Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική οδοντόβουρτσα nevadent KH-100 με 8 ανταλλακτικά βουρτσάκια 15.99 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...

Εκει ομως πουδιαφωνω ειναι στα βουρτσακια.Μου θυμιζει κατι ανταλλακτικα για oral b κινεζικα.Ξερετε απο τι υλικο ειναι φτιαγμενα?...

Το υλικό λέγεται DuPont™Tynex®-Nylon-Monofilament (http://www2.dupont.com/Filaments/en_US/products/toothbrush.html)

 

Tι παραπάνω έχουν τα super-duper βουρτσάκια των 5 € το ένα?

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βουρτσάκια δεν κάνουν για oral B όποιος τα δει με μια ματιά θα το καταλάβει. Δεν έβγαλα φωτό γιατί εκεί που τα είδα δεν είχε παρά μόνο ένα ανοιγμένο κουτί και τα σκάλιζαν πολλοί. Όπως τα είδα εγώ είναι πολύ πιο φαρδιά κάτω και όπως τα κοιτάς στην τρύπα έχει μια μεταλλική ακίδα. Αντίθετα τα oralB ανταλλακτικά είναι όλο πλαστικά και θηλυκά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν χθες την έβαλα να φορτίσει. για πλήρη φόρτιση (πράσινο φωτάκι) θέλει γύρω στις 15 ώρες.


Τα βουρτσάκια δεν κάνουν για oral B όποιος τα δει με μια ματιά θα το καταλάβει. Δεν έβγαλα φωτό γιατί εκεί που τα είδα δεν είχε παρά μόνο ένα ανοιγμένο κουτί και τα σκάλιζαν πολλοί. Όπως τα είδα εγώ είναι πολύ πιο φαρδιά κάτω και όπως τα κοιτάς στην τρύπα έχει μια μεταλλική ακίδα. Αντίθετα τα oralB ανταλλακτικά είναι όλο πλαστικά και θηλυκά.

εννοείς δε μπαίνουν σε oral-b ή και το αντίθετο;

μου φαίνεται θα ρίξω βρίσιμο σε τρολάκια γνωστούς μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω έχει και συσκευή αποτρίχωσης με 19 ευρώ για τους τολμηρούς...

 

Για να την προτείνεις κάτι θα ξέρεις εσύ. Την έχεις πάρει σετ με την οδοντόβουρτσα για την ευαίσθητη περιοχή σου να φανταστώ.

 

Αποψη σου φυσικά που δεν είναι απαραίτητο να είναι και σωστή!

 

P.S1: Με τι τρόπο μπορεί να...καταστρέψει τα ούλα μας?

 

P.S2: Mερικά από τα "σκουπίδια έχει αμολήσει στην Ελλάδα αυτό το κολοκατάστημα"?

 

PS1: Όταν το βουρτσάκι δεν είναι καλής ποιότητας μήπως; Η Elgydium έχει αφιερώσει χρόνια έρευνας σε αυτόν τον τομέα. Για περισσότερες πληροφορίες, ρωτάς τον οδοντίατρο όχι το insomnia.

 

PS2: Googlαρε πληροφορίες για απάτες, καρκινογόνα προιόντα κλπ. και θα βρεις αρκετό υλικό.

Επεξ/σία από Alex_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω ηλεκτρικη οδοντοβουρτσα καμια 15αρια χρονια(οral b πλεον εχω την 5000).Να τονισω οτι ειμαι fun των ηλεκτρικων του lidl λογω vfm.

Gia την ηλεκτρικη δε λεω κατι αν και με 20 ευρω που κανει η oral b στη shell(ενδεχομενως και χωρις κουπονια) δεν υπαρχει διλημμα.Και ναι η πρωτη δινει και βοθρτσακια δωρο απλα λαβετε υποψιν οτι στην ηλεκτρικη παιζει μεγαλο ρολο η μπαταρια ,μολις τα τιναξει παει για πεταμα ολη η ηλεκτρικη αφου η μπαταρια δεν αλλαζει.

Εκει ομως πουδιαφωνω ειναι στα βουρτσακια.Μου θυμιζει κατι ανταλλακτικα για oral b κινεζικα.Ξερετε απο τι υλικο ειναι φτιαγμενα?Απο τη στιγμη που τα βαζετε στο στομα σας τιθεται θεμα.Με τιποτα στις μερες μας δεν εισαι ασφαλης βεβαια εδω ομως ενα παραπανω,.

Προσωπικη γνωμη παντα....

 

Επιλέγω να το γράψω εδώ και δεν σου στέλνω PM γιατί η απάντηση σου μπορεί να βοηθήσει και άλλους:

 

Μιας και φαίνεται να ξέρεις από ηλ. οδοντόβουρτσες μπορείς να με βοηθήσεις να επιλέξω μια oral-b;

Έχω ψιλοχαθεί στους τύπους κεφαλών που έχουν. Στο skroutz βλέπω την

κλασσική precision

την trizone που τα βουρτσάκια πάνε αριστερά-δεξιά αντί για κυκλικά

την crossaction που είναι πιο "άναρχες" οι ίνες

 

Ποια να προτιμήσω σε τιμή μέχρι 40 ευρώ; Η δικιά σου η 500 κάνει 100+ ευρώ που είναι ακριβή για μένα.

