Προς το περιεχόμενο

SONY ERICSSON MH1 8.80 € @e-shop [ΤΕΛΟΣ]


leo06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχοντας δοκιμάσει τα ακουστικά για αρκετές ώρες στο κινητό, κατά τη γνώμη μου δεν αξίζουν όλο αυτό τον ντόρο που έχει γίνει,ειδικά αν συνυπολογισουμε το πόσο άβολα είναι . Τώρα αν πρέπει να τα συνδέσει κάποιος σε hi end σύστημα για να δει διαφορά, καλό Πάσχα :P

 

Αποστολή από το LT22i με τη χρήση Insomnia App

128kbps και youtube?Καλο πασχα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 444
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Έχοντας δοκιμάσει τα ακουστικά για αρκετές ώρες στο κινητό, κατά τη γνώμη μου δεν αξίζουν όλο αυτό τον ντόρο που έχει γίνει,ειδικά αν συνυπολογισουμε το πόσο άβολα είναι . Τώρα αν πρέπει να τα συνδέσει κάποιος σε hi end σ ύστημα για να δει διαφορά, καλό Πάσχα :P

 

Αποστολή από το LT22i με τη χρήση Insomnia App

128kbps και youtube?Καλο πασχα :P
Από την στιγμή που τα χρησιμοποιώ στην ίδια συσκευή, ακόμα και γραμοφωνο να ήταν, θα έπρεπε αν όχι να παίζουν καλύτερα να παίζουν τουλάχιστον το ίδιο καλά, και ναι, όταν ακούω μουσική από το στερεοφωνικό προτιμώ να χρησιμοποιώ τα ηχεία :P Εσύ στο κινητό σου μόνο από YouTube ακούς μουσική ?? Όπως και να χει ο καθένας έχει τη γνώμη του, καλημέραΑποστολή από το LT22i με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που τα χρησιμοποιώ στην ίδια συσκευή, ακόμα και γραμοφωνο να ήταν, θα έπρεπε αν όχι να παίζουν καλύτερα να παίζουν τουλάχιστον το ίδιο καλά, και ναι, όταν ακούω μουσική από το στερεοφωνικό προτιμώ να χρησιμοποιώ τα ηχεία :P Εσύ στο κινητό σου μόνο από YouTube ακούς μουσική ?? Όπως και να χει ο καθένας έχει τη γνώμη του, καλημέραΑποστολή από το LT22i με τη χρήση Insomnia App

Το YT το εθεσα ως παραδειγμα προς αποφυγη,θα σου δωσω ενα διαφορετικο παραδειγμα παρε μια φερραρι,δεν θα δεις τις δυνατοτητες του αν το "τρεχεις"σε χωματοδρομο....Γνωστο και ως bottleneck.

Απλα καταδικαζεις τα ακουστικα σου με κακο υλικο,(Η συσκευη δεν παιζει καθοριστικο ρολο απλα κοιταξε να εχεις σωστες ηχογραφησεις,και ριξε και μια ματια στο Viper4Android)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο μπούκωσε το αριστερό in-ear. Κλασικά πράγματα απ' ο,τι διαβάζω. Το φύσηξα στην τρυπούλα, καθάρισα το κερί, έφτιαξα λαμπάδα με το κερί, την άναψα και την πήγα στην τοπική εκκλησία, προσευχήθηκα σε 4 διαφορετικούς θεούς συμπεριλαμβανομένου και του βούδα στον οποίο θα πιστεύουν εκεί στην SE αλλά... τίποτα.

 

Δεν ξέρω αν όντως αναπαράγουν τον ήχο τόσο καλά όσο λέτε αλλά από ποιότητα κατασκευής είναι ΓΤΠ (Για Το Πεντάευρο). Να αρχίσω από το καλώδιο ταλιατέλα που θέλεις ντεπόν από τον πονοκέφαλο μετά το δεκάλεπτο ή να τελειώσω στις μόντες που χρειάζονται για να δουλέψουν σωστά;

 

Θα περιμένω μέχρι αύριο μήπως ακουστούν οι προσευχές μου και φτιάξουν αλλιώς... RIP.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο μπούκωσε το αριστερό in-ear. Κλασικά πράγματα απ' ο,τι διαβάζω. Το φύσηξα στην τρυπούλα, καθάρισα το κερί, έφτιαξα λαμπάδα με το κερί, την άναψα και την πήγα στην τοπική εκκλησία, προσευχήθηκα σε 4 διαφορετικούς θεούς συμπεριλαμβανομένου και του βούδα στον οποίο θα πιστεύουν εκεί στην SE αλλά... τίποτα.

