Προς το περιεχόμενο

Πιστωτικη Καρτα Χωρις Εκαθαριστηκο - ΑΛΗΘΕΙΑ? -


Demcoratus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

τελικά ο Έλληνας κρίση ξε-κρίση δεν αλλάζει

 

 

Τι θα πέι αυτό ρε ultralisk; αντε μην σε παίξω κάνα pvp στο starcraft :P

δηλαδή νομίζεις ότι οι τράπεζες για καλό δεν μας βγάζουν κάρτες ; θέλουν να πατώσει η αγορά (και όχι η οικονομική κρίση δεν ξεκίνησε απο τις κάρτες και δεν τα φάγαμε μαζί) 

Καλός η κακώς ζούμε σε ενα καπιταλιστικό σύστημα... αν δεν σαρέσει αυτό σεβαστό.. αλλά έτσι ειναι και ο μόνος τρόπος να αλλάξει ειναι με επανάσταση μέχρι τότε έτσι θα ζούμε..


Αν δεν κινείται το χρήμα στην αγορά η αγορά δεν θα έχει πόρους να κάνει εισαγωγές και να πληρώνει υπαλλήλους οπότε χρόνο με τον χρόνο θα συρρικνώνεται και τα πράγματα θα γίνονται πιο ακριβά...


ποιός σου είπε οτι ακόμη και ενα 16χρονο παιδί (που λέει ο λόγος αλλά ισχύει απλά λόγω του ότι ειναι περιορισμένης προσωπικής ευθύνης δεν θα έπρεπε να επιτρέπεται να το κάνει όπως και να οδιγεί αμάξι αν και ειναι σε θέση. ) δεν μπορεί να ξεπληρώσει ενα πχ PC 1000 € σε δόσεις και ας μην έχει δουλειά... 


Απο την άλλοι πόσοι έχουν 1000€ ντούκου να δώσουν; κανένας...βασικά λίγοι... ο αριθμός αυτών που μπορούν να τα ξεπληρώσουν αυτά τα 1000 σε 3,4,8,12,24 δώσεις ειναι παρά πολύ μεγαλύτερος... 

φαντάσου με τόσα έξτρα έσοδα πως θα είχε η αγορά χρήμα να πληρώνει μεροκάματα να κάνει μεγαλύτερες παραγγελίες (και να πέφτει έτσι η τιμή των προϊόντων) κτλ. 



Απλά θέλουν να μας κάνουν τσεχία να παίρνουμε 250€ (το πόπολο γιατι τα λαμόγια θα πλουτίζουν απο μίζες για παραχώρηση κρατικής περιουσίας ΑΟΖ κτλ ) μηνιάτικο και μια τηλεόραση να κάνει 1000€.... 


Παιδια μην φορτωνετε..
Μια ερευνα προσπαθουμε να κανουμε
Και να συλλεξουμε πληροφοριες
Οσο για αυτο ,ναι , θα ειναι μια πιστωτικη
Οποιος γουσταρει μπορει να εχει
Και χωρις να κρινεται απο τον αλλον
Το αν ξερει να την χρισημοποιει τοτε καλως
Αν οχι κακως...

Δεν μου έστειλες ακόμη το PM με της λεπτομέρειες για το πως να κάνω αίτηση :P


Δεν ειναι όλες της Visa και Mastercard. Των τραπεζών είναι απλά η visa και η mastercard έχουν φτιάξει τα συστήματα που γίνονται οι συναλλαγες.

Αυτό ακριβώς είπα βασικά είπα ΚΑΜΙΑ visa και mastercard ΔΕΝ ειναι κάποιας τράπεζας..  διάβασε ξανά το πόστ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ ότι ακούω λένε πολλοί που έχουν χρέη για το πως τους εξαπάτησαν στις τράπεζες και δεν ήξεραν τι υπέγραφαν και από την άλλη ήμαστε τελείως cool στο να υπογράφουμε συμβόλαια για κάρτες στην κάθε telemarketing μλκια 

 

starcraft rulez  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Τι θα πέι αυτό ρε ultralisk; αντε μην σε παίξω κάνα pvp στο starcraft :P

 

δηλαδή νομίζεις ότι οι τράπεζες για καλό δεν μας βγάζουν κάρτες ; θέλουν να πατώσει η αγορά (και όχι η οικονομική κρίση δεν ξεκίνησε απο τις κάρτες και δεν τα φάγαμε μαζί)

 

Καλός η κακώς ζούμε σε ενα καπιταλιστικό σύστημα... αν δεν σαρέσει αυτό σεβαστό.. αλλά έτσι ειναι και ο μόνος τρόπος να αλλάξει ειναι με επανάσταση μέχρι τότε έτσι θα ζούμε..

