Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα μίξης. Όλες οι απορίες, συμπεράσματα


DJ_XLR8

Ποιό θεωρείται καλύτερο πρόγραμμα μίξης μέσω Η/Υ;  

74 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό θεωρείται καλύτερο πρόγραμμα μίξης μέσω Η/Υ;

    • Alcatech BPM Studio
      20
    • Atomix mp3
      38
    • DSS DJ
      10
    • Mixmeister
      48
    • Traktor
      95
    • Visiosonic PCDJ
      10
    • Virtual DJ
      263
    • Άλλο...
      55


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι φιλε > aledjo < οτι πεις...τα pc,ειναι για 14χρονα παιδακια που βρισκονται στην εφιβια και λενε οτι ειναι dj επιδη εχουν μαθει να χειριζονται το virtual dj(πολυυυυ δυσκολο πραμα)και ολες οι αλαγες τους ειναι σοστες!!!αυτο ομως γινετε επιδι υπαρχει ενα κουμπακι που ολοι οι υπερ του pc djing προσκυνανε που λεγετε sync!!!τι κριμα ομως που αν παει να πεξει καπου καλεσμενος δεν θα μπορει να παρει μαζι το laptop του(εκτος αν ειναι τοσο ανοητος,και το παρει μαζι του ξεροντας οτι θα γινει ρεζιλι στον κοσμο) επιδη τα μιχανηματα θα ειναι ιδη ετιμα και οταν παει και συναντισει pioneer 100s και ενα μικτη μονο με equalizer,θα τρελαθει επιδη δεν θα δει πουθενα το περιβοητο κουμπακι sync,καθως επισης και δεν θα βλεπει και bpm!!!(και να εβλεπε,δεν νομιζο να εκανε beatmach)

το pcdjing ειναι για αυτα τα παιδακια που αναφερω,που εχο σιναντισει αρκετα....(ενοειτε οτι υπαρχουν και 14 χρονα που ασχολουντε με djing και πεζουν με players εκεινα οντος τα παραδεχομε!!!το pcdjing ειναι για τους ασχετους που το ακολουθησαν επιδι την ειδαν δυσκολα με τα players και δεν εκατσαν να μαθουν μερικα πραματα...ολοι οσοι αγαπανε το djing,θελουν να νιοθουν την μουσικη και να ακουμπανε τον μικτι και οχι πισο απο μια οθονη και ενα ποντικι και πλικτρολογιο, πεζουν με cd players κσεροντας να κανουν και beatmach και απ ολα...τωρα για μενα προσοπικα dj που πεζει με λαπτοπ ιδικα σε μεγαλα μαγαζια που το βλεπο και μου τιν δινει πραγματικα στα νεβρα και ιδικα παρασκευοσαββατα,αντε σε μικρα μαγαζια και καθημερινες τον δικεολογεις(και παλι με το ζορι δικεολογιτε),το κανουν μονο και μονο για το χρημα και οχι επιδη πραγματικα αγαπαν το djing και θελουν να ειναι αραχτοι στο σκαμπουδακι τους και να κανουν οτι κανουν και στο σπιτακι τους με το pc τους με την ιδια ανεση και να περνουν λευτα....για μενα αυτο ειναι ΑΙΣΧΟΣ!

ο επαγγελματιας dj,αυτος που πραγματικα το αγαπαει,ΔΕΝ πρεπει να πεζει με pc...ιδικα παρασκευο-σαββατο-κυριακα και σε μεγαλα μαγαζια και σε παρτυ....

 

pcdjing=τιποτα παραπανο απο τιν αρχη του djing(ενοειτε οτι το 99% ολων των dj αρχισαν με καποιο προγραματακι),οσοι ομος το αγαπανε δεν το σινεχιζουν με το προγραμα και καθοντε κατω και δεν βαριουντε να μαθουν αλαγες και κολπακια με cd players και επισις αμα δουνε δισκολια δεν τα παρατανε και πεζουνε με pc που ολα ειναι πανευκολα και τα κανει και ενας που δεν σκευτετε καν για χομπυ το djing...