 

Δεν ξέρω αν όντως αναπαράγουν τον ήχο τόσο καλά όσο λέτε αλλά από ποιότητα κατασκευής είναι ΓΤΠ (Για Το Πεντάευρο). Να αρχίσω από το καλώδιο ταλιατέλα που θέλεις ντεπόν από τον πονοκέφαλο μετά το δεκάλεπτο ή να τελειώσω στις μόντες που χρειάζονται για να δουλέψουν σωστά;

 

Θα περιμένω μέχρι αύριο μήπως ακουστούν οι προσευχές μου και φτιάξουν αλλιώς... RIP.

Δυστηχως δεν ειναι για ολους αυτα τα ακουστικα,δεν ειναι user friendly, αλλα το νημα υπηρχε και διαβασατε τις ιδιαιτεροτητες του IEM.

Τωρα σου εχω μια λυση για το "Μπουκωμα", το οποιο ειναι απο αποροφηση υγρασιας στο φιλτρο,παρε μια βελονα η πινεζα και κανε μια μικρη τρυπα στο κεντρο του φιλτρου θα φτιαξει asap.

 

 

Edit:Συνηθως φτιαχνουν μονα τους αν τα αφησεις για λιγη ωρα αλλα υπαρχει περιπτωση να μην νιωθουν ενα απο τα 3 σετ μου το επαθαν και εκανα την τρυπα στο φιλτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετό κόπο κατάφερα να "ανοίξω" το καρφί αλλά ακόμα δεν έφτασα στα καλώδια! Καμιά ιδέα για την συνέχεια;

Βαλε ανταπτορα...

Οι δουλειες αυτες ειναι τοσο ψιλοδουλειες που θελουν να ξερεις και να πιανουν καλα τα χερια σου, αν συνεβαινε αυτο δεν θα ρωτουσες τιοπτα, χωρις παρεξηγηση. Δεν αξιζει να μπεις σε αυτη τη διαδικασια εκτος και αν κανεις ολικο re-cable με νεο βυσμα και καλωδιο απο ebay που παλι θελει δεξιοτεχνια αρκετη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο μπούκωσε το αριστερό in-ear. Κλασικά πράγματα απ' ο,τι διαβάζω. Το φύσηξα στην τρυπούλα, καθάρισα το κερί, έφτιαξα λαμπάδα με το κερί, την άναψα και την πήγα στην τοπική εκκλησία, προσευχήθηκα σε 4 διαφορετικούς θεούς συμπεριλαμβανομένου και του βούδα στον οποίο θα πιστεύουν εκεί στην SE αλλά... τίποτα.

 

Δεν ξέρω αν όντως αναπαράγουν τον ήχο τόσο καλά όσο λέτε αλλά από ποιότητα κατασκευής είναι ΓΤΠ (Για Το Πεντάευρο). Να αρχίσω από το καλώδιο ταλιατέλα που θέλεις ντεπόν από τον πονοκέφαλο μετά το δεκάλεπτο ή να τελειώσω στις μόντες που χρειάζονται για να δουλέψουν σωστά;

 

Θα περιμένω μέχρι αύριο μήπως ακουστούν οι προσευχές μου και φτιάξουν αλλιώς... RIP.

 

 

Το καλωδιο ταλιατελα ειναι πολυ καλο, δεν μπλεκεται με τιποτα. Ετσι οπως τα μαζευω ετσι μενουν. Θυμαμαι με παλιοτερα τι τραβαγα καθε φορα να τα ξεμπλεξω. Επισης επειδη τα εχω καθημερινα σαν hands-free (πολυ εντονη χρηση, παιζουν μουσικη και κλησεις 60-80 ωρες το μηνα) και κλασικα πιανονται σε ιμαντες ωμου τα τραβαω και μεχρι στιγμης ειναι ακεραια. Συνεργαζονται τελεια με το Lenovo A660

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως δεν ειναι για ολους αυτα τα ακουστικα,δεν ειναι user friendly, αλλα το νημα υπηρχε και διαβασατε τις ιδιαιτεροτητες του IEM.

Τωρα σου εχω μια λυση για το "Μπουκωμα", το οποιο ειναι απο αποροφηση υγρασιας στο φιλτρο,παρε μια βελονα η πινεζα και κανε μια μικρη τρυπα στο κεντρο του φιλτρου θα φτιαξει asap.

