Προς το περιεχόμενο

Πιστωτικη Καρτα Χωρις Εκαθαριστηκο - ΑΛΗΘΕΙΑ? -


Demcoratus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας, τα παρακάτω ίσως προβληματίσουν πολλούς από εμάς

μόλις πρίν από μία ώρα είχα ένα τηλέφωνο, από εταιρεία Telemarketing

περιοχή Θεσσαλονικης. Για λογαριασμό πελάτη τους

 

Ο σκοπός η έκδοση πιστωτική κάρτας E U R O P A Y (το γράφω με κενα για να μην το βρίσκει η google)

το ονομα της κάρτας δε μου λεει κατι, εκτως απο το τσιπακι, που εχουν ολες οι καρτες επανω

Σαν οργανισμός ή ονομασία καρτας δεν βρήκα πουθενά στοιχεία

 

Τι μου είπε η εν λόγω κυρια...

  • οτι είναι μια κοινοπραξία 50 ευρωπαϊκών τραπεζών
  • Εκδοση πιστωτικής ακομα και σε ανεργους και μαυρισμένους απο τον τειρεσια με όριο πιστωσης 1000€ , αν είσαι καλοπληρωτης , το όριο θα διπλασιαστεί μετα το 6μηνο
  • αν δε... δηλωσεις φορολογική δηλωση 5-10χιλ...τοτε το οριο φτανει και τα 5000€
  • Απο την στιγμη που θα ανοιξεις λογαριασμό με την εταιρεια αυτη, υπαρχει η δυνατότητα δανείου με τις ιδιες προϋποθέσεις εως και 30.000€
  • Επιτοκιο καρτα 9%

-------- Κουφα? 

 

Τι μου ζητησανε

20€ έναρξη συνδρομής, για να ερθει η κάρτα σπίτι και να δώσω τα δικαιολογητικά

μετά απο 5 ημέρες θα με καλέσουν απο τράπεζα που θα δηλωσω εγω (!) -για να εξοφλώ

τις καταβολες απο μηνιαιες αγορες- για να πάω απο την τράπεζα αυτήν να παραλάβω το pin

και να ενεργοποιηθει η καρτα αφού πληρώσω αλλα 60€ , σύνολο 80€

τα οποια θα τα πάρω πίσω πιστωση όταν με την κάρτα μου ,φτάσω με αγορες, τα 250€

 

--------- Ιδεες...γνωμες...έχετε ακούσει τίποτα? σαν πολύ εύκολα ολα για να είναι αληθινά?

 

μετα την κακη διαχείριση των καρτών μας τόσα χρονια , και την πείνα που εχει στην ελλαδα

ΑΝ ισχυει αυτο...δε θα μπορούσε ο κάθε πικραμένος να το εκμεταλλευτεί αυτο και να βαρέσει

τογκες σε αυτή την εταιρεία?

 

τι έχετε να πείτε? 

 

    

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα το συζητούσα καν.

μην ασχολείσαι.

σιγά μη σε πληρώσουν κιόλας για να πάρεις την κάρτα τους.

 

κάποιοι θέλουν να πάνε τζάμπα διακοπές μου φαίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ειναι οτι αυτή το ειπε σε εμένα, αφησε το τηλέφωνο της (το προσωπικό) και σκοπό εχει να τις συστήσω και να διαφημίσω αυτο το πράμα και σε αλλους...ποιος δε θα ήθελε μια καρτα τζαμπα...

Εν'το μεταξύ θα ήθελα να δω πάρα πολυ τα έγγραφα που σου λενε να υπογράψεις...για αυτο λεω να το θυσιασω το αρχικο 20ρικο

αν ειναι μουφα (99%) να ενημερώσω εδω για παρόμοιά καταστάσεις αν βρεθεί κάποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην καλύτερη να είναι κάποια κάρτα που αναγνωρίζεται μόνο σε ένα συγκεκριμένο δίκτυο καταστημάτων, κάτι σαν κλαμπ δηλαδή...για μένα ούτε το 20άρικο μη δώσεις, αλλά αν είσαι αρκετά περίεργος οκ, τι ψυχή έχει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα το συζητούσα καν.

μην ασχολείσαι.

σιγά μη σε πληρώσουν κιόλας για να πάρεις την κάρτα τους.

 

κάποιοι θέλουν να πάνε τζάμπα διακοπές μου φαίνεται.

 

Απο κάτι τετοιους και την παρεα τους γεμίζει το solymar μετα και δε βρισκουμε ξαπλώστρα....