 

 

Αν δεν κινήτε το χρήμα στην αγορά η αγορά δεν θα έχει πόρους να κάνει εισαγωγές και να πληρώνει υπαλλήλους οπότε χρόνο με τον χρόνο θα συρρικνώνεται και τα πράγματα θα γίνονται πιο ακριβά...

 

 

ποιός σου είπε οτι ακόμη και ενα 16 παιδί (που λέει ο λόγος αλλά ισχύει απλά περιορισμένης προσωπικής ευθήνης δεν θα έπρεπε να επιτρέπεται να το κάνει όπως και να οδιγεί αμάξι αν και ειναι σε θέση. ) δεν μπορεί να ξεπληρώσει ενα πχ PC 1000 € σε δόσεις και ας μην έχει δουλειά...

 

 

Απο την άλλοι πόσοι έχουν 1000€ ντούκου να δώσουν; κανένας...βασικά λίγοι... ο αριθμός αυτών που μπορούν να τα ξεπληρώσουν αυτά τα 1000 σε 3,4,8,12,24 δώσεις ειναι παρά πολύ μεγαλύτερος...

 

φαντάσου με τόσα έξτρα έσοδα πως θα είχε η αγορά χρήμα να πληρώνει μεροκάματα να κάνει μεγαλύτερες παραγγελίες (και να πέφτει έτσι η τιμή των προϊόντων) κτλ.

 

 

 

Απλά θέλουν να μας κάνουν τσεχία να παίρνουμε 250€ (το πόπολο γιατι τα χαμόγια θα πλουτίζουν απο μίζες για παραχώρηση κρατικής περιουσίας ΑΟΖ κτλ ) μηνιάτικο και μια τηλεόραση να κάνει 1000€....

 

Δεν μου έστειλες ακόμη το PM με της λεπτομέρειες για το πως να κάνω αίτηση :P

 

Αυτό ακριβώς είπα βασικά είπα ΚΑΜΙΑ visa και mastercard ΔΕΝ ειναι κάποιας τράπεζας.. διάβασε ξανά το πόστ μου.

Εγω κατάλαβα απο το προηγούμενο post οτι παίρνεις το δάνειο απο mastercard, visa και δίνεις τα λεφτά στην τράπεζα να τα ξεπληρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κατάλαβα απο το προηγούμενο post οτι παίρνεις το δάνειο απο mastercard, visa και δίνεις τα λεφτά στην τράπεζα να τα ξεπληρώσει.

Μα αυτό κάνεις με ΟΛΕΣ τις τράπεζες ειναι οι μεσάζοντες απλά σε αυτή την διαδικασία... 

 

Εδω απλά απότι κατάλαβα για ευκολία δίνεις τα λεφτά σε Β μεσάζοντα (ελληνική τράπεζα) που θα τα δώσει στον Α μεσάζοντα (γερμανική τράπεζα) 

 

εννοώ ότι ακούω λένε πολλοί που έχουν χρέη για το πως τους εξαπάτησαν στις τράπεζες και δεν ήξεραν τι υπέγραφαν και από την άλλη ήμαστε τελείως cool στο να υπογράφουμε συμβόλαια για κάρτες στην κάθε telemarketing μλκια 

 

starcraft rulez  :-D

Κυρίως με τα δάνεια γίνεται αυτό και η κάρτα μια μορφή δανείου ειναι δεν λέω αλλά αυτά τα περιστατικά αναφέρονται στα κλασσικά δάνεια για σπίτι ας πουμε που παίρνουν 100.000€ και τελικά πρέπει να πληρώσουν τα διπλάσια++..

 

επίσης άλλο να εκδίδεις κάρτα με λογική πίστωση και αλλο να δίνεις σε άστεγο χρυσή visa με 30,000€ πιστωτικό όριο :P

 

τέλος είναι και τα ψιλά γράμματα κάποιοι βγάζανε κάρτες με 26% και άλλους κρυφούς τόκους και επιτόκια προμήθειες κτλ για να σου ρουφήξουν το αίμα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεω εγω...

