Προς το περιεχόμενο

Σχετικα με το ατυχημα στην πετρου ραλλη με το σμαρτ


kabouras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΙΑΤΙ σε αφήνουν να κυκλοφορείς ελεύθερος και δεν σε στέλνουν πακετάκι πίσω;

 

Τι να πω τώρα.. Βουνό το δίκιο σου. Τι να περιμένει κανεις από μια χώρα που έψαχνε τρόπο να φυγαδεύσει τον Χριστοφοράκο π.χ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή χρειάστηκε το καλοκαίρι να περπατήσω στην Π.Ράλλη σε εκείνο το σημείο.......................

 

Αν και off topic να το συνεχίσω λίγο αφού έχω νέα.

Τελείως συμπτωματικά βρέθηκα για μια δουλειά στην περιοχή σήμερα και πέρασα να δω το σημείο που σας περιέγραψα παραπάνω.

Λοιπόν, ούτε ένα αυτοκίνητο/φορτηγό από τα εταιρικά (ή άλλα) που ανέφερα δεν υπάρχει στο πεζοδρόμιο. Μιλάμε ούτε για δείγμα. Πεζοδρόμιο ελεύθερο για τους πεζους "ευρωπαϊκού επιπέδου" (αν εξαιρέσεις τα σκουπίδια).

Ίσως να είμαι κακοπροαίρετος αλλά κάτι μου λέει ότι άδειασε μετά το συμβάν φοβούμενοι σχόλια σαν το δικό μου. Έτσι κι αλλιώς τα σκουπίδια και τα φύλλα που έχουν μαζευτεί από πολύμηνη/χρονη στάθμευση στο σημείο δεν έχουν μετακινηθεί πράγμα που θα είχε φαντάζομαι συμβεί ακόμα και μόνο από τον αέρα, αν τα οχήματα είχαν φύγει σε χρόνο άσχετο με το συμβάν (πχ πριν 20 μέρες).

Να δούμε πόσο θα κρατήσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και φταιει και αυτος 

 

Δε ξέρω ποιά ακριβώς είναι η διαδικασία με τους γιατρούς τώρα, αλλά

 

* αν είναι μια απλή κλινική εξέταση όπως παλαιότερα

* χωρίς ο γιατρός να έχει πρόσβαση στο ιστορικό σου (εκτός και αν πλέον με την ηλεκτρονική συνταγογράφηση βλέπει τι φάρμακα παίρνεις)

* και επαφίεται στο τι θα του πεις εσύ και στα όσα βλέπει

 

δε μπορείς να του ρίξεις και ιδιαίερη ευθύνη φαντάζομαι. Ιδιαίτερα όταν σε κάθε προσπάθεια καταγραφής δεδομένων (πχ ιστορικό) για καλύετρη χρήση ό κάθε πικραμένος το πρώτο που κραυγάζει είναι τα περί φακελόματος και big brother.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω ποιά ακριβώς είναι η διαδικασία με τους γιατρούς τώρα, αλλά

 

* αν είναι μια απλή κλινική εξέταση όπως παλαιότερα

* χωρίς ο γιατρός να έχει πρόσβαση στο ιστορικό σου (εκτός και αν πλέον με την ηλεκτρονική συνταγογράφηση βλέπει τι φάρμακα παίρνεις)

* και επαφίεται στο τι θα του πεις εσύ και στα όσα βλέπει

 

δε μπορείς να του ρίξεις και ιδιαίερη ευθύνη φαντάζομαι. Ιδιαίτερα όταν σε κάθε προσπάθεια καταγραφής δεδομένων (πχ ιστορικό) για καλύετρη χρήση ό κάθε πικραμένος το πρώτο που κραυγάζει είναι τα περί φακελόματος και big brother.

 

τα παιρνουν αγρια αδερφε οτι και να εχεις τα σκας και σου δινουν βεβαιωση οτι εισαι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γιατροί(όχι όλοι) λαδώνονται κανονικά από τον εκπαιδευτή.

 

 

τα παιρνουν αγρια αδερφε οτι και να εχεις τα σκας και σου δινουν βεβαιωση οτι εισαι μια χαρα.

 

 

Χαίρω πολύ.

 

 

Λέμε ότι ακόμα και τυπικά να κάνει τη δουλειά του δε μπορεί να "πιάσει" όλα τα ενδεχόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Χαίρω πολύ.

 

 

Λέμε ότι ακόμα και τυπικά να κάνει τη δουλειά του δε μπορεί να "πιάσει" όλα τα ενδεχόμενα.

 

γιατι δεν μπορει να εξετασει απο μονος του αν θελει μονο πορισμα απο εξετασεις ατριτων μπορει να βγαζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν μπορει να εξετασει απο μονος του αν θελει μονο πορισμα απο εξετασεις ατριτων μπορει να βγαζει ?

 

ΟΧΙ δε μπορεί ένας γιατρός να κάνει ΟΛΕΣ τις εξετάσεις που μπορεί να δημιουργούν πρόβλημα στην οδήγηση.

 

δεν είμαι γιατρός αλλά δε νομίζω ότι είναι τόσο ευκολο σε μια εξέταση να βρει κάποιος ότι πάσχεις από κρίσεις επιληψίας

 

όπως δε μπορεί να βρει αν πάσχεις ξέρωγω από μελαγχολία και παίρνεις ψυχοφάρμακα, αν πάσχεις από ασθένειες που παίρνεις μυοχαλαρωτικά κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς εκεί που έχει φτάσει τον μισθό των γιατρών το μνημόνιο έχουν αναγκαστεί να κάνουν κάποιες "διευκολύνσεις" για την επιβίωση τους

 

Προσωπικά δεν γνωρίζω κανέναν οδηγό τα τελευταία 20 χρόνια που να έκανε πραγματική εξέταση σε οφθαλμίατρο για να πάρει το δίπλωμα.

 

Το ίδιο και με τις γνωματεύσεις για γυμναστήρια και αθλητικές δραστηριότητες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...