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλέγω να το γράψω εδώ και δεν σου στέλνω PM γιατί η απάντηση σου μπορεί να βοηθήσει και άλλους:

 

Μιας και φαίνεται να ξέρεις από ηλ. οδοντόβουρτσες μπορείς να με βοηθήσεις να επιλέξω μια oral-b;

Έχω ψιλοχαθεί στους τύπους κεφαλών που έχουν. Στο skroutz βλέπω την

κλασσική precision

την trizone που τα βουρτσάκια πάνε αριστερά-δεξιά αντί για κυκλικά

την crossaction που είναι πιο "άναρχες" οι ίνες

 

Ποια να προτιμήσω σε τιμή μέχρι 40 ευρώ; Η δικιά σου η 500 κάνει 100+ ευρώ που είναι ακριβή για μένα.

Ευχαριστώ :)

 

Λοιπόν δεν υπάρχει λόγος να χάνεσαι. Ο περιοδοντολόγος μου, μου συνέστησε την απλή oral-b sensitive . Το μόνο που μου είπε να είναι καλά φορτισμένη για να έχει δύναμη. Είχα αγοράσει αυτήν , αλλά στα δύο χρόνια χάλασε η μπαταρία και την πέταξα. Από τότε χρησιμοποιώ την απλή που σου έδειξα παραπάνω και μάλιστα τώρα τελευταία αγόρασα αυτήν από την shell με 19€.

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

...και μάλιστα τώρα τελευταία αγόρασα αυτήν από την shell με 19€.

 

Αυτη από την σελ είναι ακριβη στα 19, εχει στα σούπερ max τιμή 20-25ευρω, όταν βάζουν 50% βγαίνει 10-12.5 ευρώ, επί εποχής 12αριου κουπονιού την έπαιρνε κανεις μέχρι και με 30 σεντς! Τώρα που τα κουπόνια έχουν γίνει 7αρια στη χειρότερη, βγαίνει στα 5ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη από την σελ είναι ακριβη στα 19, εχει στα σούπερ max τιμή 20-25ευρω, όταν βάζουν 50% βγαίνει 10-12.5 ευρώ, επί εποχής 12αριου κουπονιού την έπαιρνε κανεις μέχρι και με 30 σεντς! Τώρα που τα κουπόνια έχουν γίνει 7αρια στη χειρότερη, βγαίνει στα 5ευρω.

 

Μήπως μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες γιατί σε έχασα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη από την σελ είναι ακριβη στα 19, εχει στα σούπερ max τιμή 20-25ευρω, όταν βάζουν 50% βγαίνει 10-12.5 ευρώ, επί εποχής 12αριου κουπονιού την έπαιρνε κανεις μέχρι και με 30 σεντς! Τώρα που τα κουπόνια έχουν γίνει 7αρια στη χειρότερη, βγαίνει στα 5ευρω.

Το θεμα ομως ειναι πως κουπονια , πλεον ΤΕΛΟΣ ??????Εχω να δω πανω απο 2 μηνες κ δεν ξερω τι γινεται με το νεο κολπο στα Vodafone stores....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην την παίρνετε

δεν αξίζει σαν ποιότητα, το μετάνιωσα πάρα πολύ.

αυτή που δίνει ο matrixxx πιο πάνω είναι 2 κλάσεις ανώτερη.(τις έχω και τις δύο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

δεν αξίζει σαν ποιότητα, το μετάνιωσα πάρα πολύ.

αυτή που δίνει ο matrixxx πιο πάνω είναι 2 κλάσεις ανώτερη.(τις έχω και τις δύο)

Τι δεν σου άρεσε ακριβώς?

 

P.S: Kάνεις συλλογή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα βουρτσάκια είναι κακά. πιθανόν να είναι απο εγκεκριμένο υλικό αλλά στη πράξη το σχήμα και η σκληρότητα τους μου ερεθίζει/ματώνει τα ούλα ενώ ταυτόχρονα δεν φαίνεται να καθαρίζει καλά την επιφάνεια του δοντιού και να φτάνει σε εσοχές.

 

το γεγονός οτι δεν παίρνει βουρτσάκια άλλης μάρκας σε καθιστά δέσμιο των προαναφερθέντων αναποτελεσμαστικών βουρτσών.

 

 

αυτή που δίνει ο Matrixx, που παρεπιπτόντως την είχα πάρει απο Lidl παλιότερα, παίρνει στάνταρ της Braun.

εγώ προτιμώ http://www.amazon.co.uk/Oral-B-Action-Electric-Toothbrush-Replacement/dp/B003U9V7PK/

μεγάλη η διαφορά στη πράξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...