Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατί κάποια καταστήματα στο skourtz έχουν το <<EU>> δίπλα από το όνομα του προϊόντος έχουν κάποια διαφορά στα προϊόντα από αυτά που δεν έχουν το <<EU>>?

Το EU είναι από άλλη χώρα της ευρώπης πχ από γαλλία γερμανία κτλ κτλ. Η Εγγύηση είναι ίδια και το προϊόν ακριβώς το ίδιο καθώς εάν πρόκειται για κινητό θα έχει και ελληνικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εδώ, διαβάζω για προβλήματα παιδιών, που δεν τους αναγνώρισε η Lg electronics Hellas, την ευρωπαϊκή εγγύηση του κινητού τους.

Για τον καταναλωτή, "εγγύηση ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας" τι σημαίνει;

Γιατί να πρέπει να απευθυνθώ στο μαγαζί που αγόρασα το κινητό μου, αφού δεν έχει σέρβις, και να μην πάω κατευθείαν εκεί που τα επισκευάζουν, ώστε να γλιτώσω και μέρες;

Αν είναι να πηγαίνουμε για θέματα εγγύησης με το δικηγόρο μας, αλίμονό μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έστειλα την παρακάτω αξιολόγηση για το kinhto.gr και αναμένω απάντηση απο το κατάστημα. Ωστόσο δεν φαίνεται να έχει δημοσιευτεί ακόμη. 

Ενω στην πρώτη προσπαθεια το Skroutz μου είπαν να κάνω edit μια φράση μου

Η αξιολόγησή σου δεν εγκρίνεται προσωρινά διότι η έκφραση “Πρέπει δηλαδή να μπω στην διαδικασία να κατέβω απο Βριλήσσια στον Κορυδαλλό και να κάνω φασαρία ;” δεν περιγράφει τα γεγονότα της εμπειρίας σου, αλλά αναφέρεται σε μελλοντικές ενέργειες στις οποίες σκοπεύεις να προβείς.

Αυτο τους πείραξε.. 
Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prof chaos κακώς το παραλαβές με κομμένη ταινεια ασφαλειας

Το πήρα αντικαταβολή και δεν ανοιξα την σακούλα του κουριερα πριν πληρώσω.. 

Οπότε παρέλαβα ήθελα δεν ήθελα .. Απο την στιγμή που υπογράφεις τέλος.

 

Εξάλου που να το περιμένω οτι θα το στείλουν έτσι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με το courier όταν είναι με αντικαταβολή, συνήθως δε σου επιτρέπουν να ανοίξεις το δέμα. Μου έτυχε εμένα να παραλάβω το LG Optimum G μετά από service και στην acs δε με άφηναν να ανοίξω το δέμα. Έτσι επικοινώνησα με το service της LG επί τόπου και έδωσαν αυτοί το οκ για να ανοίξω το δέμα. Πάντως από την acs μου είπαν ότι όταν γίνεται παραγγελία με αντικαταβολή να σημειώνουμε να ανοίγεται το δέμα πριν πληρωθεί ώστε να είναι καλυμμένοι και από την courier. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μίλησα με την κυρία και ιδιοκτήτρια του kinhto.gr μου φάνηκε αρκετά σοβαρή και επαγγελματίας και μου εξήγησε οτι συμβαίνει δειγματοληπτικά να ανοίγουν κάποια πακέτα στο αεροδρόμιο.

 

Ζήτησε συγνώμη εκ μέρους του καταστήματος και παραδέχτηκε οτι έστω κι ετσι θα έπρεπε να εχω ενημερωθεί πρώτα για την συσκευασία  πριν αποσταλεί.

Τα λάθη συμβαίνουν και είναι ανθρώπινα αρκεί να υπάρχει και η ανάλογη αντιμετώπιση όπως και έγινε.

 

Το θέμα θεωρείται λήξαν απο μεριάς μου. Εστω εκ των υστέρων οι άνθρωποι ως σωστοί επαγγελματίες παραδέχτηκαν το λάθος τους.

Αλλα μεγάλα μαγαζία δεν μπαίνουν κάν σε αυτη τη διαδικασία.

Στην επόμενη αγορά και εφόσον είναι σωστοί θα πάρουν μια καλή αξιολόγηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω τελικα κατι και εγω γιατι δεν καταλαβα,βλεπω στο skroutz κινητα που τελειωνουν σε EU...πιο το κακο?Δεν θα εχω εγγυηση σε περιπτωση που γινει το οτιδηποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακό. Όποιο κινητό σε ενδιαφερθεί ας είναι EU δεν μας πειράζει, αρκεί να φέρνει η εταιρεια το αντίστοιχο και στην Ελλάδα. Παράδειγμα, στην Ελλάδα έρχεται μόνο το lg nexus 5 το 16gb και μόνο το μαύρο. Άρα αν εσύ πάρεις ειτε το άσπρο είτε το 32gb δεν θα σε καλύπτει η εγγύηση της Ελλάδας (άρα πρέπει να πάει εξωτερικο η συσκευή). Αν πάρεις το μαύρο 16gb ΕU τότε θα το πας εντός συνόρων για service..:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια σε ευχαριστω πολυ,θα καταληξω σε καποιο και οταν καταλληξο θα σας ξαναρωτησω για σιγουρια :)


κατεληξα στο lg g2 16gb...Πιο (χρωμα) εχει service στην ελλαδα?

 

Tελος οσο αφορα το καταστημα που λεω να αγορασω ειναι το Kaizerstore...Συγκριτικα με την τιμη και τις αξιολογησεις το θεωρω οκ,Εχει αγορασει καποιος κατι απο εκει και να εχει καποιο παραπονο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα ντίο κρώμματα τα φέρνει το ουγκάντα...αμ σόρι το ελλάντα εννοούτσα..

16gb πάντα..

Μαύρο χτύπα άνετα...
Ξέχασα, ένα μικρό 'tip' για να το τσεκάρεις γρήγορα είναι να δεις στη λίστα των καταστημάτων στον skroutz του εκάστοτε κινητού αν το φέρνουν πχ πλαίσιο, κωτσόβολος κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα ντίο κρώμματα τα φέρνει το ουγκάντα...αμ σόρι το ελλάντα εννοούτσα..

16gb πάντα..

Μαύρο χτύπα άνετα...

Ξέχασα, ένα μικρό 'tip' για να το τσεκάρεις γρήγορα είναι να δεις στη λίστα των καταστημάτων στον skroutz του εκάστοτε κινητού αν το φέρνουν πχ πλαίσιο, κωτσόβολος κτλ..

Mαλιστα που σημαινει ειτε το μαυρο ειτε το ασπρο παρω δεν θα εχω προβλημα με εγυηση?Γιατι βλεπω στο πλαισιο,στο e-shop και στην Media markt τα εχει και τα δυο...στον κοτσοβολο δεν υπαρχει καν το g2 το d802...οπως επισεις κατι ακομα που με προβληματιζει ειναι οτι βλεπω μεγαλη αποκλειση τιμης στο skroutz απο αυτα των καταστηματων που ανεφερα παραπανω,γιατι αραγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαύρο ή άσπρο 16gb έχεις κανονικά εγγύηση.Δεν υπάρχει λόγος να δώσεις +150€ γ σε public κλπ.Παρ το από kinitomania,kinito.gr Και birdphone(αν και μας τα χάλασε με τις τιμές του τελευταια) και όποιο άλλο μαγαζί έχει καλές κριτικες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...