Προς το περιεχόμενο

[CASE] COOLERMASTER SILENCIO 650 PURE @e-shop 45€


sir ImPeCaBlE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άμα ψάξετε λίγο καλύτερα υπάρχει και άλλο review στα ελληνικά σε άλλο site πατήστε το όνομα του κουτιού και αναζήτησή με χώρα Ελλάδα . Όσο για τις θερμοκρασίες δεν είδα στα review και καμία τρελή διαφορά και αν βάλετε και στο μυαλό σας τα 45€ που στοιχίζει απορώ πολλοί απο εσάς τι καθόσαστε και το πολυσκέφτεστε...τσιμπήστε το...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οταν λετε για θεμα με τις θερμοκρασιες , μιλατε για οc ή οχι απαραιτητα ?

Όχι απαραίτητα. Άλλο να έχεις AMD FX-8350 η κάποιον άλλο επεξεργαστή στα 125watt (η και περισσότερο) και άλλο να έχει intel i-5 που θα είναι 55watt.

Επίσης άλλο να έχεις τέρας κάρτα γραφικών που θα τραβάει καμιά 250αριά watt(η και παραπάνω) και άλλο να έχεις onboard κάρτα η μια απλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή αυτή την στιγμη δεν εχω ουτε 5 λεπτα να δω όλα τα ριβιους, ξερει κανεις πως από τα 13 κιλα καθαρο βαρος του non-pure που διαβαζα το πρωι, φτασαμε στα 9.8 του pure; Λεπτοτερη λαμαρινα; Εφυγαν ενισχύσεις; Ελαφρυτερα πλαϊνα; Όλα αυτά μαζι; :( (είναι πολλα τα 3200gr)μηπως το "L" στο 650L, προκυπτει από το light/lite?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αναφέρει κάτι τέτοιο στα review που έχω διαβάσει...οι μόνες διαφορές που έχω διαβάσει -και το λέω για τους υποψηφιους αγοραστές- είναι ένα οτι δεν έχει το 3,5 μπροστινό που θα μπορυσες να τοποθετήσεις κάποιον δίσκο και δεύτερον το dual boot option ,μάλλον αυτά δεν αποτελούν την διαφορά κιλών που αναφέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το X-Dock bay ειναι στο 650 με τα 13 κιλα,το οποιο απουσιαζει απο της προσφορας (9,8κιλα)

2 διαφορες αναφέρονται στα ριβιους (dual boot+x-dock bay) οι οποιες φυσικα και δεν δικαιολογουν την μεγαλη μειωση του βαρους στην εκδοση pure. Ένα πλακετακι και άλλο ένα, η διαφορα είναι 0.1Kg max!

 

Συγκρινοντας τις εικονες στο νετ, βλεπω μια διαφορα στο κατω μερος των κουτιων, εκει που πατουν στο εδαφος, το 650 είναι φλατ εχοντας επιπλέον υλικο, ενώ το 650 pure είναι κενο εχοντας μονο 4 "ποδαράκια". Πλαστικο μοιαζει το υλικο που λειπει, επομένως παλι τα 3 κιλα καπου αλλου βρίσκονται. Μονο οποιος εχει και τα 2 στα χερια του θα μπορουσε να απαντησει φοβάμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος το θέλει, απο Πάτρα, ας κάνει ένα ΠΜ, να του το παραδώσω στο σπίτι του, γιατί το τσίμπησα, αλλά είναι πιο ψηλό και δεν χωράει στο έπιπλο.. Εννοείται ολοκαίνουργιο στο κουτί του.. (απο e-shop)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα παρει πριν κανα μηνα για φιλο.Σε συγκριση με το CM 690 II advanced  που εχω εγω,το Silencio ειναι πιο φτηνοκατασκευη,ο χωρος που εχει πισω δεν επαρκει για cable management(τα κανει χειροτερα και το μονωτικο που εχει).Απο θερμοκρασιες εγω δεν παρατηρησα κατι,8320+290 στο δικο μου η καρτα 60-61 βαθμους,στον φιλο μου 4460+290 61-62 βαθμους.Σχετικα ανετο εσωτερικα για τις διαστασεις του,αν ειχε λιγο πιο χοντρη λαμαρινα και λιγο περισσοτερο χωρο για το cable management,θα ηταν τελειο.Στα 45€ πιστευω ειναι τσαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα σήμερα από msystems. Για 45 ευρώ είναι πολύ καλό κουτάκι και δε συγκρίνεται με αντίστοιχης τιμής.

Απλά μας μπερδεύει το "Silencio 650" και περιμένουμε καλύτερη ποιότητα. Αν είχε θα έκανε και περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος το θέλει, απο Πάτρα, ας κάνει ένα ΠΜ, να του το παραδώσω στο σπίτι του, γιατί το τσίμπησα, αλλά είναι πιο ψηλό και δεν χωράει στο έπιπλο.. Εννοείται ολοκαίνουργιο στο κουτί του.. (απο e-shop)

Οπως εισαι το πας πισω και παιρνεις τα λεφτα σου, δε χρειαζεται να ψαχνεις να το σπρωξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εισαι το πας πισω και παιρνεις τα λεφτα σου, δε χρειαζεται να ψαχνεις να το σπρωξεις.

 

Αν ανοιχτηκε η συσκευασια, δεν ειναι σιγουρο πως θα παρει ολο το ποσο που πληρωσε πισω. Θα πρεπει το eshop point που θα το δωσει, να το στειλει στα κεντρικα για evaluation της καταστασης του. Πχ τελευταια φορα που μου χρειαστηκε κατι αντιστοιχο, πηγα να επιστρεψω το προιον και ζητησα πιστωτικο (ουτε καν τα λεφτα πισω) και εν τελη μπορουσαν να μου δωσουν πιστωση το 83,3% του αρχικου ποσου που πληρωσα. Στην περιπτωση μου, ηταν ενα φθηνο πληκτρολογιο οποτε προτιμησα να το δωσω σε ενα φιλο ως δωρο και να μην παρω το πιστωτικο. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δύο ερωτήσεις προς τους έχοντες

1.το καλώδιο που λέει usb και εχει μία μόνο σειρά που τοποθετείται στην μητρική και τι είναι 

και

2.έχει ένα molex(2pin) και ένα πάλι 2pin που συνδέεις ανεμιστήρα που τοποθετείται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...