 

 

Edit:Συνηθως φτιαχνουν μονα τους αν τα αφησεις για λιγη ωρα αλλα υπαρχει περιπτωση να μην νιωθουν ενα απο τα 3 σετ μου το επαθαν και εκανα την τρυπα στο φιλτρο.

 

Τελικά η υγρασία φαίνεται να είναι το πρόβλημα. Δύο φορές βγήκα έξω το βράδυ με αυτή την κωλουγρασία που επικρατεί τις τελευταίες μέρες στην Αθήνα και τις δύο μπούκωσαν. Την επόμενη μέρα ίσιωσαν. Αναρωτιέμαι μακροπρόθεσμα αν αυτό κάνει καλό στο ακουστικό. Και ΝΑΙ δεν είναι για όλους από τη στιγμή που έχουν τέτοια ευαισθησία. Δηλαδή το καλοκαίρι που ίσως παίζει και ιδρώτας κλπ τι θα γίνεται; Όπως και να 'χει ευχαριστώ μιας και έπεσες μέσα και τα γλίτωσες από τον κάδο.  :-D

 

Το καλωδιο ταλιατελα ειναι πολυ καλο, δεν μπλεκεται με τιποτα. Ετσι οπως τα μαζευω ετσι μενουν. Θυμαμαι με παλιοτερα τι τραβαγα καθε φορα να τα ξεμπλεξω. Επισης επειδη τα εχω καθημερινα σαν hands-free (πολυ εντονη χρηση, παιζουν μουσικη και κλησεις 60-80 ωρες το μηνα) και κλασικα πιανονται σε ιμαντες ωμου τα τραβαω και μεχρι στιγμης ειναι ακεραια. Συνεργαζονται τελεια με το Lenovo A660

 

Κι εμένα θα μου άρεσε αν το χρησιμοποιούσα αποκλειστικά και μόνο για hands-free. Αλλά το έχω και για μουσική οπότε εκεί αν είσαι εν κινήσει τα πράγματα αλλάζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου μπήκε το μικρόβιο και κοιτάω για ακουστικά από Κίνα μεριά, αυτά τα Xiaomi piston V2 πρέπει να τα δοκιμάσω ή έστω να τα κρατήσω για διακοσμητικό!..

Αν κάποιος θέλει ένα ζευγάρι αχρησιμοποίητα ΜΗ1 μαζί με ανταπτοράκι, μου στέλνει ένα pm, αύριο πρωί παίρνει ένα 10ευρω, έρχεται  Άνω Τούμπα Θεσσαλονίκης και τα παίρνει. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου μπήκε το μικρόβιο και κοιτάω για ακουστικά από Κίνα μεριά, αυτά τα Xiaomi piston V2 πρέπει να τα δοκιμάσω ή έστω να τα κρατήσω για διακοσμητικό!..

Αν κάποιος θέλει ένα ζευγάρι αχρησιμοποίητα ΜΗ1 μαζί με ανταπτοράκι, μου στέλνει ένα pm, αύριο πρωί παίρνει ένα 10ευρω, έρχεται  Άνω Τούμπα Θεσσαλονίκης και τα παίρνει. :)

Ειχα δει κατι για αυτα,μηπως εχεις καποιο link με το καλυτερο price που εχεις βρει;Thanks in advance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα δει κατι για αυτα,μηπως εχεις καποιο link με το καλυτερο price που εχεις βρει;Thanks in advance.

 

http://www.ibuygou.com/catalog/?lid=&keywords=piston&hb=eur

Μπορεί το merimobiles.com να τα έχει μερικά λεπτά φθηνότερα, αλλά αυτοί κάνουν shipping πιο γρήγορα. Φυσικά, αν επιλέξεις δωρεάν μεταφορικά, θα κάνουν κανέναν μήνα να έρθουν, αλλά ποιός βιάζεται;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πηρα και εγω τον adaptora

σε κατασταση αναμονης τα κουμπια δεν κανουν τιποτα απολυτως !!!!!!!!

σε κατασταση εισερχομενης κλησης τα κουμπια δεν κανουν απολυτως τιποτα !!!!!!!!!!!!!!!!

οταν ακουω μουσικα τα κουμπια σε πανε μπρος πισω (next/previous song) και τιποτα αλλο

συνεπως δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν ως handfree

Αυτα ολα σε κινεζικο android MTK6589 (Star N920e)

Επεξ/σία από JohnnyX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...