 

και οσο για αυτο που ολοι λενε κατα των cd players και των βινυλιων: ''το τραγουδι για να το βρεις θα ψαχνεις μια ωρα σαν τον μ@λ@κ@(σορρυ για τιν εκφραση,αλλα ολοι ετσι λενε),και απο αυτο φενετε ποσο ασχετοι ειναι!αν φτιαξεις σωστα την βαλιτσα με τα cds σου,με μια σειρα που εσενα σε βολεβει ακομα και αλφαβιτικι(ναι,θα σε παρει πανω απο 1 βδομαδα να τιν κανεις και με τον καιρο την γεμιζεις),αλλα ετσι πρεπει και οχι να γραψεις οτι να ναι cds και να τα βαλεις οπως να ναι μονο και μονο για να την γεμισεις...

 

αυτα απο μενα και να τονισω οτι ειναι ΚΑΘΑΡΑ η αποψη ΜΟΥ.Φιλικα παντα :-)

 

δε ξερω αν εχεις δουλεψει επαγγελματικα dj αλλα εγω που εχω δουλεψει εχω να σου πω τα εξης:

ο καλος dj ειναι αυτος που βαζει ωραια τραγουδια που αρεσουν στο κοσμο.

 

αυτος ειναι ο κυριος κανονας.

ακομα και με 2 x winamp να παιξεις τοτε εισαι αρχοντας.

 

 

οσο για το αλλο θεμα που λες, το καταλαβενουν ΜΟΝΟ οσοι εχουν ασχοληθει με το θεμα.

δηλαδη, αν πας σε ενα οποιοδηποτε meanstream μαγαζι και παιξεις με winamp (συγκρινω τα 2 ακρα) αλλα με ωραια τραγουδια που αρεσει στο κοσμο, κανε ενα γκαλοπ και ρωτα το κοσμο που βρισκεται εκεινη την ωρα στο μαγαζι αν τους αρεσει ο dj.

φυσικα το 90% θα ειναι ευχαριστημενο γιατι θα εχουν ακουσει τα τραγουδια που τους αρεσει.

το υπολοιπο 10% ειναι αυτοι που εχουν ασχοληθει με το θεμα και ξερουν τι ειναι σωστο και τι λαθος σε θεματα beatmatch κτλ κτλ.

 

ας στηριχτουμε σε αυτο το 10%.

φυσικα θα πουμε οτι παιζει λαθος γιατι με winamp δε κανεις beatmatch και γενικα δε ξερει να μιξαρει.

ας παρουμε λοιπον αυτο το 10% και το παμε σε ενα αλλο μαγαζι και εχουμε 1 dj.

στη μια γωνια παιζει με pionner 1000mk3 και στη αλλη γωνια παιζει με virtualdj.

 

AN τον ακουσουμε 1 ωρα τοτε απο το κοσμο που εχουμε εκεινη την ωρα στο μαγαζι (δηλαδη το 10% απο το προηγουμενο), τοτε το 10% απο αυτους θα καταλαβουν ποτε ο dj παιζει με virtualdj και ποτε με cd-players ΟΤΑΝ φυσικα με το virtualdj παταει εκεινο το μαγικο κουμπακι!

θελω να πω οτι σπααανια υπαρχει ατομο που μπορει να καταλαβει αν το beatmatch ειναι με αυτι ή με το auto του virtualdj. (και στις 2 περιπτωσεις ομως ειναι σωστο).

τελος με αυτη τη λεπτομερια.

 

παμε τωρα να δουμε ποιος ειναι ο λογος να χρησιμοποιησει καποιος virtualdj.

υπαρχουν 2 κατηγοριες dj.

αυτοι που ειναι dj με @@ και αυτοι που ειναι @@ dj!

οντως αυτος που ειναι @@ dj μπορει να παιξει μονο με virtualdj και τιποτα αλλο, αλλα ποτε δε μπορεις να εισαι σιγουρος οτι παιζει σωστα ακομα και με το μαγικο κουμπι.

o dj με @@ μπορει να παιξει απο winamp μεχρι και κασσετες!

 

ΑΝ καποιος ξερει να κανει beatmatch, δε μπορεις να του πεις με πιο τροπο να παιξει!

τοv virtualdj, δε γραφει πουθενα οτι αναγκαστηκα πρεπει να πατησεις εκεινο το κουμπι.