απλα λεω...

 

μηπως με πληρεξουσιο βγει και καμμια αλλη πιστωση που δεν θα την χαρει ο πελατης αλλα καποιος αλλος?

 

μπορει να λεω χαζομαρες απλα να μην πω κανενα σεναριο επιστημονικης φαντασιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεω εγω...

απλα λεω...

 

μηπως με πληρεξουσιο βγει και καμμια αλλη πιστωση που δεν θα την χαρει ο πελατης αλλα καποιος αλλος?

 

μπορει να λεω χαζομαρες απλα να μην πω κανενα σεναριο επιστημονικης φαντασιας?

τι πιστωτική να βγάλει κάποιος χωρίς καθαριστικό και να βγάλει παραλληλία και δεύτερη μάλιστα... η εταιρία μπαίνει εγγυητής μάλλον στην όλη φάση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι απάτη ή όχι αλλά αυτό που βλέπω είναι ότι δεν γνωρίζεις καν τους όρους χρήσης της κάρτας που υποτίθεται ότι θα πάρεις. Η μόνη επικοινωνία που είχες ήταν με έναν υπάλληλο telemarketing που προφανώς σου διαβάζει ένα κείμενο που τον έχουν μάθει να διαβάζει. Ο απώτερος σκοπός του telemarketing δεν είναι η σαφή ενημέρωση σου αλλά η πώληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι απατεωνια πανε να κανουνε παλι.

Μαυρες τρυπες με χρεη θα δημιουργησουν...

μακρυα απο βλακειες για ανεργους.

Καλυτερα να μην εχεις και να μην χρωστας στον καθε ενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραγε η αρχές θα γνωρίζουν για τον τρόπο που λειτουργεί αυτή η εταιρία πως είναι δυνατόν κάποιος χωρίς να διαβάζει ορους μπαίνει σε τέτοια διαδικασία,και δεν γίνετε να δίνουν έτσι εύκολα χρημα...κάτι σκοτεινό ετοιμάζουν πάλι κατά τον ελλήνων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραγε η αρχές θα γνωρίζουν για τον τρόπο που λειτουργεί αυτή η εταιρία πως είναι δυνατόν κάποιος χωρίς να διαβάζει ορους μπαίνει σε τέτοια διαδικασία,και δεν γίνετε να δίνουν έτσι εύκολα χρημα...κάτι σκοτεινό ετοιμάζουν πάλι κατά τον ελλήνων

Kατα των χαζων ετοιμαζουν λιακοπουλε.

Η χαζομαρα δεν εχει χρωμα, φυλο, εθνικότητα και μετα τα 18 ηλικια.

Απλα θα βλεπεις να τρωνε λεφτα και να ψωνιζουν και θα λες που τα βρηκαν, μεχρι να 30αρισουν και να χρωστανε τις μιχαλους...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οσοι ρωτάτε, ειμαι στο σταδιο αναμονής της καρτας η οποια από την καταθεση των δικαιολογητικων μπορεί να φτάσει και τους 2 μηνες , δε ξερω τι αποτέλεσμα θα φερει αν γεμίσει η αγορά με κάρτες που πληρούν τετοιες προϋποθέσεις 

αλλά απ'οτι κόβω την συναδέλφος μου...ο Ελληνας ακόμα δεν έμαθε να χρησιμοποιεί πιστωτική....πφφφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μιλησα μαζι τους πριν 20 μερες..

εδωσα στοιχεια για να κανω την αιτηση...

 

καμμια ενημερωση!

 

καλω το κινητο της κυριας οπως μου ειπε για να επικοινωνω μαζι της και δεν το σηκωνει οσες φορες και αν καλεσα...

ξερει κανεις κατι παραπανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα μαζι τους πριν 20 μερες..

εδωσα στοιχεια για να κανω την αιτηση...

 

καμμια ενημερωση!

 

καλω το κινητο της κυριας οπως μου ειπε για να επικοινωνω μαζι της και δεν το σηκωνει οσες φορες και αν καλεσα...

ξερει κανεις κατι παραπανω?

 

μπορεί να μην έχει σήμα στην καραϊβική

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...