Προς το περιεχόμενο

Γρατζουνιές σε οθόνη LG G2! Προσοχή!!!


yiannis_1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο το πραγμα δεν ειναι φυσιολογικο!!λες και τους εχεις τραβηξει χαρακια πανω στο γυαλι μοιαζει.Φιλε μου μην το αφησεις ετσι το πραγμα!!!πιο πολυ μου φαινεται για αστοχια υλικου.Στο δικου μου νεξους 5 το εχω εδω και ενα 3μηνο χωρις ζελατινες και προστασια οθονης,και δεν μου εχει παθει την παραμικρη γρατζουνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1ον το gorilla glass δεν είναι αγρατζούνιστο όπως διαφημίζεται, οποιοδήποτε κινητό το αφήσεις γυμνό με τον καιρό θα γεμίσει γρατζουνιές

2ον φίλε μου οι γρατζουνιές στις φωτό που έβαλες είναι πολλές και ειδικά στην 2η και 4η φωτό φαίνονται και σχετικά βαθιές, δεν δικαιολογούνται σε καμία περίπτωση με την χρήση που αναφέρεις. Ίσως όντως η συσκευή σου είναι ελαττωματική

 

Εγώ φορούσα screen protector από την αρχή. Παρήγγειλα ένα tempered glass το οποίο με το που ήρθε το έσπασε η μάνα μου κατα λάθος ενώ εγώ είχα ήδη αφαιρέσει το παλιό screen protector μέρες πριν και τώρα είμαι τόσες μέρες με γυμνό κινητό και δεν έχει την παραμικρή γρατζουνιά

Τώρα που διάβασα την εμπειρία σου όμως θα το προσέχω ένα κλικ παραπάνω μέχρι να έρθει το καινούριο glass

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ξαναρωτήσω για 3η φορά τον topic starter, αγοράστηκέ καινούργιο? Και από που?

 

 

ΦΙλαρακι χαλαρωσε, ολα τα Gorilla Glass βγαζουν γρατζουνιες αργα η γρηγορα, μονο και μονο απο σκονη μπορεις να κανεις ολη την οθονη χαρακιες. Αν γινει η αρχη με 5-6 πολυ πολυ λεπτες γρατζουνιες που εχουν γινει απο σκονη το υλικο που κανει το Gorilla Glass γοριλα στις γρατζουνιες εξασθενει και ετσι βλεπεις εξαιρετικα πολλες γρατζουνιες. Δεν εχει θεμα το μοντελο σου, ολα ετσι ειναι και το οτι λεει Gorilla δεν σημαινει οτι ειναι πραγματικα ατρωτο στις γρατζουνιες και τα χτυπηματα απλα ειναι πιο ανθεκτικο απο τον μεσο ορο

 

Κάτσε ρε συ εδώ στο yt το γρατζουνάνε με σουγιάδες και λεπίδια χωρίς να παθαίνει τίποτα. Δεν είναι φυσιολογικές αυτές οι γρατζουνιές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν θέλω να μείνω χωρίς συσκευή. To εχω στήσει, εχω περάσει emails κωδικούς ebay, εχω συνδέσει paypal, facebook, διευθύνσεις στο navi.

Επίσης το προηγούμενο κινητό μου παίρνει full size sim.

Την ακύρωσα για να βάλω micro στο lg θα ξανακυρώσω την micro για να βάλω την full και μετά ξαναμανά.

15 ευρό μόνο για τις κάρτες συν το 30άρι της και καλά προστατευτικής θήκης και κάτι ψηλά τα tempered glasses, συν τον εκνευρισμό και τα πηγαινε έλα.

Και να προσπαθείς να αποδείξεις στην ελληνική LG ότι δεν είσαι ελέφαντας...

εννοουσα εμαιλ οχι το κινητο (για αρχη)

οσο για τη σιμ θα μπορουσες απλα να την κοψεις (εγω αυτο εκανα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ξαναρωτήσω για 3η φορά τον topic starter, αγοράστηκέ καινούργιο? Και από που?

 

 

 

Κάτσε ρε συ εδώ στο yt το γρατζουνάνε με σουγιάδες και λεπίδια χωρίς να παθαίνει τίποτα. Δεν είναι φυσιολογικές αυτές οι γρατζουνιές.