ασε που αυτο που κουμπι που ολοι το βριζουν ΔΕΝ κανει αλληθινο beatmatch!

οποιος ξερει απο beatmatch μπορει καταλαβει τι λεω.

αρα αφου ολοι αυτοι που ξερουν απο beatmatch γιατι βριζουν αυτους που παιζουν με virtualdj και πατανε εκεινο το κουμπακι? μηπως και αυτοι δε ξερουν απο beatmacth?

 

συμπερασμα, ο dj με @@ δεν εχει αναγκη το κουμπακι αυτο γιατι ετσι κι'αλλιως δε κανει σωστη δουλεια.

εχω χρησιμοποιουσα το virtualdj για τη μεγαλη ευκολια στην οργανωση των τραγουδιων και την αμεση αναζητηση.

δε μπορεις να κουβαλας 20.000 τραδουγια σε cd και να τα βρισκεις σε 1 sec...

μιλαω για τοσα πολλα τραγουδια διοτι σαν επαγγελματιας ημουν ετοιμος καθε περισταση καθε ωρα και στιγμη.

ΔΕ πηγενα με ετοιμη playlist σε ενα χαρτακι οπως οι περισσοτεροι....

 

ΑΝ γι'αυτο που ειπα, οτι δηλαδη εχω ευκολια στην αναζητηση των τραγουδιων και ΔΕΝ ιδρυνω για να βρω τα cd, μπορει να πει οτι ΔΕΝ ειμαi dj, τοτε παω πασο.

 

αλλα πειτε μου, εχετε δουλεψει σε καθημερινη βαση 7-8 ωρες ορθιοι? ή καθοσταστε μιση ωρα στο σπιτι εχοντας διπλα σας 3-4 cd και παιζετε?

 

μπορω να σας φερω ενα αλλο παραδειγμα για να καταλαβετε.

η κυρα κατινα που εχει το αυτοκινητο της εχει συμπλεκτη και οδηγαει μιση ωρα την ημερα αλλαζοντας ταχυτητες!

ο ταξιτζης δεν εχει συμπλεκτη και ταχυτητες αλλα οδηγαει 12 ωρες την ημερα!

γιατι ο ταξιτζης δεν εχει ταχυτητες? μηπως δε ξερει να τις αλλαζει και ΔΕΝ ειναι επαγγελματιας? ή μηπως η κυρα κατινα ξερει να οδηγει καλυτερα απο την ταξιτζη??

 

σκεφτητε και κατι αλλο!

οοοοοολοι εχουν στο pc τους το photoshop, σωστα? ποιος απ'ολους εχει τα @@ να τo δουλεψει?

 

ετσι ακριβως ειναι και το virtualdj!

σχεδον ολοι το εχουν στο pc τους αλλα ποσοι ξερουν να μιξαρουν σωστα χρησιμοποιοντας το????

 

 

ολα αυτα που αναφερω ισχυουν για την Ελλαδα...

μη αρχισει κανεις να λεει για tiesto κτλ. ο tiesto παιζει τραγουδια 9-10 λεπτα το καθενα...... αθφονος χρονος για beatmatch και ψαξιμο.

στην Ελλαδα ομως ειδικα στα meastream, το καθε τραδουγι παιζει καπου στο 1-2 λεπτα.... ποτε να προλαβεις να κανεις ΤΙ?

 

 

-----Προστέθηκε 22/12/2008 στις 12 : 51 : 19-----

 

 

α και κατι αλλο.

ΔΕ γινεται σε ολα τα τραγουδια beatmeatch!

 

δηλαδη αυτοι που παιζουν hip-hop, rnb και LATIN μουσικη, ΔΕΝ ειναι djs??

 

για προσγειωθητε λεω γω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 380
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ο καλος dj ειναι αυτος που βαζει ωραια τραγουδια που αρεσουν στο κοσμο.

