Προς το περιεχόμενο

Τει Πειραια-Διαφορα θεματα


nemesiskp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μικροηλεκτρονικη χτες, ενω ειχαμε εξεταση, ηρθε ο καθηγητης (εκτακτος) και πηρε τηλεφωνο τον υπευθυνο.

Τον ρωτησε: "Εγω τωρα εχω επισχεση?" :lol: :lol:

Εν πασει περιπτωσει μας ειπε οτι αυτη τη βδομαδα θα γινονται συμπληρωματικα εργαστηρια, και για την εξεταση εχει ο θεος....

 

έλα ρε γιώργο, συνάδελφος?

btw ποιος έκανε αυτή την ερώτηση? δεν ξέρει αν έχει υπογράψει για επίσχεση? τι σκατά?

 

Καλησπέρα σε όλους!

Καλή αρχή του θέματος και πολύ καλή ιδέα once again!

 

Σ'ό,τι αφορά στο κλείσιμο, λέω ξανά ότι έχω πληροφορίες ακόμα και από εργαστηριακούς ότι η εξεταστική θα τρέξει κανονικά. Δεν ξέρω πως. Εάν κλείσουν και τις πύλες για παράδειγμα, θα πηδάμε τις μάντρες υποθέτω... Πάντως αν και είμαι υπέρ του δικαίου των απλήρωτων καθηγητών μας θεωρώ απαράδεκτο να δημιουργούν με τις κινήσεις τους τέτοιο κλίμα ανασφάλειας μια ανάσα πριν την εξεταστική περίοδο. Αν και έτσι δημιουργούν πίεση στους αποπάνω, εμείς όμως έχουμε ήδη αρκετή πίεση για κάτι τέτοιο. Άλλωστε οι φοιτητική κοινότητα έχει δείξει ότι βρίσκεται στο πλευρό των καθηγητών. Ας τελείωναν οι εξεταστικές και πριν αρχίσει το εαρινό ας γινόταν το σούσουρο με τους φοιτητές μαζί...

Τι να πω...

 

τα έχεις μπερδέψει λίγο. Το "λουκέτο" το βάζει η διοίκηση και όχι οι καθηγητές και από ότι λένε, δεν θα κλείσουν πύλες απλά το κτήριο της διοίκησης.

Οι καθηγητές -οι έκτακτοι δλδ- είναι αυτοί που κάνουν επίσχεση, που σημαίνει, ότι παρουσιάζονται στην εργασία τους κανονικά, απέχοντας από τις υποχρεώσεις τους.

 

Υπομονή να πω στους φοιτητές του ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ, τα είχαμε περάσει και εμείς στο ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ πριν κάτι χρόνια που κάνανε επίσχεση οι δικοί μας έκτακτοι ( ήμουνα στον πρώτο χρόνο σπουδών ακόμα τότε ) . Μαθαίναμε αργά το βράδι παραμονή κάποιας εξέτασης αν τελικά θα γράψουμε ή όχι αφού διασταυρώναμε μεταξύ μας τις πηγές μας και διάφορα τέτοια ωραία , συνήθως αναβαλλόταν η εξέταση και μετά αναμέναμε να ενημερωθούμε για τη νέα ημερομηνία κ.ο.κ. Πραγματικά ψυχοφθόρο !

 

Να μην αναφέρω φυσικά ότι η ύλη είχε διδαχτεί στο πόδι και τρέχαμε να βγάλουμε άκρη μόνοι μας...

 

μπα εμείς το μαθαίνουμε την ώρα της εξέτασης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

έλα ρε γιώργο, συνάδελφος?

btw ποιος έκανε αυτή την ερώτηση? δεν ξέρει αν έχει υπογράψει για επίσχεση? τι σκατά?

 

Γιεπ!

Ονοματα κτλ, με pm. ;)

Αχα, αρα αυριο (σημερα δηλαδη) που εχω ΘΚ εξεταση με εκτακτο, δεν θα ρθει? ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΩ ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑ ΤΟΤΕ? Αρχες σχιζοφρενειας ειναι, δεν ειναι τιποτα... :whistle:

 

PS: Μικρο αντε και κανουν την εξεταση. Πως θα μας εξετασουν αφου δεν εχουν υλικα? Darlington επαιζε ΕΝΑΣ σε ολο το εργαστηριο, κι αυτος παιζει να καηκε... Δεν εχουν ολοι την ευχέρεια να παρουν τα δικα τους υλικα, ουτε και πρεπει εδω που τα λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιεπ!

Ονοματα κτλ, με pm. ;)

Αχα, αρα αυριο (σημερα δηλαδη) που εχω ΘΚ εξεταση με εκτακτο, δεν θα ρθει? ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΩ ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑ ΤΟΤΕ? Αρχες σχιζοφρενειας ειναι, δεν ειναι τιποτα... :whistle:

 

PS: Μικρο αντε και κανουν την εξεταση. Πως θα μας εξετασουν αφου δεν εχουν υλικα? Darlington επαιζε ΕΝΑΣ σε ολο το εργαστηριο, κι αυτος παιζει να καηκε... Δεν εχουν ολοι την ευχέρεια να παρουν τα δικα τους υλικα, ουτε και πρεπει εδω που τα λεμε.

 

 

ανάλογα μωρέ αν ο καθηγητής έχει υπογράψει για επίσχεση. Και πάλι μπορεί να σας εξετάσει ο Δροσινόπουλος.

