Προς το περιεχόμενο

Η Google δεν θα απαγορεύσει τελικά τις ιστοσελίδες σεξουαλικού περιεχομένου στο Blogger


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχει περάσει μια βδομάδα από τότε που η Google ανακοίνωσε πως θα απαγορεύσει τις ιστοσελίδες με σεξουαλικό περιεχόμενο στο Blogger αλλά από ότι φαίνεται κατέληξε στην συγκεκριμένη απόφαση χωρίς να λάβει υπόψη της... τους χρήστες και τους ιδιοκτήτες ιστοσελίδων με τέτοιο περιεχόμενο.Αφού λοιπόν ανέφερε πως θα απαγορεύσει οποιαδήποτε εικόνα ή βίντεο σεξουαλικού περιεχομένου και προέτρεψε τους ιδιοκτήτες ιστοσελίδων στο Blogger να διαγράψουν κάθε ανάλογο παλαιό περιεχόμενο, στη συνέχεια το αναίρεσε και προτίμησε να βάλει στόχο τους εκδότες εμπορικού πορνό.

 

Όπως είπε η Jessica Pelegio, Social Product Support Manager της Google, οι αντιδράσεις από τους χρήστες ήταν έντονες, καθώς αρκετοί είχαν λογαριασμούς για πάνω από δέκα χρόνια ενώ ορισμένοι εξέφραζαν με αυτό τον τρόπο την ταυτότητά τους. Τόνισε παρόλα αυτά πως οι ιδιοκτήτες τέτοιων ιστοσελίδων στο Blogger θα πρέπει να συνεχίσουν να χαρακτηρίζουν το περιεχόμενο των ιστοτόπων τους ως κατάλληλο για ενήλικες.

 

Πολύ πιθανόν, η Google να φοβήθηκε μια μαζική μετακίνηση των χρηστών της στο Tumblr ή πιο απλά αντιλήφθηκε πως δε μπορούσε να αγνοήσει τις αντιδράσεις τους. Τελικώς, το περιεχόμενο για ενήλικες θα συνεχίσει να έχει τη θέση του στο Blogger, εφόσον αυτό είναι ιδιοκτησία του ιδιοκτήτη ή έχει την άδεια να το αναρτήσει.

 

Link.png Site: Engadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αν δε κανω λαθος ειναι η δευτερη φορα που λεγανε οτι θα γινει και μετα δεν εγινε. Μπραβο σταθεροι στις αποψεις τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ο ψευτοπουριτανισμός πρέπει να τελειώσει κάποια στιγμή. Και επίσης να μπορούν να βλέπουν νόμιμα τσόντες και οι ανήλικοι από μια ηλικία και μετά (πχ 13-14).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ο ψευτοπουριτανισμός πρέπει να τελειώσει κάποια στιγμή. Και επίσης να μπορούν να βλέπουν νόμιμα τσόντες και οι ανήλικοι από μια ηλικία και μετά (πχ 13-14).

 

Θα ηθελες η κορουλα/αδερφουλα σου να βλεπει deep throat και double gang bang απο τα 13;

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελες η κορουλα/αδερφουλα σου να βλεπει deep throat και double gang bang απο τα 13;

 

απ'τη στιγμή που βλέπει το άβατάρ σου, που δείχνει μια γυναίκα να πουλάει τον κώλο της για λεφτά (ποζάροντας)...ας δει κ dp κ ότι γουστάρει...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Μήπως να το συζητήσεις αυτό με την πρόνοια; Θα χαρουν πολύ να σε βοηθήσουν να μεγαλώσει κάποιος αλλο το παιδί σου.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
 

Μήπως να το συζητήσεις αυτό με την πρόνοια; Θα χαρουν πολύ να σε βοηθήσουν να μεγαλώσει κάποιος αλλο το παιδί σου.

 

 

Το αγόρι σου θα το απαγόρευες να βλέπει τσόντες; Γιατί να απαγόρευα εγώ την κόρη μου;

 

Anyway αν και δεν έχω σκοπό να κάνω ποτέ παιδιά, η πρόνοια να κοιτάξει τα πραγματικά προβλήματα όπως η παιδεραστεία και η ενδοοικογενειακή βία και ας αφήσει τις τσόντες ελεύθερες.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway αν και δεν έχω σκοπό να κάνω ποτέ παιδιά, ...

Τώρα εξηγείται η προηγούμενη απάντηση σου

 

 

Το αγόρι σου θα το απαγόρευες να βλέπει τσόντες; Γιατί να απαγόρευα εγώ την κόρη μου;

 

Το αγόρι μου στα 13-14 θα βλέπει έτσι κι αλλιώς βυΓζα και κώλους γιατί ειναι γεμάτο γύρω μας και αυτό ειναι αρκετό για να γνωρίζει το σώμα του και να καταλαβαίνει τι γίνεται. Κατά περίπτωση και κάποιο soft αλλά ως εκεί. Απο εκεί και πέρα dp, gangs, κοπρολαγνεία, παιδεραστία το μόνο που θα κάνουν ειναι να τον τραυματίσουν ψυχικά και πιθανόν να παρερμηνέυσει το πως λειτουργεί το σεξ και ο έρωτας. 

 

 η πρόνοια να κοιτάξει τα πραγματικά προβλήματα όπως η παιδεραστεία και η ενδοοικογενειακή βία και ας αφήσει τις τσόντες ελεύθερες.

 

Οι καλύτεροι πελάτες της πρόνοιας ειναι οικογένειες με παιδιά που έχουν εκτεθεί σε μικρές ηλικίες στη βία και παιδεραστία. Η άκρα ελευθερία είναι πολλάκις χειρότερη του υπερπροστατευστισμου. Με τη δική σου λογική πρέπει τα 13-14χρονα να πίνουν, καπνίζουν, σνιφάρουν, πηδιούνται χωρίς κανενα μέτρο. Καλά πας. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρι μου στα 13-14 θα βλέπει έτσι κι αλλιώς βυΓζα και κώλους γιατί ειναι γεμάτο γύρω μας και αυτό ειναι αρκετό για να γνωρίζει το σώμα του και να καταλαβαίνει τι γίνεται. Κατά περίπτωση και κάποιο soft αλλά ως εκεί.

 

Εγώ λέω να τα βάζουμε αντί για τσόντες να βλέπουν την Μάγια την μέλισσα, ίσως το βρουν πιο αποτελεσματικό.

 

Με τη δική σου λογική πρέπει τα 13-14χρονα να πίνουν, καπνίζουν, σνιφάρουν, πηδιούνται χωρίς κανενα μέτρο. Καλά πας. 

 

Δηλαδή είναι το ίδιο να κάνουν κακό στην υγεία τους (ποτό και τσιγάρο), με το να κάνουν το πιο φυσιολογικό πράγμα, να αυνανίζονται.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...