Προς το περιεχόμενο

Η Google δεν θα απαγορεύσει τελικά τις ιστοσελίδες σεξουαλικού περιεχομένου στο Blogger


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομιζω οτι τα παιδια οσο προχωρα η τεχνολογια μεγαλωνουν πολυ πιο γρηγορα. π.χ. ενα παιδι πλεον πριν αρχισει το σχολειο εχει μαθει να χειριζεται κινητο, tablet και pc.ακομα και αριθμητικη και γραφη εχω δει να ξερουν καποια!

αναρωτιεμαι μηπως πλεον ειναι πιο ωριμα να γνωρισουν και για την αναπαραγωγη ή εστω για το γυμνο σωμα τους απο πιο μικρα. Δεν ξερω δεν ειμαι παιδοψυχολογος, αν και δεν τους πολυ εμπιστευομαι αν κρινω απο κατι ακυρα που μας ελεγαν παλιοτερα, οτι τα βιαια games θα μας κανουν εγκληματιες και οι υπολογιστες θα μας κανουν ακοινωνητους!   και αλλα πολλα τετοια ειχα ακουσει το '70- '80

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

απ'τη στιγμή που βλέπει το άβατάρ σου, που δείχνει μια γυναίκα να πουλάει τον κώλο της για λεφτά (ποζάροντας)...ας δει κ dp κ ότι γουστάρει...

 

Πραγματικα, επιχειρημα 'Χριστιαννου' αδερφου.

τι σχεση εχει η κοπελα στο avatar μου με τις τσοντες, μονο εσυ ξερεις και οι αλλοι στην ενορια σου.

 

 

Εγώ λέω να τα βάζουμε αντί για τσόντες να βλέπουν την Μάγια την μέλισσα, ίσως το βρουν πιο αποτελεσματικό.

 

 

Δηλαδή είναι το ίδιο να κάνουν κακό στην υγεία τους (ποτό και τσιγάρο), με το να κάνουν το πιο φυσιολογικό πράγμα, να αυνανίζονται.

 

Μαλλον δεν καταλαβαινεις καν περι τινος προκειται και κανενα επιχειρημα σε κανενα φορουμ δεν θα σου αλλαξει μυαλα.

Δεν το συνεχιζω αλλο γιατι θα φαω ban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα, επιχειρημα 'Χριστιαννου' αδερφου.

τι σχεση εχει η κοπελα στο avatar μου με τις τσοντες, μονο εσυ ξερεις και οι αλλοι στην ενορια σου.

 

από τσόντα είναι ρε καημένε η αβαταρού σου...

 

δεν είμαι χριστιανός, ούτε εντάσσομαι σε ενορίες.

 

είσαι τόσο ρηχός που δεν καταλαβαίνεις τα απλά που σου εξηγούν, πως να σου περιγράψω οτι το πρόβλημα είναι τα πρότυπα κ όχι οι εικόνες ;

 

προχώρα παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελες η κορουλα/αδερφουλα σου να βλεπει deep throat και double gang bang απο τα 13;

Γιατι τωρα δεν μπορει να δει τσοντες ο οποιοσδηποτε?

Πρεπει να ειναι πανω απο 18? Εσυ στα 18 σου ειδες την πρωτη σου τσοντα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τωρα δεν μπορει να δει τσοντες ο οποιοσδηποτε?

Πρεπει να ειναι πανω απο 18? Εσυ στα 18 σου ειδες την πρωτη σου τσοντα?

εγω 6η δημοτικου, ενα παιδακι ειχε φερει κινητό στην τάξη, θυμάμαι και την υποθεση.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mclein7

 

Δεν είναι ακόμη ο κόσμος έτοιμος για κάτι τέτοιο δυστυχώς. ΚΑΙ η Ελλάδα είναι πολύ προκατειλημμένη σε αυτό. 

 

Ψευτιά και υποκρισία κινούν όλο το κόσμο και το σεξ παντα θα είναι στόχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τσόντα είναι ρε καημένε η αβαταρού σου...

 

δεν είμαι χριστιανός, ούτε εντάσσομαι σε ενορίες.

 

είσαι τόσο ρηχός που δεν καταλαβαίνεις τα απλά που σου εξηγούν, πως να σου περιγράψω οτι το πρόβλημα είναι τα πρότυπα κ όχι οι εικόνες ;

 

προχώρα παρακάτω.

