Προς το περιεχόμενο

Προγραμματισμός στο unity !


Evaathan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρειάζομαι άμεση βοήθεια με το πρόγραμμα του unity ενώ έχω φτιάξει τον χώρο δεν γνωρίζω πολλά από προγραμματισμό. όποτε θα ήθελα κάποιος αν γνώριζει να με βοηθήσει. Πρόκειται για εργασία που πρέπει να παραδοθεί μέχρι το τέλος αυτής της εβδομάδας . θα δοθεί χρηματική αμοιβή αν κάποιος τα κατάφερει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δοθεί χρηματική αμοιβή αν κάποιος τα κατάφερει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εδώ δεν είναι freelance agency, βοηθάμε αφιλοκερδώς, όταν και άμα μπορούμε, σίγουρα όχι όμως τέτοιες αόριστες περιπτώσεις.

 

  1. Link.png Site: http://www.upwork.com">upwork.com
  2. Link.png Site: http://www.freelancer.com">freelancer.com
  3. Link.png Site: http://www.douleutaras.gr">douleutaras.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εδώ δεν είναι freelance agency, βοηθάμε αφιλοκερδώς, όταν και άμα μπορούμε, σίγουρα όχι όμως τέτοιες αόριστες περιπτώσεις.

FIXED

 

Εδώ δεν είναι freelance agency, βοηθάμε αφιλοκερδώς όταν κάποιος έχει ήδη προσπαθήσει, όταν και άμα μπορούμε, σίγουρα όχι όμως τέτοιες αόριστες περιπτώσεις.

 

Πάντως μου αρέσει η ειλικρίνεια του ts, που λεει οτι θέλει βοήθεια και δίδει και αμοιβή. Οχι σαν κάτι άλλους που κάνουν νεο λογαριασμό (για να μη καρφωθούν), συνήθως με γυναικείο όνομα και κλαψουρίζουν να τους φτιάξει κάποιος την άσκηση τζάμπα (για να συνεχίσουν αυτοί να παιζουν lol ή cs) 

 

@ts

Βάλε εδώ το θέμα και επισης βάλε και αγγελία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης απορώ γιατί περιμένουν όλοι την τελευταία εβδομάδα ....

Συνήθως δε μένει αρκετός χρόνος μετά από ένα εξαντλητικό 24ώρο λήψης πρωτεϊνών, κρεατίνης, εντοιχισμένης γυμναστικής, αγοραστού εσπρέσο , facebook.

 

Φυσικά υπάρχουν και άλλα δεκάδες σενάρια που μπορώ να σκεφτώ που μερικά ταιριάζουν και σε θηλυκά  αλλά σίγουρα προσπαθούν να κάνουν μία δήλωση στον εαυτό τους για την επαγγελματική ποιότητα και παραγωγικότητα που θα αναπτύξουν αργότερα.

 

Έτσι κι αλλιώς αφού μπορούν άλλοι να το κάνουν για "εμένα" χωρίς εμένα (με πληρωμή η μη) γιατί να σκοτίζομαι μια ώρα αρχύτερα για να το κάνω και πόσο μάλλον για να μάθω πως να προσπαθήσω να το κάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάτι τέτοια χάνουν αξία τα διπλώματα και βρίσκονται άσχετοι σε λάθος θέσεις.

 

Άμα βρεις κάποια στιγμή αγγελεία, και πας για να δουλέψεις, και σε πάρουν, και σου πουν να κάνεις το Α και το Β, τι θα κάνεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάτι τέτοια χάνουν αξία τα διπλώματα και βρίσκονται άσχετοι σε λάθος θέσεις.

 

Άμα βρεις κάποια στιγμή αγγελεία, και πας για να δουλέψεις, και σε πάρουν, και σου πουν να κάνεις το Α και το Β, τι θα κάνεις ?

 

ότι κάνουν και αυτοί που έχω δεί στη δουλειά μου, φαντάζομαι το έχετε δεί και εσείς

Έχει τεστ στη συνέντευξη?