Ναι αλλο τα μαχαιρια κλπ οτι εχει μεσα αμμο ή και η απλη σκονη με την τριβη στην οθονη κανει γρατζουνιες, με τα σιδερα το GG δεν εχει κανενα προβλημα ολη τη μερα να το γρατζουνας, αν σου πεσει στην αμμο στην παραλια θα δεις πως θα γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αλλο τα μαχαιρια κλπ οτι εχει μεσα αμμο ή και η απλη σκονη με την τριβη στην οθονη κανει γρατζουνιες, με τα σιδερα το GG δεν εχει κανενα προβλημα ολη τη μερα να το γρατζουνας, αν σου πεσει στην αμμο στην παραλια θα δεις πως θα γινει

Είμαι εργένης και το σπίτι μου εχει λίγη σκόνη παραπάνω η αλήθεια είναι.

Ασε μας ρε καρχαρία η lg ελλαδας σε έβαλε να κάνεις τον δικηγόρο του διαβόλου.

 

 

εννοουσα εμαιλ οχι το κινητο (για αρχη)

οσο για τη σιμ θα μπορουσες απλα να την κοψεις (εγω αυτο εκανα)

 

Εγώ θα ξαναρωτήσω για 3η φορά τον topic starter, αγοράστηκέ καινούργιο? Και από που?

 

 

 

Κάτσε ρε συ εδώ στο yt το γρατζουνάνε με σουγιάδες και λεπίδια χωρίς να παθαίνει τίποτα. Δεν είναι φυσιολογικές αυτές οι γρατζουνιές.

 

Ναι του κουτιού και είναι δώρο της κοπέλας πράγμα που με στενοχωρεί ακόμα παραπάνω.
(Έπρεπε να της ζητήσω απόδειξη δώρου... για να πάω στην LG και αποφεύγω να της το δίνω για να μην δει την ζημιά που εχει γίνει και στεναχωρηθεί...)
Ευτυχώς δεν διαβάζει sites τεχνολογίας αλλιώς θα το κανα τελείως γαργάρα. 
Όσον αφορά το μαγαζί αγοράς είναι γνωστό σκρουτζομάγαζο και εχω ξαναγοράσει χωρίς πρόβλημα.
Λυπάμε να πω ποιο είναι, αν μου επιτραπεί απο τους admin όμως το συζητάμε.
 
Απο το ίδιο μαγαζί έχει και ο αδερφός μου την δική του συσκευή.
Ο οποίος ήταν και ο πρώτος που με προέτρεψε να γράψω εδω γιατι τα κινητά τα λιώνει και μιλάμε για λιώσιμο, πεσίματα βαρβάτα εξω απο το παραθυρο του αυτοκινήτου, πεσίματα σε υπονόμους και άλλα τέτοια ευτράπελα.
Ε η συσκευή του δεν εχει το παραμικρό χωρίς screen protector και περιστασιακά με την quick window (την ίδια που εχω και εγω σε διαφορετικό χρώμα)...
Γι αυτό μιλάω για διαφορετικές ποιότητες στο γυαλί.

 

Μόλις είδε τις γρατζουνίες μου είπε απλά δε παίζει αυτό το πράγμα να είναι με gorilla...

 

Παρεπιπτόντος μόλις πέρασα μια πλαστική screen protector sentio, γιατί μέχρι να έρθει απο Κίνα η tempered glass θα μάζευε κιάλλες γρατζουνιές... 

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι εργένης και το σπίτι μου εχει λίγη σκόνη παραπάνω η αλήθεια είναι.

Ασε μας ρε καρχαρία η lg ελλαδας σε έβαλε να κάνεις τον δικηγόρο του διαβόλου.

Δεν ηθελα να με παρεξηγησεις.

Σχετικο βιντεο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν είπα ποτέ πως θέλω να κάνω το κινητό μου skateboard.

Εχω δει γρατζουνιές στο 3gs μου που είναι 5 χρόνων και συνολικά είναι 4...

Και εχει περάσει κάμπινγκ, μονοπατάκια με το ποδήλατο, τούμπες με το ποδήλατο, συντροφιά μου στο τρέξιμο μέσα σε μπανάνα με τα κλειδιά μου(άπειρες φορές).

