Προς το περιεχόμενο

Γρατζουνιές σε οθόνη LG G2! Προσοχή!!!


yiannis_1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά.
Πρόσφατα απέκτησα το συγκεκριμένο κινητό LG G2 16GB. (Περίπου ενα μήνα)
Λόγο ύπαρξης γυαλιού gorilla glass 2 αποφάσισα να χρησιμοποιήσω την συσκευή χωρίς ζελατίνα προστασίας απλά μόνο με την επίσημη θήκη της LG (lg quickwindow).
Ενα μήνα μετά η συσκευή εχει απαράδεκτα πολλές γρατζουνιές στην οθόνη και το gorilla glass μάλλον προς μαϊμού glass το βλέπω.
Μόνο σε κάτι παλιά xperia (x10 - x8) εχω παρατηρήσει αντίστοιχα κακή οθόνη σε προστασία απο γρατζουνιές. 
Το υλικό συμπεριφέρεται σαν πλαστικό χείριστης ποιότητας, χειρότερα και απο τα κινέζικα digitizer που αγοράζουμε απο το ebay για να διορθώσουμε πρόχειρα, σπασμένες οθόνες...
Η χρήση που κάνω στην συσκευή είναι απο πολύ προσεχτική εως υποχόνδρια. Ποτέ σε τσέπη μαζί με κλειδιά ποτέ χύμα σε τσάντα και ποτέ δίχως θήκη. 
Κάθε μέρα που ανοίγω το quick window ανακαλύπτω και μια νέα χαρακιά και φυσικά εχω πάθει πλάκα.
Η LG δεν αναλαμβάνει την ευθύνη ούτε για αντικατάσταση της συσκευής, ούτε καν την επισκευή της.
Επίσης δεν παραδέχεται ότι υπάρχουν παρτίδες του G2 που δεν εχουν gorilla glass γιατί αυτό το πράγμα δεν είναι gorilla glass.

Επειδή την ίδια συσκευή την έχει και ο αδερφός μου και δεν εχει αντιμετωπίσει αντίστοιχα προβλήματα γράφω για να προειδοποιήσω όποιον προτίθεται να αγοράσει την συσκευή σήμερα, ότι κυκλοφορούν σίγουρα διαφορετικής ποιότητας οθόνες στο ίδιο μοντέλο της LG και γράφω και τον σειριακό αριθμό του μοντέλου που παρουσίασε το πρόβλημα προς γνώση και συμμόρφωση και για αποφυγή κάποιας λανθασμένης αγοράς.

sn: 403kpca689979

Πολύ προσοχή λοιπόν!!!
Φωτογραφίες τις γρατζουνισμένης οθόνης θα ανέβουν το απόγευμα για να εχω μια 2η γνώμη απο άλλους χρήστες της συσκευής ώστε να συγκρίνουμε sn κτλ. για να καταλάβουμε τι παίζει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To πήρες καινούργιο από Ελλάδα?

Το Lenovo K900 πάντως που έχω έσκασε από 1 μέτρο ύψος σε χαλίκια με την οθόνη χωρίς να υπάρξει η παραμικρή γρατζουνιά, χωρις screen portector φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και εγω το g2 4-5 μερες τωρα..και εθχες παρηγγειλα την συγκεκριμενη θηκη..λετε να εχω και εγω ιδιο προβλημα??

βεβαια δεν εχω το ιδιο s/n με τον φιλο απο επανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν φταίει η θήκη. Σίγουρα πάντως δεν προστατεύει και πολύ παραπάνω απο το να μην την βάζεις καθόλου.

Οι γρατζουνίες είχαν ξεκινήσει απο την πρώτη βδομάδα που είχα μια θήκη απο ζελατίνα μόνο στο πίσω μέρος της συσκευής. Την quick window να φανταστείς την πήρα για να προφυλάξω και την μπροστά πλευρά και γιατί μου άρεσε σε μπλέ.

Μάλλον στο γυαλί της οθόνης πρέπει να κάναν οικονομίες οι τύποι της LG...

Έχουν την μπάλα μπρος στο τέρμα και την πετάνε στην εξέδρα με αυτά που κάνουν...

Τα ίδια θα κάνουν και στο G3;;;

 

εχω και εγω το g2 4-5 μερες τωρα..και εθχες παρηγγειλα την συγκεκριμενη θηκη..λετε να εχω και εγω ιδιο προβλημα??

βεβαια δεν εχω το ιδιο s/n με τον φιλο απο επανω..

