Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα μίξης. Όλες οι απορίες, συμπεράσματα


DJ_XLR8

Ποιό θεωρείται καλύτερο πρόγραμμα μίξης μέσω Η/Υ;  

74 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό θεωρείται καλύτερο πρόγραμμα μίξης μέσω Η/Υ;

    • Alcatech BPM Studio
      20
    • Atomix mp3
      38
    • DSS DJ
      10
    • Mixmeister
      48
    • Traktor
      95
    • Visiosonic PCDJ
      10
    • Virtual DJ
      263
    • Άλλο...
      55


Προτεινόμενες αναρτήσεις

thanks για την σελιδα αλλα εβγαζε οτι να ναι.

λοιπον μιας και στις προηγουμενες σελιδες συζηταγαμε για midi κτλ.τελικα πειρε http://www.behringer.com/EN/Products/BCD3000.aspx γιατι το μαγαζι δεν ειχε hercules και τα αλλα ηταν ~400ε.

κατεβασα drivers για 64αρια αλλα δοκιμαζα να κανω reload+play σε τραγουδια πριν ολοκληρωθει το γραφημα του virtual dj και μερικες φορες o ηχος(ακουστικα απο midi) μπουκωνει για μερικα sec.

1)ειναι θεμα settings του virtual ή οτι δεν σηκωνει ζορισμα η καρτα του controller?

2)εχει κανεις να ανεβασει settings virtual για midi-ακουστικα και pc/μεικτη για master ηχο. το εβαλα μεσω advanced config?

3)πως απενεργοποιουνται στα win7 ο ηχος για win errors?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 380
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

δεν ειναι δικο μου εγω του πα την hercules rmx και του ετοιμαζω το pc να παιζει με αυτο το ρημαδι(εχει συνηθισει να παιζει με decks)

virtual 7 pro.Επιπλεον αν το αφησω ανεγγιχτο για κανα 3λεπτο το midi .θελει σεταρισμα ξανα στα settings!:P

41617750.th.jpg

επιπλεον πως κλειδωνει εκει δεξια να μην scrollarei/ανοιγει η playlist?

ενα σετ live nonstop χωρισμενο σε αριθμημενα mp3 με πoιο τροπο θα παιξει σωστα χωρις να ακουγετε η αλλαγη τελους αρχης επομενου τραγουδιου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΛ ρε συ

νομιζα οτι εισαι σχετικος με το θεμα....

 

το virtualdj 7 που εχεις ΔΕΝ ειναι pro.

ειναι home edition που δουλευει σαν pro για 10 λεπτα μαζι με τη κονσολα. (σαν demo δηλαδη)

γι'αυτο μετα θελει ξανα να τη ρυθμισεις.

 

πες του να αγορασει τη pro αμα θελει.

αλλιως να βαλει την εκδοση που ειχε μαζι οταν την αγορασε.

 

για τη playlist εχει ενα λουκετο εκει. πατα το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προ 7(b342) ειναι ,απλα ειναι skin για να μεγαλωνει τα γραμματα.ισως το σκιν να φταει που φευγουν οι ρυθμισεις γιατι με το κανονικο skin δεν θυμαμαι να χε προβλημα

το λουκετακι lockarei την playlist αυτη που scrollarei οταν παει το ποντικι πανω στην λεξη playlist.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.Χρησιμοποιω το Virtual Dj Pro 7 για να μιξαρω.Δυστυχως καιω συνεχως τα ηχεια.Ρωτησα επαγγελματια ηχοληπτη και μου ειπε πως το προβλημα δεν ειναι απο ενταση αλλα απο το σημα που στελνει ο υπολογιστης στην κονσολα γιαυτο και θα χρειαστει ή να εγκαταστησω προγραμμα Live Limiter ή να βαλω καποιο προγραμμα που να εχει Limiter.Εχει μηπως αντιμετωπισει καποιος απο εσας το ιδιο προβλημα?Αν ναι πως το ελυσε?Γνωριζεται καποιο προγραμμα μιξαρισματος που να εχει Limiter (Οχι Gain) 'η καποιο προγραμα Live Limiter?

Σας ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.Χρησιμοποιω το Virtual Dj Pro 7 για να μιξαρω.Δυστυχως καιω συνεχως τα ηχεια.Ρωτησα επαγγελματια ηχοληπτη και μου ειπε πως το προβλημα δεν ειναι απο ενταση αλλα απο το σημα που στελνει ο υπολογιστης στην κονσολα γιαυτο και θα χρειαστει ή να εγκαταστησω προγραμμα Live Limiter ή να βαλω καποιο προγραμμα που να εχει Limiter.Εχει μηπως αντιμετωπισει καποιος απο εσας το ιδιο προβλημα?Αν ναι πως το ελυσε?Γνωριζεται καποιο προγραμμα μιξαρισματος που να εχει Limiter (Οχι Gain) 'η καποιο προγραμα Live Limiter?

Σας ευχαριστω πολυ!

 

λυση υπαρχει χωρις κατι αλλο.

1) οταν λες οτι εχεις το Virtual Dj Pro 7, εννοεις οτι το εχεις αγορασμενο ή σπασμενο?

2) θελω να μου πεις τι εξοπλισμο εχεις, καρτα ηχου κτλ

 

αυτα προς το παρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λυση υπαρχει χωρις κατι αλλο.

1) οταν λες οτι εχεις το Virtual Dj Pro 7, εννοεις οτι το εχεις αγορασμενο ή σπασμενο?

2) θελω να μου πεις τι εξοπλισμο εχεις, καρτα ηχου κτλ

 

αυτα προς το παρον

 

Το προγραμμα ειναι σπασμενο.Η καρτα ηχου ειναι SoundMax HD Audio.

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α δηλαδη ειναι ενσωματομενη καρτα ε?

 

δε μπορει να φταιει η καρτα ηχου. τα cdplayers βγαζουν πιο δυνατο ηχο.

κατι αλλο ειναι. μηπως εχει διαρροη στο ρευμα?

ειναι γειωμενα ολα σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το vj στο mac.εχω την m-audio firewire η οποια μου βγαζει 8 εξοδους.επιλεγω απο τα settings το external mixer,1&2 στο left deck κ 3&4 στο right deck,αλλα το προβλημα ειναι οτι μου τα βγαζει μονοφωνικα..κανω κατι λαθος στη ρυθμιση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ ψάχνω κάτι πιο απλό. Στο παλίο Media player μπορούσες να το ρυθμίσεις να κάνει crossfading μόνο του και ρύθμιζες τα sec.Τώρα δεν το βρίσκω. Ποιος Player το κάνει αυτό?Δεν ειμαι να κάθομαι να σχολούμαι. Θέλω να πετάω έναν φάκελο μεσα στον PLayer και να κάνει υποτυπώδεις αλλαγές μόνο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...