Συμφονω με αυτο φιλε,αλλα ποιος που πεζει με βιρτουαλ,ενω εχει μπροστα του το κουμπι(που οντως δεν κανει τελεια την δουλια του αλλα αρκετα καλα) δεν θα το πατησει και θα κατσει να το κανει με το αυτι? αυτος που ειναι καλος dj? εγω δεν εχο δει προσοπικα καλο dj(για Ελλαδα μιλαο παντα) που να πεζει με laptop σε καφετεριες και club...οσους εχω δει με λαπτοπ(Εγω πρωσοπικα) φενοταν οτι ηταν ασχετοι(οχι οτι ολοι οσοι πεζουν με μιχανιματα ξερουν).Εμενα προσοπικα δεν με αρεσει να παο σε μαγαζι και να βλεπο να πεζει ο dj με λαπτοπ...και οσο για τα τραγουδια,οσους εχο δει να πεζουν σοστα με cd players,βαζουν μια χαρα τραγουδια...και οσο με τον χρονο που θα κανεις να το βρεις,σε ιπα αμα φτιαξεις σωστα την βαλιτσα,θα ειναι ολα μια χαρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες παιζει με λαπτοπ τι εννοεις ακριβως?

εκτος απο virtualdj δεν εχει τιποτα αλλο?

κανενα controller ή timecode??

 

εγω παντος επαιζα με controller και μικτη και φυσικα beatmatch με το αυτι....

 

τελικα εγω ειμαι dj? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αυτους που εχω δει,πεζαν με σκετο λαπτοπ και μερικοι και με κονσολα hercules.Με timecode cds και vinyls τοτε ναι συμφονω να υπαρχει λαπτοπ για να βαζεις τραγουδι απο το προγραμμα,αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα το εμπιστεβομουν επιδη μπορει να ετρογε κολλιματα...το εχο δοκιμασει μαι φορα αλλα δεν κολισε εκεινη την στιγμη αλλα ημουν σε σπιτι,οχι επαγγελματικα σε μαγαζι με timecode...εγο ενοο οτι δεν με αρεσει να βλεπο τον dj να πεζει με σκετο λαπτοπ η με λαπτοπ και με μια κονσολα...με timecode τοτε ναι συμφονω,αρκει να ειναι ακσιοπιστο το προγραμα και να μιν τροει κολληματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

timecode και κονσολα ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα.

την ιδια δουλεια κανουν....

αντι να πατησεις play στη κονσολα, το πατας στο cd-player ή στο βινυλιο.

 

τα timecodes βγηκαν με αυτο σκοπο. αντι να αγορασεις κονσολα, να χρησιμοποιεισεις αυτα που ηδη εχεις....

 

αλλιως αν πας να ξεκινησεις απο το μηδεν, θα δεις οτι υπαρχουν πακετα που προτημανε τις κονσολες γιατι οπως ειπες και συ με τα timecodes υπαρχει πιθανοτητα κοληματος.

 

ΓΙ'ΑΥΤΟ αν δεις βγαλανε το cdj-400 που ειναι και απλο cd-player/mp3 αλλα συνδεεται με usb στο pc και γινεται controler του vdj ΧΩΡΙΣ cd-timecode.

 

δηλαδη μακακες ειναι στη pionner που το φτιαξανε αυτο? αυτοι που παιζουν με αυτο δεν ειναι dj?

 

ΠΡΟΣΓΕΙΩΘΗΤΕ ΟΛΟΙ ΛΕΩ ΓΩ γιατι ολοι κανουν τους εξυπνους χωρις να εχουν εμπειρια στο θεμα αυτο.

 

εγω παιζω αποκλειστηκα με virtualdj και οτι κονσολα-timecode βρεθει μπροστα μου, ας ερθει καποιος να μου πει οτι δεν ειμαι dj!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πολλά μαγαζιά έχω δει να παίζει "playback", ακόμα και με Pioneer CDJ ή Technics MKII.

Δηλαδή ο DJ φαίνεται και καλά ότι κάνει αλλαγές, αλλά το πρόγραμμα είναι ήδη γραμμένο (από το σπίτι) και παίζει από πίσω.

Συνήθως δεν φαίνεται από κάποιον που δεν ξέρει, αλλά όποιος ξέρει το παρατηρεί ιδιαίτερα αφού πιει τα πρώτα ποτά ο DJ.