Ναι σε αυτό συγχωρώ τις 4 γρατζουνιές σε 5  χρόνια. Και λίγες είναι.

 

Αλλα απο το να βγάζω τα handfree κάθε φορά που βάζω την συσκευή στην τσέπη μου για να μη γρατζουνιστεί υπάρχει διαφορά.

Η συσκευή δεν εχει ζοριστεί καθόλου, δεν μου εχει πέσει ποτέ και το κινητό μπαίνει αυστηρά και μόνο στην μπρος τσέπη του παντελονιού μου.

Αν θες καταλαβέ το, αν δεν θες τότε είναι απλά περίεργο να επιμένεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gorilla glass και μαλακιες...βάλτε ενα screen protector να ηρεμήσετε, αν ειναι καλό ούτε που θα καταλαβαίνετε οτι υπάρχει

επισης καλό ειναι οι θηκές να μην επιτρέπουν στην οθόνη του κινητου να ακουμπάει στην επιφάνεια στην οποία ειναι τοποθετημένο, πχ στο τραπέζι όταν το αφήνεις με την οθόνη προς τα κάτω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το σ4 περιπου ενα χρονο..δεν εχει ουτε μιση γραντζουνια , και δεν του εχω τιποτα στην οθονη..μονο μια πλαστικη θηκη για το πισω/πλαινο μερος.

 

Μπαινει σε τσαντακια , το ακουμπαω δεξια και αριστερα και μου χει πεσει και 2-3 φορες κατω σε πατωμα/πλακακι και μια φορα στον δρομο αλλα νταξ οχι με την οθονη.

 

Θελω να πω οτι μετα απο 1 χρονο θα πρεπε να χει κατι τελοσπαντων και δεν εχει...για αυτο θεωρω τις γρατζουνιες του φιλου υπερβολικες εως υποπτες

 

Ή το εσυρε μεσα στην αμμο :) ή κατι παιζει με το εν λογω gorilla glass...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

@yiannis_1: Σου έστειλα μήνυμα.

--

Μη βιάζεστε παιδιά για συμπεράσματα ακόμα, διότι 1002 μπορεί να παίζουν ακόμα και ελαττωματική παρτίδα καθώς έχω και εγώ αντίστοιχα (και χειρότερα) προβλήματα με την οθόνη της συγκεκριμένης συσκευής (η οποία κατα τ'άλλα είναι φοβερή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες εγω εχω το κινητο εδω και 5μηνες και εχω την θηκη γυρω στον 1μιση και δεν εχει τπτ...μαλλον δεν το προσεχετε και πολυ το εργαλειο...εγω σκεφτειται οτι παιζει να το χω και τις μισες μερες του μηνα μεσα στην τσεπη του τζιν μαζι με τα κλειδια και δεν εχει γρατζουνια...πως το κανατε εσεις αυτο σε 1 μηνα και τετοια δεν καταλαβαινω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όλες οι απόψεις είναι σεβαστές.

 

Εγω παραθέτω τις φωτό να βγάλουν και τα παιδιά ασφαλέστερα συμπεράσματα.

1 μήνας και 2 μέρες χρήση.

 

14518015572_057093c2fc.jpg
14332646757_6d0104b1bc.jpg
14332517898_9616dfa43c.jpg
14332651457_7119a636c7.jpg
 
To case της lg αγοράστηκε 2 βδομάδες μετά την αγορά του κινητού.
Tempered glass εχω παραγγείλει αλλά ήδη η ζημιά εχει γίνει.
Αν θέλετε ανεβάζω φωτογραφίες και απο άλλα κινητά που εχω στη διαθεση μου για να δείτε ότι αυτό το πράγμα δεν είναι φυσιολογικό και προφανώς δεν είναι gorilla glass ούτε 2 ούτε 1...

 

αν παρατηρησες εχει πολλες γρατζουνιες και ειναι σε ενα σημειο...κατι περιεργο μου κανει.

 

Δεν ξερω γιατι αλλα μου φαινεται καπως περιεργη η οθονη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το gorilla glass 2 δεν ειναι scatch resistant?

ΤΙΠΟΤΑ δεν είναι scratch resistant, ακόμα και το διαμάντι χαραζεται με άλλο διαμάντι. Απλά είναι λίγο ανθεκτικοτερο το gorilla glass, γρατζουνιες θα έχει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...