 

μακρια τσ, βρωμαει ως την αθηνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://europaysolutions.com/

 

Ριξε μια ματια δεν βλεπω καπου να εκδιδουν πιστωτικες.

Παντως απο οτι καταλαβα το τσιπακι που εχου οι καρτες μας επανω ονομαζεται EMV (Europay Mastercart Visa)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά...Σήμερα ήρθε να υπογράψω αυτό το χαρτί και να δώσω 25€ στο Κουριερ (χωρίς απόδειξη)

Θα το συνεχίσω γιατί έχω ένα alter ego Ντετέκτιβ  B)  :ph34r:

 

Πήρε τίποτα το αυτί σας? 

 

----------------------------------

Αντικείμενο εταιρείας σύμφωνα με αναζήτηση

 

46481014 Χονδρικό εμπόριο πολύτιμων λίθων και κοσμημάτων από πολύτιμους λίθους 47778209 Λιανικό εμπόριο πολύτιμων λίθων και κοσμημάτων από πολύτιμους λίθους 47919901 Λιανικό εμπόριο μέσω τηλεπωλήσεων - τηλεμάρκετινγκ διαφόρων αγαθών, για λογαριασμό τρίτων 47918200 Λιανικό εμπόριο ρολογιών και κοσμημάτων, με αλληλογραφία ή μέσω διαδίκτυου 46481010 Χονδρικό εμπόριο καλλιεργημένων μαργαριταριών, πολύτιμων ή ημιπολύτιμων λίθων, συμπεριλαμβανομένων των συνθετικών ή ανασχηματισμένων λίθων, κατεργασμένων αλλά όχι δεμένων σε κοσμήματα 47778206 Λιανικό εμπόριο καλλιεργημένων μαργαριταριών, πολύτιμων ή ημιπολύτιμων λίθων, συμπεριλαμβανομένων των συνθετικών ή ανασχηματισμένων λίθων, κατεργασμένων αλλά μη δεμένων σε κοσμήματα 66190000 Άλλες δραστηριότητες συναφείς προς τις χρηματοπιστωτικές υπηρεσίες, με εξαίρεση τις ασφαλιστικές δραστηριότητες και τα συνταξιοδοτικά ταμεία 46493905 Χονδρικό εμπόριο απομιμήσεων κοσμημάτων 47788610 Λιανικό εμπόριο απομιμήσεων κοσμημάτων

 

---------------------------------

 

Έρχεται η απάτη ....

post-298396-0-33538900-1406963609_thumb.jpg

post-298396-0-71208400-1406963610_thumb.jpg

post-298396-0-86938200-1406963612_thumb.jpg

post-298396-0-71375000-1406963614_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 7 το είδες? Προαιρετικά λέει να δώσεις 20€ στον Κούριερ (όχι 25€) αλλιώς πληρώνεις όταν παραλάβεις την κάρτα. Γενικά λίγο ύποπτο μου φαίνεται αλλά αφού ήσουν περίεργος οκ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://europaysolutions.com/

 

Ριξε μια ματια δεν βλεπω καπου να εκδιδουν πιστωτικες.

Παντως απο οτι καταλαβα το τσιπακι που εχου οι καρτες μας επανω ονομαζεται EMV (Europay Mastercart Visa)

χωρίς να έχω ασχοληθεί καθόλου απλά ψάχνοντας λιγάκι το συγκεκριμένο Link κατέληξα στα εξής..

 

ισως ΔΕΝ ειναι μούφα.

 

Με την έννοια ότι αυτή η εταιρία αναλαμβάνει ηλεκτρονική πληρωμή λογαριασμών κτλ.

 

μπορεί σε κάποια χώρα κάποιος να μπορεί να βγάζει πιστωτικές σε Ευρωπαίους πολίτες (κατοίκους αυτής της χώρας όμως- με φυσική διεύθυνση εκει δηλαδή) 

 

και απλά να χρησιμοποιεί την δική του η κάποια φάση POBOX και να κάνει την χαρτούρα για πάρτι σας και απο εκει και πέρα εσέις να πληρώνετε αυτή την europay και εκείνη με την σειρά της την τράπεζα...

 

Παράνομο ή όχι νόμιμο άλλα ούτε παράνομο (γκρίζο) αν ο τύπος που σκέφτηκε την όλη κομπίνα δεν θέλει το κακό σας και απλα μαζεύει 20ρικα (και εσείς απο την άλλη πληρώνετε τις οφειλές σας στην κάρτα) δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...