 

Ε ενταξει, αν ειναι απο τσοντα.

Οτι ναναι. Πραγματικα.

 

 

Γιατι τωρα δεν μπορει να δει τσοντες ο οποιοσδηποτε?

Πρεπει να ειναι πανω απο 18? Εσυ στα 18 σου ειδες την πρωτη σου τσοντα?

 

Εχει μεγαλη διαφορα το 'σκαστό' που καναμε εμεις, με αυτο που λεει ο φιλος, να τις εχουν ελευθερες τελειως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια αηδια και μιση εχει καταντησει τοσο το blogger οσο και το tumblr. μπαινεις μεσα και βλεπεις εναν καταιγισμο απο σεξ, μαριχουανα/ναρκωτικα και καθε λογης 'open minded' πραγματα απο τις ηλικιες των 12 χρονων. εχοντας μια απο τις γνωστοτερες ξενες σελιδες στο tumblr με 3,100 followers σε λιγοτερο απο ενα χρονο (με δικα μου gif για videogames), ακολουθώ μόλις 100 (και κατι ψιλα) ατομα ακριβως επειδη οι περισσοτεροι εκει μεσα δειχνουν που εχει καταντησει η ανθρωποτητα.

σου πετανε μεσα σε ολον αυτον τον καταιγισμο απο σεξ/ομοφυλοφιλια/ναρκωτικα και 2-3 στιχους απο την Γραφη για να την κοροϊδεψουν, να ανεβουν σε υποληψη στους αλλους καμμενους followers, να δικαιολογησουν την καταντια τους, και να νιωσουν λιγο καλυτερα (που δεν υπαρχουν πουθενα στην Γραφη αλλα τους ακουσανε απο αλλους ασχετους) και δενει το γλυκο. βριζουν και τους ομοφοβικους ολη την ημερα για να το παιξουν cool στους καμμενους followers τους ενω δεν ξερει ουτε το 1% απο αυτους τι σημαινει ομοφοβια (νομιζουν οτι ειναι αυτοι που δεν συμπαθουν τους ομοφυλοφιλους, λες και ειναι υποχρεωμενοι ολοι να συμπαθουνε τους παντες)

οσο για το γυμνο δεν θα ελεγα πως ειναι αυτο το προβλημα, οσο ο εκχυδαϊσμος του απο τους περισσοτερους. καλο θα ηταν να απαγορευτει και στις 2 πλατφορμες απο κοινου. οι no lifers θα βρουνε άνετα αλλο site να τους 'βοηθησει' ή θα αναγκαστουνε επιτελους να βρουνε μια σχεση για να περασουν την ωρα τους πιο εποικοδομητικα χωρις να ενοχλουν τρίτους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαμ κάνει οτι το έκαναν καθαρά για διαφήμιση και μόνο!

 

Δεν γίνεται να λένε πριν λίγες μέρες οτι θα απαγορεύσουν το σεξουαλικό περιεχόμενο απο το bloger και τώρα ξαφνικά το μετάνιωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσική google: Κάνω αλλαγές χωρίς να ρωτάω τους χρήστες αν το θέλουν (βλέπε reader,youtube,blogger etc)

 

Διάλογος στην Google:

-So, everyone loves our web services, right? How about we change everything, to the worse?

-Yep.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ενω και εγω διαφωνω και προβληματιζομαι με την προβολη ανορθοδοξων σεξουαλικων προτυπων σε παιδια μικρης ηλικιας (το γεγονος οτι εχω δυο μικρα κοριτσια με κανει να νιωθω περα απο μια φιλολογικη ευαισθησια σε τετοια θεματα - και υποθετω οτι οταν καποιος μεγαλωνει και περναει στην απεναντι οχθη αναθεωρει καποια πραγματα και σκεφτεται και αλλες παραμετρους), θεωρω λιγο υποκριτικη την ηθικοπλαστικη πρεμουρα που πιανει καποιους για τετοια θεματα, οταν βομβαρδιζομαστε απο σκηνες βιας και φρικαλεοτητας και δεν τρεχει και τιποτα.

Αναφερω σχετικα το σχολιο της eva green για τον sin city οπου απαγορευτηκε η αφισα της ταινιας επειδη αχνοφαινοταν το ( υπεροχο!) στηθος της και αυτη απαντησε: Δεν σας πειραξε το οτι κρατουσα ενα πιστολι αλλα το στηθος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...