Προς το περιεχόμενο

Τει Πειραια-Διαφορα θεματα


nemesiskp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και ειμαστε αρκετοι εδω μεσα απο το τει πειραια ειπα να ανοιξω ενα νεο θεματακι,ωστε να γραφουμε ή να ρωταμε για διαφορα θεματα που μας απασχολουν.Αυτα μπορει να ειναι απεργιες,καταληψεις και αλλα τετοια.

 

Αντε και καλη αρχη. :-)

 

Οσον αφορα το κλεισιμο του τει.

 

 

Υπαρχει το παρακατω λινκ: http://www.esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=11191:mpainei-louketo-sto-tei-peiraia-%E2%80%93tis-paratiseis-stin-ipourgo-katathetoun-ta-meli-tis-sineleisis&Itemid=1796

 

Αλλα το εργαστηριο των λογικων κυκλωματων εβγαλε την παρακατω ανακοινωση:Η εξέταση του εργαστηρίου Λογικών κυκλωμάτων θα γίνει κανονικά τη Παρασκευή 21/1 στις 13:30 στο αμφ. Χατζηνικολάου.

 

Το ΤΕΙ σε κάθε περίπτωση θα είναι ανοικτό σε ότι αφορά την εκπαιδευτική λειτουργία.

 

 

Κανεις αλλος εχει ακουσει το τι θα γινει τελικα.Παμε για λουκετο,αρα bye bye εξεταστικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απ' ότι έχω ακούσει, διοικητικά το Τεί θα είναι κλειστό. Εκπαιδευτικά* κανονικά.

 

*Ο αστερίσκος πάει στο ότι υπάρχει και η επίσχεση στην οποία συμμετέχουν πάρα πολλοί καθηγητές. Το κατά πόσο θα γίνονται δηλαδή οι εξετάσεις είναι ανάλογα αν υπάρχει επαρκείς αριθμός επιτηρητών, στην περίπτωση που το μάθημα το έχει μόνιμος καθηγητής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

Καλή αρχή του θέματος και πολύ καλή ιδέα once again!

 

Σ'ό,τι αφορά στο κλείσιμο, λέω ξανά ότι έχω πληροφορίες ακόμα και από εργαστηριακούς ότι η εξεταστική θα τρέξει κανονικά. Δεν ξέρω πως. Εάν κλείσουν και τις πύλες για παράδειγμα, θα πηδάμε τις μάντρες υποθέτω... Πάντως αν και είμαι υπέρ του δικαίου των απλήρωτων καθηγητών μας θεωρώ απαράδεκτο να δημιουργούν με τις κινήσεις τους τέτοιο κλίμα ανασφάλειας μια ανάσα πριν την εξεταστική περίοδο. Αν και έτσι δημιουργούν πίεση στους αποπάνω, εμείς όμως έχουμε ήδη αρκετή πίεση για κάτι τέτοιο. Άλλωστε οι φοιτητική κοινότητα έχει δείξει ότι βρίσκεται στο πλευρό των καθηγητών. Ας τελείωναν οι εξεταστικές και πριν αρχίσει το εαρινό ας γινόταν το σούσουρο με τους φοιτητές μαζί...

Τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι δεν εχει λεωφορεια αυριο μετα τις 11;grrrrrrrr παλι με αμαξι θα κατεβω. :mad:

ΩΧΧΧΧΧΧ!Για μεθαύριο ξέρουμε κάτι; Εάν και σε αυτή την εξεταστική δε μας αναβάλουν τα μαθήματα που πέφτουν πάνω σε απεργίες... Θα καταρρεύσω! Αλλά εγώ στ'αλήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://mmmathinon.blogspot.com/2011/01/17-20-2011.html

 

Για παρασκευη δεν εχω βρει κατι.Παντως φετος αμα δεν χασουμε εξεταστικη δεν θα χασουμε ποτε.Μια το τει λενε θα κλεισει,μια η επισχεση εργασιας των καθηγητων,μια τα λεοφωρεια εεεεε τι αλλο πια. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://mmmathinon.blogspot.com/2011/01/17-20-2011.html

 

Για παρασκευη δεν εχω βρει κατι.Παντως φετος αμα δεν χασουμε εξεταστικη δεν θα χασουμε ποτε.Μια το τει λενε θα κλεισει,μια η επισχεση εργασιας των καθηγητων,μια τα λεοφωρεια εεεεε τι αλλο πια. :-(

Αστα να πανε. Και να φανταστεις οτι η μεγάλη μας έγνοια ήταν μην τυχόν και γίνουν καταλήψεις και χάσουμε το εξάμηνο. Λες και τώρα που δεν έγιναν, το 'χουμε το εξάμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μικροηλεκτρονικη χτες, ενω ειχαμε εξεταση, ηρθε ο καθηγητης (εκτακτος) και πηρε τηλεφωνο τον υπευθυνο.

Τον ρωτησε: "Εγω τωρα εχω επισχεση?" :lol: :lol:

Εν πασει περιπτωσει μας ειπε οτι αυτη τη βδομαδα θα γινονται συμπληρωματικα εργαστηρια, και για την εξεταση εχει ο θεος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή να πω στους φοιτητές του ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ, τα είχαμε περάσει και εμείς στο ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ πριν κάτι χρόνια που κάνανε επίσχεση οι δικοί μας έκτακτοι ( ήμουνα στον πρώτο χρόνο σπουδών ακόμα τότε ) . Μαθαίναμε αργά το βράδι παραμονή κάποιας εξέτασης αν τελικά θα γράψουμε ή όχι αφού διασταυρώναμε μεταξύ μας τις πηγές μας και διάφορα τέτοια ωραία , συνήθως αναβαλλόταν η εξέταση και μετά αναμέναμε να ενημερωθούμε για τη νέα ημερομηνία κ.ο.κ. Πραγματικά ψυχοφθόρο !

 

Να μην αναφέρω φυσικά ότι η ύλη είχε διδαχτεί στο πόδι και τρέχαμε να βγάλουμε άκρη μόνοι μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικροηλεκτρονικη χτες, ενω ειχαμε εξεταση, ηρθε ο καθηγητης (εκτακτος) και πηρε τηλεφωνο τον υπευθυνο.

Τον ρωτησε: "Εγω τωρα εχω επισχεση?" :lol: :lol:

Εν πασει περιπτωσει μας ειπε οτι αυτη τη βδομαδα θα γινονται συμπληρωματικα εργαστηρια, και για την εξεταση εχει ο θεος....

Καλα στην μικρο γινονται τα ποιο κορυφαια. :-D

 

https://seep.teipir.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΚ εργαστηριο;Ακομα να εξεταστειτε;Δεν ξερω τι να σου πω.Εγω σημερα αλλοι λεγανε γραφουμε μικρο,αλλοι λεγανε θα κανουμε αναπληρωση.Τελικα δεν ηρθε ο καθηγητης και φυγαμε.Και αυριο vlsi τα ιδια προβλεπω.Οποτε κατεβαινεις και οτι γινει,δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά παιδιά χαλαρώστε μέχρι να αρχίσουμε να γράφουμε κανονικά.Το να χαθεί εξάμηνο είναι ακραίο,και δεν έχει συμβεί ποτέ.Αλλά άμα πάμε έτσι βλέπω να γράφουμε και τον Μάρτιο.Οπότε αράξτε,χαλαρώστε και κάντε καμια επανάληψη μέχρι να αρχίσουμε. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...