Ξεχνάει σε μερικές αλλαγές να πειράξει το ποντεσιόμετρο του pitch, αλλά ακούω στο τραγούδι που μεταβάλλεται μετά την αλλαγή. Άλλες φορές η αλλαγή που ακούω δεν πάει παράλληλα με το crossfade ποντεσιόμετρο στην κονσόλα, και μερικές φορές βάζει άλλο single στο CD και άλλο τραγούδι ακούγεται! Ναι, το έχω δει και αυτό!!!

 

Οπότε σε αυτούς τους DJ, προτείνω το mixmeister.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,ενο με την κονσολα δεν υπαρχει περιπτοση να κολισι το λαπτοπ? γι αυτο δεν με αρεσει το pcdjing....ιδικα σε μεγαλο μαγαζι αμα σου κολησει το λαπτοπ τι θα κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμμμ φτασαμε σε καλο σημειο..... δηλαδη το μονο προβλημα που εμεινε τωρα ειναι το λαπτοπ αν κολησει.

σου εχω λυση και γι'αυτο.

 

οι πιθανοτητες να κολησει ενα προγραμμα ή το ιδιο το λαπτοπ ειναι πολλες.

γι'αυτο ειπα πιο πριν να μην χρησιμοποιεις timecodes, ετσι μειωνονται οι πιθανοτητες κοληματος και γενικα το λαπτοπ να μην εχει τιποτα επανω παραμονο το virtualdj.

οσο για τα κοληματα που κανουν τα windows, οι ανθρωποι του virtualdj δε το αφησανε ετσι...

βγαλανε εκδοση για mac!

αν δεις οι μεγαλοι επαγγελματιες σε βιντεο στο youtube, εχουν mac.

 

με το mac μειωνονται πολυ οι πιθανοτητες κοληματος σε σχεση με το απλο pc.

 

αλλα οπως και να το κανουμε, αν θελει ο διαολος να κολησει η μουσικη σου, ακομα και με cd-plyaers να παιζεις, μπορει να σου χαλασει και ενα απλο cd-player.

εχω δει αρκετα cd-player να χαλαει ο μηχανισμος του cd που βαζει-βγαζει.

 

η λυση ειναι απλη.

αυτο που ειχα κανει εγω οταν δουλευα επαγγελματικα.

επαιζα με το δικο μου λαπτοπ και controler, αλλα ειχα ταυτοχρονα στον μικτη 2 cd-players και δευτερο λαπτοπ (του μαγαζιου).

ετσι οτι και να χαλαγε ειχα παντα backup τα υπολοιπα.

ο μονος τροπος να σταματησει να παιζει μουσικη στο μαγαζι ηταν να κοπει το ρευμα! (ή να καουν τα ηχεια.....)

 

btw, ποτε δε χρησιμοποιησα κανενα μηχανημα backup γιατι ποτε δε μου κολησε το δικο μου μηχανημα. πες οτι ειμαι τυχερος αλλα και να μην ημουν.... ειχα τη λυση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γεια σε όλους, χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το mixmeister και μπορώ να πω ότι το ξέρω αρκετά καλά ,μέχρι και realtime μιξάρω καλά (όσο βέβαια σ'αφήνει το πρόγραμμα, γιατί όσο να'ναι έχει περιορισμένες δυνατότητες σ'αυτόν τον τομέα).Η ερώτησή μου είναι η εξής:αξίζει τον κόπο να αγοράσω έναν μίκτη ψιλοφτηνό, τύπου mk2 hercules πχ για να απαλλαγώ απ'ολα τα κλικαρίσματα ή αφού έχω φτάσει σε ένα καλό επίπεδο,δε θα μου δώσει πολλά παραπάνω;(μιλάω μόνο για pc-djing)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμμμ φτασαμε σε καλο σημειο..... δηλαδη το μονο προβλημα που εμεινε τωρα ειναι το λαπτοπ αν κολησει.

σου εχω λυση και γι'αυτο.

 

οι πιθανοτητες να κολησει ενα προγραμμα ή το ιδιο το λαπτοπ ειναι πολλες.

γι'αυτο ειπα πιο πριν να μην χρησιμοποιεις timecodes, ετσι μειωνονται οι πιθανοτητες κοληματος και γενικα το λαπτοπ να μην εχει τιποτα επανω παραμονο το virtualdj.

