Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση DataTraveler HyperX 3.0 128Gb


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mε την έλευση του πολυπόθητου προτύπου USB 3.0 πριν από λίγα μόλις χρόνια, είδαμε την εμφάνιση μιας πληθώρας περιφερειακών συσκευών και μέσων αποθήκευσης που προσπάθησαν άλλοτε επιτυχώς και άλλοτε χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία να εκμεταλλευτούν τις υψηλές ταχύτητες πυ προσέφερε το νέο αυτό interface.

Η δε αγορά των USB sticks αναπτύχθηκε αρκετά, με τον ανταγωνισμό μεταξύ των εταιρειών να είναι διαρκής και έντονος, καθώς πλέον υπήρχε η δυνατότητα να προσφερθούν usb sticks πολύ μεγάλης χωρητικότητας τα οποία όμως δεν θα χρειαζόντουσαν "ατέλειωτες" ώρες για να γεμίσουν.

Στη σημερινή μας παρουσίαση λοιπόν, θα δούμε μια τέτοια πρόταση από την Kingston που δεν είναι άλλη από το χωρητικότητας 128Gb DataTraveler HyperX 3.0, το οποίο τουλάχιστον από τις εργοστασιακές φαίνεται πολλά υποσχόμενο.

Ξεκινώντας, θα δούμε όπως πάντα συνοπτικά τα τεχνικά χαρακτηριστικά του προϊόντος που δοκιμάζουμε

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, με 10 mbps ανάγνωση και 5 εγγραφή,να μας λείπει. Οτι πληρώσει παίρνεις, έχω το 64αρι και σκίζει, ειμαι πολύ ικανοποιημένος. Σαν καλυτερα είναι αυτό και ενα κλικ πιο πανω είναι το Sandisk cruzer extreme που φυσάει στα 4Κ rw αλλά έχω σοβαρό θέμα με τα slide USB sticks...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ενα κλικ πιο πανω είναι το Sandisk cruzer extreme που φυσάει στα 4Κ rw αλλά έχω σοβαρό θέμα με τα slide USB sticks...

 

Γιατί; Εγώ σιχαίνομαι τα αποσπόμενα καπάκια. Το slide του Sandisk Extreme (έχω το 32άρι) έχει εξαιρετική αίσθηση.

 

 

Πάντως θα ήθελα να δω και τις ταχύτητες του Kingston, σε "πραγματικές συνθήκες", σε Mac.

Ναι, με 10 mbps ανάγνωση και 5 εγγραφή,να μας λείπει. Οτι πληρώσει παίρνεις...

 

+1

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το 64αρι και ειμαι απιστευτα ικανοποιημενος και απο την ταχυτητα αναγνωσης και εγγραφης...

 

ειναι πραγματικες οι ταχυτητες που αναφερουν

 

και ειτε θελουν καποιοι να το δεχτουν ειτε οχι ισχυει 100% οτι πληρωνεις παιρνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν πάντως το μέγεθος/όγκος δεν είναι απαραίτητη προϋπόθεση, ένας SSD σε external usb3.0 case συμφέρει περισσότερο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί; Εγώ σιχαίνομαι τα αποσπόμενα καπάκια. Το slide του Sandisk Extreme (έχω το 32άρι) έχει εξαιρετική αίσθηση.

 

 Ντάξει αδερφέ γούστα είναι αυτά. Δύο που είχα στο παρελθόν μετά από λίγο καιρό χάλασε ο μηχανισμός και δεν "κούμπωναν" ανοιχτά. Οπότε φάουλ και ας ψάχνω το καπάκι.

 

αν πάντως το μέγεθος/όγκος δεν είναι απαραίτητη προϋπόθεση, ένας SSD σε external usb3.0 case συμφέρει περισσότερο...

Ε ναι, και αν ούτε το κόστος παίζει ρόλο τότε ένας 3,5'' με τροφοδοτικό συμφέρει ακόμα πιό πολύ. Και αν ούτε η ταχύτητα παίζει ρόλο και ένα USB2.0 φλασάκι ακόμα πιό καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 Ντάξει αδερφέ γούστα είναι αυτά. Δύο που είχα στο παρελθόν μετά από λίγο καιρό χάλασε ο μηχανισμός και δεν "κούμπωναν" ανοιχτά. Οπότε φάουλ και ας ψάχνω το καπάκι.

 

Μαζί σου, απλώς ρώτησα το γιατί. Έχω κι εγώ ένα παλιό Traveler που κάνει νερά στο κούμπωμα αλλά το Sandisk έχει άλλη αίσθηση. Τώρα αν χαλάσει κι αυτό θα λέω κι εγώ "καπάκι κι ας το ψάχνω". Ελπίζω όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 64Gb ακούγεται ενδιαφέρον.... Μικρότεροι χωριτικότητα δεν υπάρχει???

Πάντος οι ταχύτητες ακούγονται απίστευτες.....
Υπάρχει κάτι πιο γρήγορο αυτή την στιγμή??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 64Gb ακούγεται ενδιαφέρον.... Μικρότεροι χωριτικότητα δεν υπάρχει???

 

Πάντος οι ταχύτητες ακούγονται απίστευτες.....

Υπάρχει κάτι πιο γρήγορο αυτή την στιγμή??

 

http://www.skroutz.gr/s/2259862/Sandisk-Cruzer-Extreme-32GB.html

 

Αντίστοιχες ταχύτητες σε 32άρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμουσα μια κάρτα mini SD με παρόμοιες επιδοσεις. κάπου στο ινσομνια είδα οτι έχει βγει αλλά είμαι απο κινητό. Ααα και το ανταπτορακι σε USB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο αλλα κατα την γνώμη μου λίγο ανούσιο να εξελίσσεται το usb στικακι. Πιστεύω οτι με την έλευση του VDSL, σιγα σιγα θα καταργηθεί το usb stick.

 

Προσωπικά το χρησιμοποιώ παρα μα πάρα πολύ σπάνια! Μονο όταν θέλω να μεταφέρω αρχεία μεγαλύτερα απο 100mb. Για αρχεία μικρότερα απο 100mb χρησιμοποιώ το cloud.

 

Οταν βέβαια φτάσουμε σε σημείο που θα το επιτρέπουν και οι ταχύτητες, τότε όλα τα αρχεία μέσω cloud.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...