 
Δεν βάζεις καλύτερα ενα screen protector.
Αμα είναι οπως και στο δικό μου θα ξυρίζεσαι πριν ακουμπήσεις την οθόνη στο μάγουλο...
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν φταίει η θήκη. Σίγουρα πάντως δεν προστατεύει και πολύ παραπάνω απο το να μην την βάζεις καθόλου.

Οι γρατζουνίες είχαν ξεκινήσει απο την πρώτη βδομάδα που είχα μια θήκη απο ζελατίνα μόνο στο πίσω μέρος της συσκευής. Την quick window να φανταστείς την πήρα για να προφυλάξω και την μπροστά πλευρά και γιατί μου άρεσε σε μπλέ. Ότι να ναι. 

Μάλλον στο γυαλί της οθόνης πρέπει να κάναν οικονομίες οι τύποι της LG...

Έχουν την μπάλα μπρος στο τέρμα και την πετάνε στην εξέδρα με αυτά που κάνουν...

Τα ίδια θα κάνουν και στο G3;;;

φιλε λυπαμε αλλα νομιζω φταιει η δικη σου συσκευη ισως να ειναι μια απο αυτες που δεν ειχα προστασια οθονης..εμενα εχθες που επεσα απο την καρεκλα που καθομουν με την οθονη στο πεζοδρομιο..μεχρι αν το σηκωσω ελεγα παει η οθονη..αλλα τελικα ουτε γρατζουνια..και γιαυτο αποφασησα να παρω τη θηκη γτ λεω με την επομενη μπορει να πεσει ποιο σκληρα και να σπασει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΙλαρακι χαλαρωσε, ολα τα Gorilla Glass βγαζουν γρατζουνιες αργα η γρηγορα, μονο και μονο απο σκονη μπορεις να κανεις ολη την οθονη χαρακιες. Αν γινει η αρχη με 5-6 πολυ πολυ λεπτες γρατζουνιες που εχουν γινει απο σκονη το υλικο που κανει το Gorilla Glass γοριλα στις γρατζουνιες εξασθενει και ετσι βλεπεις εξαιρετικα πολλες γρατζουνιες. Δεν εχει θεμα το μοντελο σου, ολα ετσι ειναι και το οτι λεει Gorilla δεν σημαινει οτι ειναι πραγματικα ατρωτο στις γρατζουνιες και τα χτυπηματα απλα ειναι πιο ανθεκτικο απο τον μεσο ορο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι απόψεις είναι σεβαστές.

 

Εγω παραθέτω τις φωτό να βγάλουν και τα παιδιά ασφαλέστερα συμπεράσματα.

1 μήνας και 2 μέρες χρήση.

 

14518015572_057093c2fc.jpg
14332646757_6d0104b1bc.jpg
14332517898_9616dfa43c.jpg
14332651457_7119a636c7.jpg
 
To case της lg αγοράστηκε 2 βδομάδες μετά την αγορά του κινητού.
Tempered glass εχω παραγγείλει αλλά ήδη η ζημιά εχει γίνει.
Αν θέλετε ανεβάζω φωτογραφίες και απο άλλα κινητά που εχω στη διαθεση μου για να δείτε ότι αυτό το πράγμα δεν είναι φυσιολογικό και προφανώς δεν είναι gorilla glass ούτε 2 ούτε 1...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάει στο service της lg στην κατεχάκη.

Προχτές για την ακρίβεια. 

Το τραβήξαν μόνοι τους φώτο και μου είπαν ευγενικότατα ότι δεν καλύπτονται γρατζουνιές.

Δεν είχε γίνει ακόμα η γρατζουνιά κάτω δεξιά. Αυτή είναι προχθεσινή...  :-D  :-D  :-D  :cry:  :cry:  :cry: 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στειλει στα κεντρικα της lg ασε τους ελληνες

Δεν θέλω να μείνω χωρίς συσκευή. To εχω στήσει, εχω περάσει emails κωδικούς ebay, εχω συνδέσει paypal, facebook, διευθύνσεις στο navi.

Επίσης το προηγούμενο κινητό μου παίρνει full size sim.

Την ακύρωσα για να βάλω micro στο lg θα ξανακυρώσω την micro για να βάλω την full και μετά ξαναμανά.

15 ευρό μόνο για τις κάρτες συν το 30άρι της και καλά προστατευτικής θήκης και κάτι ψηλά τα tempered glasses, συν τον εκνευρισμό και τα πηγαινε έλα.

Και να προσπαθείς να αποδείξεις στην ελληνική LG ότι δεν είσαι ελέφαντας...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...