--> ΝΑΙ

1) Δεν γίνεται πρόσληψη

--> ΟΧΙ

1) Καταλαβαίνουν ότι δεν μπορούν να το κάνουν και φεύγουν

2) τους διώχνουν

3) επειδή βρίσκονται κάτω απο πίεση καταφέρνουν και τελικά μαθαίνουν (Πιο σπάνιο αλλά υπάρχει)

 

Που να σημειώσω ότι και το τεστ δεν λέει κατί φοβερό , το έχουν περάσει άτομα που κοιτάς και το βιογραφικό και λές ώπα ρε παιδί μου τι τούμπανος είναι αυτός , αλλά στη πράξη γιοκ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδιά δεν έχουν σχέση με προγραμματισμό, είναι από άλλο κλάδο. Οπότε μαλ**ίες κράζετε. Έξυπνος θα ήταν κάποιος που θα τους βοηθούσε, θα έβγαζε κάνα φράγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτό το "δεν έχουν σχέση με προγραμματισμό" που ακούγεται ανησυχητικά συχνά σε τέτοιου είδους θέματα γιατί το λέτε ως δικαιολογία; Προφανώς για να ζητείται μια άσκηση έχουν δωθεί τα απαραίτητα εφόδια για να μπορεί κάποιος να την κάνει. Εκτός αν εννοείς ότι όλοι όσοι πήραν αυτή την άσκηση πρέπει να πληρώσουν κάποιον άλλο να τους την κάνει. Απλώς επειδή ο OP κρίνει ότι ο χρόνος και ο κόπος που χρειάζεται η άσκηση δεν αξίζει, προτιμά να πληρώσει κάποιον άλλον για να την κάνει. Και πες ότι ο OP αναφέρεται στο θέμα ξεκάθαρα ως αγγελία, για όλους τους άλλους που περιμένουν το ίδιο πράγμα αλλά τζάμπα δεν υπάρχει καμία δικαιολογία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδιά δεν έχουν σχέση με προγραμματισμό, είναι από άλλο κλάδο. Οπότε μαλ**ίες κράζετε. Έξυπνος θα ήταν κάποιος που θα τους βοηθούσε, θα έβγαζε κάνα φράγκο.

Τι αντικείμενο μελετά που τους μαθαίνει Unity και δεν έχει σχέση ο προγραμματισμός;

 

Γιατί η unity είναι video game engine. Και η ανάπτυξη παιχνιδιών είναι ειδίκευση του προγραμματιστή. Εκτός και αν είναι γραφίστας ο άνθρωπος και φτιάχνει γραφικά, αλλά σε αυτή τη περίπτωση το να ξέρει απλά να τα φτιάχνει αρκεί, και δε νομίζω να του έβαζαν άσκηση προγραμματισμού. Ισως άσκηση στο blender η το Photoshop.

 

Και πως να βοηθήσει όταν δε μας λέει καν τι θέλει να κάνει; έπρεπε τουλάχιστον να γυρίσει να πει "Θέλω ενα script που να κανει αυτό, ένα που να κάνει εκείνο..." για να μη πω να ανεβασει το πρότζεκτ κάπου για να μπορεί να το κατεβάσει κάποιος να το δουλέψει. Αλλα απο οτι βλέπεις δεν απαντά καν στα μηνύματα, που δείχνει το ενδιαφέρον του γενικά για το θέμα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδιά δεν έχουν σχέση με προγραμματισμό, είναι από άλλο κλάδο. Οπότε μαλ**ίες κράζετε. Έξυπνος θα ήταν κάποιος που θα τους βοηθούσε, θα έβγαζε κάνα φράγκο.

 

Σιγά μη νιώσουμε και άσχημα που κράζουμε κάποιον που τα θέλει έτοιμα. Δεν θα έρθεις εσύ να μας πείς ότι κράζουμε *****κιες.

Άντε βοήθα τον εσύ τσάμπα ή με λεφτά και άσε μας να κράζουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζομαι άμεση βοήθεια με το πρόγραμμα του unity ενώ έχω φτιάξει τον χώρο δεν γνωρίζω πολλά από προγραμματισμό. όποτε θα ήθελα κάποιος αν γνώριζει να με βοηθήσει. Πρόκειται για εργασία που πρέπει να παραδοθεί μέχρι το τέλος αυτής της εβδομάδας . θα δοθεί χρηματική αμοιβή αν κάποιος τα κατάφερει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Γιατί δεν δοκιμάζεις μόνος σου να παρακολουθήσεις βίντεο απο lynda,pluralsight,ktl θα βρεις πολλά μέσα απο το θείο και μάλιστα ΔΩΡΕΑΝ.

Άλλωστε αυτό που μετράει στην εργασία είναι η προσπάθεια :D

Η εργασία είναι ομαδική;

Αν ναι την πάτησες όλο το βάρος θα πέσει σε σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...