Προς το περιεχόμενο

Εντοπισμός κινητού


mad00lini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Συγγνώμη, αν γράφω σε λάθος θέμα.

Πριν λίγες ώρες έχασα το κινητό μου. Είναι ακόμα ανοιχτό γιατί παίρνω τηλ. και καλεί, αλλά δε θέλω να του τελειώσω την μπαταρία, ώστε να καταφέρω να το εντοπίσω.

Δεν είχε wifi μάλλον εκεί που έπεσε και δεν είμαι σίγουρη αν ήταν ανοιχτό το gps.

Υπάρχει κάποιος τρόπος εντοπισμού; Δοκίμασα μέσω της google, αλλά μου λέει "μη διαθέσιμη τοποθεσία".

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν  συνδεθει στο internet  θα το εντοπισει το Google, εκτος αν γινει επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις

Αν συνδεθεί θα με ενημερώσει με κάποιο μήνυμα;;

 

Ή θα πρέπει εγώ να κάνω συνέχεια εντοπισμό θέσης από την google?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να πας στον παροχο δικτυου σου και να ζητησεις να σου το βρουνε! Δε χρειαζεται τιποτα αλλο εφοσων υπαρχει η sim μεσα!

 

Πλάκα μας κανεις?

 

Τελικά τι έγινε το βρήκες?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να πας στον παροχο δικτυου σου και να ζητησεις να σου το βρουνε! Δε χρειαζεται τιποτα αλλο εφοσων υπαρχει η sim μεσα!

δεεεεεεεεεεν νομίζω ότι είναι τόσο απλό! Παίζουν πολλά με το απόρρητο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

 

 

Εάν το κινητο δεν είναι μονιμα στο internet ΔΕΝ υπαρχει πιθανοτητα να το βρεις!

Εάν το βρει ο άλλος το πρωτο που θα κανει είναι το factory settings οποτε ........ξεχνατο!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως υπάρχουν διάφορα application που

μετατρέπουν το κινητό σου σε GPS Tracker και μπορεις να το παρακολουθείς online σε πραγματικό χρόνο.

 

Αυτό χρησιμοποιώ εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δυστυχώς παιδιά δεν το βρήκα..

Έδωσα το ΙΜΕΙ για μπλοκάρισμα συσκευής και ό,τι θέλει ας γίνει από κει και πέρα. Τώρα κινητό LG των 60 ευρώ που σκατοκολλούσε και είχε περάσει κι ένα χρόνος, ποιος να το πάρει και τι να το κάνει...

Αυτά. Στο τωρινό κινητό θα είμαι πιο προσεκτική και έχω ήδη βάλει αυτό το προγραμματακι εντοπισμού σε περίπτωση απώλειας..

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς παιδιά δεν το βρήκα..

 

Έδωσα το ΙΜΕΙ για μπλοκάρισμα συσκευής και ό,τι θέλει ας γίνει από κει και πέρα. Τώρα κινητό LG των 60 ευρώ που σκατοκολλούσε και είχε περάσει κι ένα χρόνος, ποιος να το πάρει και τι να το κάνει...

 

Αυτά. Στο τωρινό κινητό θα είμαι πιο προσεκτική και έχω ήδη βάλει αυτό το προγραμματακι εντοπισμού σε περίπτωση απώλειας..

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Και αν στο κλέψουν και το προγραμματάκι σου δείξει ότι η συσκευή σου βρίσκεται μέσα σε ένα συγκεκριμένο κτίριο τι θα κάνεις?

  1. Θα μπαίνεις σε όλα τα διαμερίσματα και θα δέρνεις και θα ψάχνεις?
  2. Θα φωνάξεις την αστυνομία με παρουσία εισαγγελέα για να μπαίνει σε όλα τα σπίτια και να ψάχνει επειδή το δείχνει το προγραμματάκι?

Θέλω να πω πως για κλοπή δεν έχουν νόημα αυτά τα προγραμματάκια.

Ίσως βοηθούσαν μόνο αν σου πέσει κάπου που δεν το βρει κανείς άλλος και το εντοπίσεις με κάποια τέτοια εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην προκειμένη περίπτωση, που πιθανόν είχε πέσει κάτω από σταθμευμένο όχημα η συσκευή, θα βοηθούσε πάρα πολύ. Φαντάσου ότι χτυπούσε 6 ώρες που έπαιρνα τηλ.
Αν το είχε βρει κάποιος, το πιο πιθανόν θα ήταν να το είχε κλείσει αυτόματα..

Τώρα αν μου το κλέψουν, ναι δεν έχει πολύ νόημα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο είναι με το που χαθεί να πας στην εταιρία που είσαι, και  να τους ζητήσεις να στο βρουν, μέσω της σιμ, εφόσον είναι ακόμα ενεργή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...