω 2 γνωστούς μου να το χρησιμοποιούν. Οπότε μου είναι άχρηστο. Facebook ξέρεις πόσοι γνωστοί μου έχουν; Όλοι.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η "εμμονή" προέρχεται απ' το γεγονός ότι σχεδόν όλος ο κόσμος έχει Facebook. Συνεπως, το Messenger σου επιτρέπει να επικοινωνείς με το μεγαλύτερο μέρος του κύκλου σου. Λιγότεροι έχουν Viber. Αυτούς δε που έχουν Telegram, ή άλλες, ακόμα πιο άσημες εφαρμογές, τους κυνηγάς με την καραμπίνα.

 

Αν αυτή τη στιγμή κατεβάσω το Telegram που προτείνεις, ανάθεμα κι αν θα βρω 2 γνωστούς μου να το χρησιμοποιούν. Οπότε μου είναι άχρηστο. Facebook ξέρεις πόσοι γνωστοί μου έχουν; Όλοι.

Καιρός να αλλάξεις φίλους :P (αστειεύομαι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Αλλού", όταν λες;

 

Πέρα από το Messenger Lite (που δεν κυκλοφορεί καν σε όλες τις χώρες ή όλες τις πλατφόρμες) δεν υπάρχει άλλος client.

Δεν εχω ιδεα, δεν ειναι θεμα καλυτερης πλατφορμας η χειρότερης, συνηθως τα trends  βγαινουν απο αλλους λογους. Αλλα οπως πέθανε το MSN και μετα το Skype και ολο και κατι αλλο υπηρχε, θεωρω φυσικη εξέληξη να ξανααλαξουν οι συνήθιες μας. Θα προτιμουσα ενα Skype ή ενα Viber tbh με εμφαση στο Skype που εχει λιγότερους λογους να σε spamaρει με adds στο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως κατεβασα apk απο έκδοση πριν βαλουν τα stories εκλεισα τις αυτοματες ενημερώσεις και ειμαι μια χαρά, κατοχος s6 ,η τελευταία εκδοση του messenger εριχνε την μπαταρία στο 40% σε 2μιση ωρες , τωρα επανηλθε στο φυσιολογικο πάλι και κραταει 10 με 11 ωρες με ιδια χρήση

Είσαι μια χαρά; Σήμερα; Και ποιός σου λέει ότι αργότερα δε θα αλλάξει κάτι στην εφαρμογή και πλέον δε θα μπορείς να τη χρησιμοποιήεις; Τους περνάτε για χαζούς δηλαδή αυτούς που εργάζονται σε μια από τις μεγαλύτερες επιχειρήσεις στον κόσμο;

 

 

Από τότε που έσβησα το Facebook η ζωή μου έγινε πιο χαρούμενη, πλέον έχω φίλους, έκοψα και το κάπνισμα και άρχισα γυμναστήριο.. φτάνει πια με τον εικονικό κόσμο του Facebook ένας κόσμος πλασμένος για τυφλούς ακόλουθους που δεν απολαμβάνουν την ζωή. Κλείστε και εσείς το Facebook και θα δείτε την αλλαγή. Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι τρέφομαι με Vegan συνταγές.

Το μήνυμα το έχεις αποθηκευμένο έτσι και το πάνεις copy/paste...

Α και με την ευκαιρία, οι συνταγές δεν τρώγονται, είναι οδηγίες για να φτιάξεις αυτό που θα φας...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...