Προς το περιεχόμενο

Συγκινητικές ταινίες


NemeSis1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Jeux D' Enfants

Με τσάκισε.

 

Η αλήθεια είναι πως είναι μια πολύ όμορφη ταινία και σίγουρα το είδος ταινιών που μου αρέσει,μα δεν μπορώ να πω οτι με συγκίνησε ιδιαίτερα. Πάντως την ξαναβλέπω άνετα. Από τις πρόσφατες ταινίες που με συγκίνησαν αρκετά είναι το "Mary and Max".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

breaking the waves του trier

απλα υπεροχη...!και εχει να κανει πιο πολυ με την αγαπη και οχι τοσο με τον ερωτα οπως οι περισσοτερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα το The Notebook.. Αρκετά καλή ταινία.. Αν και σε μεγάλο μέρος της μένεις να χαζεύεις την ειλικρινά ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ Rachel McAdams !! (και δεν το λέω συχνά αυτό..)

 

Έχω να προτείνω το The Family Man, με Nicholas Cage, αν και εκτυλίσσεται σε περίοδο Χριστουγέννων.. Τη βλέπω ΚΑΘΕ Δεκέμβρη τα τελευταία 5-6 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εμενα με συγλονισε η ταινια good bye lennin αυτο το συναισθημα που μ δημιουργησε κωμωδιας δραματος ολα τα λεφτα η απολυτη αγαπη του γιου προς την μανα 20 χρονων γαιδουρι ημουν κ στο τελος πλανταξα στο κλαμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) ps i love you

2) a walk to remember

3) the notebook

4) i am sam

5) nights in rodanthe

6) requiem for a dream

ξεχναω καμια?....

 

σε ποιο ακριβως σημειο του requiem for a dream συγκινηθηκες?? :confused:

 

εγω προτεινω The pursuit of happiness...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ass to ass... Εγώ συνήθως εκεί πάντα λυγίζω... ;)

 

:lol::lol:

 

ο σκοπος της ταινιας ειναι

 

να σε κανει να αηδιασεις με τα ναρκωτικα και με τα χαπια κλπ ωστε να μεινεις

μακρια απο αυτα και το στοιχειο αυτο ειναι τοσο εντονο που οποιοδηποτε συγκινησιακο

περναει απαρατηρητο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαθα σοκ με το Hachiko: A Dog's Story το οποιο ειναι πραγματικη ιστορια και γενικα ειναι εξαιρετικο.

 

Με συγκινησε παρα πολυ παρολο που στην αρχη ηταν πολυ χαρουμενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλειοψηφια εδω μεσα εχει γραψει the notebook. την ειδα. δεν με συγκινησε ιδιαιτερα.

2 σημεια με ξενερωσαν πολυ:

 

 

1. Σχεδον απο την αρχη ξερεις στο περιπου το τελος καθως ειναι αυτοι οι 2 μαζι γεροι...

2. Ειναι υπερβολικα συμπτωματικο να ειδε τον αλλον στην εφημεριδα και ειδικα εκεινη την περιοδο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι 7 που σωζει ειναι αυτοι?? αδερφος, τυφλος, η γρια, αυτη με το συκωτι, αυτη με την καρδια, αυτος με τον μυελο των οστων, αυτη με το σπιτι?? (δεν τα παω καλα με τα ονοματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...