οσο για τα κοληματα που κανουν τα windows, οι ανθρωποι του virtualdj δε το αφησανε ετσι...

βγαλανε εκδοση για mac!

αν δεις οι μεγαλοι επαγγελματιες σε βιντεο στο youtube, εχουν mac.

 

με το mac μειωνονται πολυ οι πιθανοτητες κοληματος σε σχεση με το απλο pc.

 

αλλα οπως και να το κανουμε, αν θελει ο διαολος να κολησει η μουσικη σου, ακομα και με cd-plyaers να παιζεις, μπορει να σου χαλασει και ενα απλο cd-player.

εχω δει αρκετα cd-player να χαλαει ο μηχανισμος του cd που βαζει-βγαζει.

 

η λυση ειναι απλη.

αυτο που ειχα κανει εγω οταν δουλευα επαγγελματικα.

επαιζα με το δικο μου λαπτοπ και controler, αλλα ειχα ταυτοχρονα στον μικτη 2 cd-players και δευτερο λαπτοπ (του μαγαζιου).

ετσι οτι και να χαλαγε ειχα παντα backup τα υπολοιπα.

ο μονος τροπος να σταματησει να παιζει μουσικη στο μαγαζι ηταν να κοπει το ρευμα! (ή να καουν τα ηχεια.....)

 

btw, ποτε δε χρησιμοποιησα κανενα μηχανημα backup γιατι ποτε δε μου κολησε το δικο μου μηχανημα. πες οτι ειμαι τυχερος αλλα και να μην ημουν.... ειχα τη λυση ;)

 

Βαλε ενα korg kaosillator σε ενα καναλι του μικτη κ αν κολλησει το λαπτοπ σου παιζεις για κανα λεπτο απο κει μεχρι να γινει το reboot..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα δε ξέρω αν είμαι στο σωστό forum..θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μήπως έχει κανείς υπόψι του κάποιο πρόγραμμα dj mix που να έχει τη δυνατότητα με την αποστολή ενός e-mail ή ενός μηνύματος κινητού να παίρνει εντολή και να παίζει mp3? με λίγα λόγια θέλω ενα Player που να του στέλνω με e-mail η με μύνημα ένα τραγούδι κ με την προυπόθεση οτι είναι αποθηκευμένο στο πρόγραμμα αυτό το τραγούδι να το βάζει σε κάποια λίστα αναμονής και να το παίζει..υπάρχει κάτι τέτοιο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα δε ξέρω αν είμαι στο σωστό forum..θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μήπως έχει κανείς υπόψι του κάποιο πρόγραμμα dj mix που να έχει τη δυνατότητα με την αποστολή ενός e-mail ή ενός μηνύματος κινητού να παίρνει εντολή και να παίζει mp3? με λίγα λόγια θέλω ενα Player που να του στέλνω με e-mail η με μύνημα ένα τραγούδι κ με την προυπόθεση οτι είναι αποθηκευμένο στο πρόγραμμα αυτό το τραγούδι να το βάζει σε κάποια λίστα αναμονής και να το παίζει..υπάρχει κάτι τέτοιο??

 

και γιατι δε το κανεις με το teamviewer να τελειωνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι δε το κανεις με το teamviewer να τελειωνεις?

 

τι ακριβώς είναι αυτο?πώς δουλεύει?

 

τι ακριβώς είναι αυτο?πώς δουλεύει?

 

διάβασα οτι ο teamviewer είναι κάτι σαν εργαλείο απομακρυσμένης διαχείρισης...Δε ψάχνω κάτι τέτοιο..ίσως δεν ήμουνα σαφής...θέλω να στήσω ένα ραδιόφωνο το οποίο να είναι τελείως αυτοματοποιημένο δηλαδή να στέλνει ο ακροατής το κομμάτι που θέλει με sms ή mail να το παίρνει το πρόγραμμα μίξης να το βάζει σε κάποια λίστα αναμονής και να παίζει αυτόματα μόλις έρ8ει η σειρά του εφόσον υπάρχει στη βάση δεδομένων του..εννοείται οτι αν γίνει με sms μιλάμε για μια υπηρεσία τύπου "1313" τετραψήφιο δηλαδή....αναρωτιέμαι όμως υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα μίξης??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...