Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι οντως παιζουν μια χαρα πλεον αλλα ειναι τρομερα buggy το html5 στο youtube προς το παρον ειδικα αν διαλεξεις 4k αναλυση βιντεο.

 

 

Π.χ. στο δικο μου υπολογιστη ενω με flash player παιζει μια χαρα ολα τα 4k videos με το html5 πιξελιαζουν ολα τα 4k videos.

 

Για να μην αναφερω οτι στα hd videos με το html5 μου φτανει τον επεξεργαστη στα ορια του ενω με το flash παιζει μια χαρα χωρις ορια κ.τ.λ.

 

Ειναι ακομα πολυ αρχη για το html5 και λογικα στο μελλον θα στρωση αλλα προς το παρον ποιο σταθερο(Οσο σταθερο μπορει να το πει καποιος) ειναι το flash player παρα το html5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια τιμή έχει αυτό το κλειδί σε εσάς;

mousewheel.min_line_scroll_amount

 

Εμένα είχε 5 και ήταν πολύ αργό το σκρολάρισμα το έκανα 35 και είναι μια χαρά τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εσενα. Διοτι βλεπω οτι πολλοι συνεχιζουν και εχουν παρομοια προβληματα και με τον 38.

Σε εμενα(και σε αλλους) δεν δουλευει κυριολεκτικα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Ο,τι και αν δοκιμασαμε. Ουτε Hover ουτε ξεhover. Μακαρι να ηταν τοσο απλο. :(

 

Α καλά.. Τεσσερις διαφορετικές εγκαταστάσεις έχω (οι 2 σε παλιά laptop) και μπορώ να βρώ κι άλλες να δοκιμάσω αύριο το πρωι αν ψήνεσαι. Στο λέω από τώρα, όλες θα ανοίγουν Vine και όλες θα παίζουν yt html5 αψογα. 

 

Δεν αφήνεις λοιπόν την επανάσταση ενάντια στη google -αστη να κάνει ότι βολεύει το πορτοφόλι της- και να φτιάξεις κανένα καθαρό προφίλ να δεις άσπρη μέρα; Η καλύτερα, δεν το δίνεις σε κανένα άνθρωπο που ξέρει από υπολογιστές να στο σενιάρει; Γιατί έτσι όπως φωνάζεις, φοβάμαι θα τρέχουν τίποτε δράκοι από πίσω, drivers από τον πρώτο παγκόσμιο κτλ. Εκτός αν δεν θες να το φτιάξεις και βολεύει η γκρίνια. :huh:

 

Ακου δεν παίζει vine.. :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια τιμή έχει αυτό το κλειδί σε εσάς;

mousewheel.min_line_scroll_amount

 

Εμένα είχε 5 και ήταν πολύ αργό το σκρολάρισμα το έκανα 35 και είναι μια χαρά τώρα.

5 είναι το προεπιλεγμένο. Εγώ το έχω 20.

Βασικά έχω αλλάξει τα εξής:

 

mousewheel.min_line_scroll_amount

20

 

mousewheel.acceleration.factor

20

 

mousewheel.acceleration.start

1

 

κανα addon να κανουμε copy τα "καθαρα" links απ το google κι οχι τα τεραστια μακρυναρια με τις αηδιες του google μεσα υπαρχει;

Google search link fix

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Είχα αναφέρει και σε προηγούμενη σελίδα πως το VINE δουλεύει κανονικότατα και με hover πάνω τους και με click/popup. Δοκιμή πριν 3' με ff38 και μοναδικό addon το ublock 0.9.7.5

 

Καλος εισαι αλλα θες λιγη βελτιωση :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλος εισαι αλλα θες λιγη βελτιωση :)

 

Λολ, όχι ρε φίλε ντροπή με πήρε ο ύπνος καμιά εβδομάδα. Πωτς γκενεν; :P

Υπάρχει κανένα τρικ να παίρνει αυτόματα updates από git repo?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα τσεκαρω το github που και που, σας αφηνω το παρακατω λινκ για να παιξετε(οι αποπανω)

https://github.com/gorhill/uMatrix/releases

 

Αυτό είχα βρε πριν το ublock, πραγματικά πολύ δυνατό εργαλείο!

 

Απλά -το ομολογώ- μου έκαψε το μυαλό και το έκανα disabled με την κλασική δικαιολογία "θα το δω με ησυχία το ΣΚ" και πέρασαν καμια 20αριά ΣΚ ξέρω γω.. :eek:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είχα βρε πριν το ublock, πραγματικά πολύ δυνατό εργαλείο!

 

Απλά -το ομολογώ- μου έκαψε το μυαλό και το έκανα disabled με την κλασική δικαιολογία "θα το δω με ησυχία το ΣΚ" και πέρασαν καμια 20αριά ΣΚ ξέρω γω.. :eek:

 

Α ναι ειναι για hardcore καταστασεις και για παρανοικους σαν και εμενα. Ειναι alternative στο πολυ καλο policeman(αλλα με καλυτερο gui)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...