 

Μίκρο σε όποιον έπεφτε darlington "έλα δάσκαλε δώσε άλλη δεν την κάνω εγώ αυτή..." και τέτοια. Εννοείτε δεν έβαλα ποτέ δικά μου υλικά σε τέτοια φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Ενημερωτικα vlsi σημερα δεν εγινε.Περιμεναμε,περιμεναμε εεε πηγε παρα 20 και σηκωθηκα και εφυγα.Μια ανακοινωση του στυλ "σημερα θα γινουν μαθηματα" ή "σημερα δεν θα γινουν μαθηματα" δεν μπορουν να βγαλουν.Ειναι πολυ δυσκολο να το ανεβασει καποιος στο site.Αυτοι βγαζουν μια ανακοινωση για εξεταση,την επομενη βγαζουνε ανακοινωση οτι τελικα θα γινουν αναπληρωσεις και οχι εξεταση αλλα παντα αφηνουν μια υπονοια για επισχεση εργασιας και τρεχουμε εμεις σαν μαλ.....κες. :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή να πω στους φοιτητές του ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ, τα είχαμε περάσει και εμείς στο ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ πριν κάτι χρόνια που κάνανε επίσχεση οι δικοί μας έκτακτοι ( ήμουνα στον πρώτο χρόνο σπουδών ακόμα τότε ) . Μαθαίναμε αργά το βράδι παραμονή κάποιας εξέτασης αν τελικά θα γράψουμε ή όχι αφού διασταυρώναμε μεταξύ μας τις πηγές μας και διάφορα τέτοια ωραία , συνήθως αναβαλλόταν η εξέταση και μετά αναμέναμε να ενημερωθούμε για τη νέα ημερομηνία κ.ο.κ. Πραγματικά ψυχοφθόρο !

 

Να μην αναφέρω φυσικά ότι η ύλη είχε διδαχτεί στο πόδι και τρέχαμε να βγάλουμε άκρη μόνοι μας...

 

 

Επίσης ΤΕΙ Θεσσαλονίκης πριν από μερικά χρόνια τα ίδια χάλια. Και τότε τα πράγματα δεν ήταν όπως είναι τώρα. Αν άλλαξε τίποτα με αυτά που έκαναν; Βεβαίως. Ο χρόνος αποφοίτησης :devil:

 

 

Ακόμα γελάω πάντως με τη φοβία του Darlington. Ένας την μετέτρεψε σε LED! Ο νοών νοήτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλοι ΗΥΣ? Αυτοματιστής κανείς; Χιχιχιχι!

 

Πάντως από εργαστηριακούς πάλι που είχαμε απάντηση (τουλάχιστον στα εργαστήρια που δίνω εγώ) μας είπαν "να μη φοβάστε". Μια φράση είναι αυτή... Μια φράση... :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι!

Είδες όμως ε; Ο "κακός" ο Τύπος, που μας λέει ψέματα.... Ότι τι δηλαδή; Από το μυαλό τους το βγάζουν οι δημοσιογράφοι; Τεσπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους βγήκε και μία επίσημη ανακοίνωση από το ΤΕΙ!

 

Link

 

Επίσης έχουν βγάλει πρόγραμμα και για τους επιτηρητές και των δύο εξεταστικών, οπότε από εκεί και πέρα είναι θέμα το τι θα κάνουν όσοι έκτακτοι καθηγητές κάνουν επίσχεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εσεις εκει στο ΤΕΙ Πειραια γραφετε και 2η εξεταστικη τωρα στο χειμερινο εξαμηνο?

Συμφωνα με το προγραμμα εμεις ξεκιναμε 14/2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ανάλογα μωρέ αν ο καθηγητής έχει υπογράψει για επίσχεση. Και πάλι μπορεί να σας εξετάσει ο Δροσινόπουλος.

 

Μίκρο σε όποιον έπεφτε darlington "έλα δάσκαλε δώσε άλλη δεν την κάνω εγώ αυτή..." και τέτοια. Εννοείτε δεν έβαλα ποτέ δικά μου υλικά σε τέτοια φάση.

 

Τελικα εμφανιστηκε η μια απο τους 2 συνεργατες που μας κανουν και μας εξετασε ολους. Πρεπει να περασαμε και ολοι.

 

Μίκρο εγω τα εχω παρει ολα, και τα εχω ταξινομησει κιολας, δεν το δινω δευτερη φορα το συγκεκριμενο εργαστηριο. Και μετρησεις επαιρνα με την ομαδα μου δικες μας, και ολόδικες μας εργασιες καναμε (ουτε μιση σειρα copy) και νομιζω θα το εκτιμησει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εμφανιστηκε η μια απο τους 2 συνεργατες που μας κανουν και μας εξετασε ολους. Πρεπει να περασαμε και ολοι.

 

Μίκρο εγω τα εχω παρει ολα, και τα εχω ταξινομησει κιολας, δεν το δινω δευτερη φορα το συγκεκριμενο εργαστηριο. Και μετρησεις επαιρνα με την ομαδα μου δικες μας, και ολόδικες μας εργασιες καναμε (ουτε μιση σειρα copy) και νομιζω θα το εκτιμησει αυτο.

 

αυτό μόνο καλό σε εσάς κάνει αφού άμα κατανοήσεις τις λειτουργίες του κάθε κυκλώματος πας και το περνάς χαλαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...