Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα πάω Λονδίνο. Πρέπει να κάνω συνάλλαγμα ή είμαι οκ με τις ελληνικές πιστωτικές; Τι γίνεται με τα capital control;

Είσαι ΟΚ με τις ελληνικές πιστωτικές.  Ό,τι ισχύει στην Ελλάδα, ισχύει και στο εξωτερικό, όσον αφορά τις κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω Λονδίνο. Πρέπει να κάνω συνάλλαγμα ή είμαι οκ με τις ελληνικές πιστωτικές; Τι γίνεται με τα capital control;

 

 

Είσαι ΟΚ με τις ελληνικές πιστωτικές.  Ό,τι ισχύει στην Ελλάδα, ισχύει και στο εξωτερικό, όσον αφορά τις κάρτες.

 

 

Αρχές Μάρτη μπορούσες να σηκώσεις κανονικά χρήματα. Μέχρι 300 λίρες περίπου τα 420 ευρώ την εβδομάδα δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη απάντηση για easyjet...

Σε αφήνει επιπλέον τσαντούλα όπως η ryan ή όχι;

Έχω την εντύπωση ότι τυπικά δεν αφήνει, αλλά δεν ξέρω αν είναι ελαστικοί. Όταν είχα πετάξει δεν είχα έξτρα τσάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη απάντηση για easyjet...

Σε αφήνει επιπλέον τσαντούλα όπως η ryan ή όχι;

 

Δύο φορές έχω πετάξει με easyjet από Αθήνα για Αμβούργο και πίσω (σύνολο 4).

 

Και τις 4  έψαχναν τον κόσμο μέχρι αηδίας. Έκαναν παρατηρήσεις σε αρκετούς, κυρίως γυναίκες για την τσάντα τους, αλλά και σε κάποιους που είχαν μπανάνα (στο Αμβούργο αυτό)! 

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τον τελευταίο χρόνο, μπορείς όμως να δεις στο site τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο φορές έχω πετάξει με easyjet από Αθήνα για Αμβούργο και πίσω (σύνολο 4).

 

Και τις 4  έψαχναν τον κόσμο μέχρι αηδίας. Έκαναν παρατηρήσεις σε αρκετούς, κυρίως γυναίκες για την τσάντα τους, αλλά και σε κάποιους που είχαν μπανάνα (στο Αμβούργο αυτό)! 

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τον τελευταίο χρόνο, μπορείς όμως να δεις στο site τους.

Νομίζω ότι δεν έχει αλλάξει, επιτρέπουν μόνο μία αποσκευή. Όχι γυναικείες τσάντες, τσάντες πλάτης κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για διακοπές  όσοι  σκέφτονται πρός Πελοπόννησο ωραία διαδρομή είναι η εξής:

Σπάρτη-Γύθειο-Αρεόπολη-Γερολιμένας και φυσικά Σπήλαια Διρού(Κόστος Κανονικού Εισιτηρίου 13 ευρώ)

Το μόνο κακό είναι οτι έχεις να κάνεις πολλά χιλιόμετρα , και είναι κούραση ειδικά εάν υπάρχουν μικρά παιδιά.

Βέβαια αξίζει να πάτε και στην Μονεμβασιά.(Σπάρτη-Μονεμβάσια είναι 90 χιλιόμετρα)

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...