Προς το περιεχόμενο

Το topic των αντιπροσφορών


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασχετο,αλλά οι γερμαναραδες(mediamarkt) με το που ανακοίνωσε δημοψήφισμα ο τσιπρας μας εκοψαν τις βραδινές προσφορες...(Αντίπροσφορά) Μην πω και όλες τις διαφημισεις στην τηλεοραση που μας τα έκαναν μπαλόνια όλη μέρα..... ΟΥΣΤ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ασχετο,αλλά οι γερμαναραδες(mediamarkt) με το που ανακοίνωσε δημοψήφισμα ο τσιπρας μας εκοψαν τις βραδινές προσφορες...(Αντίπροσφορά) Μην πω και όλες τις διαφημισεις στην τηλεοραση που μας τα έκαναν μπαλόνια όλη μέρα..... ΟΥΣΤ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ

Επανήλθε απόψε η βραδινή προσφορά σαν να μην πέρασε μια μέρα και εγώ σαν καλό παιδί που είμαι έκανα διαγραφή από το newsletter του καταστήματος...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που δώσαμε την ευκαιρία στην εταιρεία να απαντήσει (με ποστ φιλικού μου προσώπου στο facebook της εταιρείας αλλά και μέσω της φόρμας επικοινωνίας του site τους) και αυτή μέχρι στιγμής ποιεί την νήσσαν, το δημοσιοποιώ εδώ:

Στο τρέχον φυλλάδιο με προσφορές lidl, καθώς και στο site τους 

 περιλαμβάνονται αντιηλιακά προστασίας spf30 250 ml με τιμή 4,19 από 5,99, παιδικό ή ενηλίκων. Τα αντιηλιακά αυτά πωλούνταν κανονικά στα καταστήματα στην κανονική τους τιμή τις προηγούμενες εβδομάδες. Ως δια μαγείας, από την ημέρα που ξεκίνησε η προσφορά, τα αντιηλιακά αυτά εξαφανίστηκαν -εσπευσμένα;- από τα ράφια τουλάχιστον τριών καταστημάτων που έχω τσεκάρει και αντικαταστάθηκαν από παρόμοιων προδιαγραφών προιόντα που φέρουν παλιά συσκευασία (ίδια με αυτή του SPF10 που βρίσκεται σε προσφορά) και με σημαντική διαφορά στην ημερομηνία λήξης. Η νέα παρτίδα (που απεικονίζεται στο φυλλάδιο κ στο site) λήγει 7/17 ενώ αυτή που τελικά διατίθεται στα καταστήματα λήγει τον 6ο του 16. Δεδομένης της ευαίσθητης φύσης του προιόντος, το αντιηλιακό που προωθείται στα καταστήματα καθίσταται άχρηστο για χρήση το καλοκαίρι του 16 και ως εκ τούτου πρόκειται για ξεστοκάρισμα και όχι για "προσφορά". Στην περίπτωση όπου όντως δεν υπάρχουν καθόλου προς διάθεση τα αντιηλιακά που απεικονίζονται στο φυλλάδιο και στο site και σε άλλα καταστήματα πέρα από τα τρία που ελέγξαμε, η πρακτική αυτή κατά τη γνώμη μου, εμπίπτει στην αθέμιτη πρακτική της παραπλανητικής διαφήμισης. Νομικός δεν είμαι και φυσικά δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω με την υπόθεση εκτός και αν προκληθώ, είμαι όμως marketer και η γνώμη μου είναι πως αυτό που συμβαίνει είναι επιεικώς απαράδεκτο, κλονίζει ανεπανόρθωτα την εμπιστοσύνη του καταναλωτή, αποτελεί όνειδος για το επάγγελμά μας, ενώ ακόμη και δικαιολογίες τύπου "τυπογραφικό λάθος" δεν είναι κατ' αρχήν αποδεκτές. 

-sorry για το μακροσκελές post-

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

δεν αγοράζω απο media markt απο άποψη πλεον. ΚΑΚΟ κατάστημα με κακή πολιτική. εκτός του οτι είναι ακριβο μου έκαναν φασαρία επειδη ήθελα να μπώ μεσα με το κράνος και να μην το αφήσω στα ντουλαπάκια. ΑΚΟΥ ΡΕ ΦΙΛΕ! θα μου πουν αυτοί πως θα μπαίνω στο κατάστημά τους. άμα δηλαδη ήταν ιάπωνες οι ιδιοκτήτες θα μπαίναμε ξυπόλυτοι. έφυγα μιας και επέμεναν οτι αν δεν το αφήσω δεν μπορω να μπω. δεν ξαναπήγα και να πάνε να πνιγούνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αγοράζω απο media markt απο άποψη πλεον. ΚΑΚΟ κατάστημα με κακή πολιτική. εκτός του οτι είναι ακριβο μου έκαναν φασαρία επειδη ήθελα να μπώ μεσα με το κράνος και να μην το αφήσω στα ντουλαπάκια. ΑΚΟΥ ΡΕ ΦΙΛΕ! θα μου πουν αυτοί πως θα μπαίνω στο κατάστημά τους. άμα δηλαδη ήταν ιάπωνες οι ιδιοκτήτες θα μπαίναμε ξυπόλυτοι. έφυγα μιας και επέμεναν οτι αν δεν το αφήσω δεν μπορω να μπω. δεν ξαναπήγα και να πάνε να πνιγούνε.

Λογικό να μην σε αφησουν να μπεις με το κρανος, οχι για να μην χαλασεις την μοστρα τους, αλλα για θεμα ασφαλειας.

 

ΑΚΟΥ ΡΕ ΦΙΛΕ! θα μου πουν αυτοί πως θα μπαίνω στο κατάστημά τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...