Προς το περιεχόμενο

Εντοπισμός κινητού


mad00lini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι που με flasharisma ειδικα οταν καποιος ξερει να flasharei οτι δεν σβηστει απο μεσα .και οτι μπορει να μην σβηστει δεν σημαινει οτι θα ειναι ενεργη.

 

Κι εμένα αυτό μου έκανε εντύπωση γι αυτό ρωτάω ποιά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είπα οτι δεν σβήνει με φλασάρισμα άλλης ROM.Είπα οτι δεν σβήνει με factory reset.Άλλο το ένα , άλλο το άλλο.Στο factory reset δεν σβήνεις τα αρχεία συστήματος άρα λογικά μέσα στα αρχεία συστήματος πάει και εγκαθίσταται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα οτι δεν σβήνει με φλασάρισμα άλλης ROM.Είπα οτι δεν σβήνει με factory reset.Άλλο το ένα , άλλο το άλλο.Στο factory reset δεν σβήνεις τα αρχεία συστήματος άρα λογικά μέσα στα αρχεία συστήματος πάει και εγκαθίσταται.

 

Για να μην σβήνεται με factory reset αρκεί να γίνεται εφαρμογή συστήματος.

Υπάρχει δυνατότητα και να μην φαίνεται?

Για ποια εφαρμογή μιλάς τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

google gps history googlare
Ειναι εξτρα εφαρμογη περα απο το μαμα tracking...
Οτι εφαρμογη κ να βαλετε ποιος αφηνει ανοιχτο gps wifi 4g κ την εφαρμογη tracking...?με το ζορι βγαζουν μιση μερα
--------
Στα ιφονε εδω κ λιγα χρονια ακομη κ αν το κλεψουν hard reset κτλ αν δεν το βγαλει ο ιδιοκτητης απο icloud ειναι για πέταμα.
Μολις πριν λιγες μερες αποφασισαν στην εκδοση android 5.1. να κανουν το ιδιο...

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

google gps history googlare

Ειναι εξτρα εφαρμογη περα απο το μαμα tracking...

Οτι εφαρμογη κ να βαλετε ποιος αφηνει ανοιχτο gps wifi 4g κ την εφαρμογη tracking...με το ζορι βγαζουν μιση μερα

--------

Στα ιφονε εδω κ λιγα χρονια ακομη κ αν το κλεψουν hard reset κτλ αν δεν το βγαλει ο ιδιοκτητης απο icloud ειναι για πέταμα.

+1 για οτι η μπαταρια θα τελειωσει σε χρονο μηδεν πριν το βρεις καν.

Νομίζω οι περισσότερες εφαρμογές αυτού του τύπου εγκαθιστώνται στο φάκελο του συστήματος.Εγώ χρησιμοποιώ την theft aware

οτι γινεται εγκατασταση στο φακελο συστηματος την καθιστα ομως ενεργη μετα απο Hard reset?

Κι εμένα αυτό μου έκανε εντύπωση γι αυτό ρωτάω ποιά είναι.

πχ το emma της sony οτι και να εχεις πειραξει σου κανει install ξανα την rom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι γινεται εγκατασταση στο φακελο συστηματος την καθιστα ομως ενεργη μετα απο Hard reset?

 

Βρήκα οτι λέει αυτό: (root) TA installs itself into the system partition, even on phones with NAND protection, meaning it will not be affected by even full system wipes/resets.

Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ στο δικό μου κινητό για να δω εαν όντως το κάνει αλλά και πάλι δεν με απασχολεί μιας και η εφαρμογή είναι stealth και δεν φαίνεται πουθενά οτι είναι εγκατεστημένη για να πονηρευτεί κάποιος.Εαν τώρα πάει και του περάσει αμέσως μια νέα ROM ε εντάξυ.Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

Πάντως οτι βοηθάει να το βρεις βοηθάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αραγε θα θελα να ξερω στατιστικα ποιος εχει βρει τηλεφωνο και εχει βγαλει ακρη με αστυνομια ,δικαστηρια ή δεν ξερω τι αλλο με ολους αυτους τους διαφορους τροπους να βρεις το κινητο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται απαραίτητα να έχει εφαρμογή μόνο στην περίπτωση που στο κλέψουν.Μπορεί να σου παραπέσει κάπου και να μην είναι σε εμφανές σημείο για να το πάρει κάποιος και να το βρεις με ένα τέτοιο application.

Ή το κάνεις injection στο κινητό της γυναίκας σου για να τσεκάρεις αν όντως πάει εκεί που λέει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται απαραίτητα να έχει εφαρμογή μόνο στην περίπτωση που στο κλέψουν.Μπορεί να σου παραπέσει κάπου και να μην είναι σε εμφανές σημείο για να το πάρει κάποιος και να το βρεις με ένα τέτοιο application.

Ή το κάνεις injection στο κινητό της γυναίκας σου για να τσεκάρεις αν όντως πάει εκεί που λέει :P

το πρωτο ναι σωστο.μου εχει τυχει το κινητο να το ξεχασω καπου αλλα οκ υποψιαστηκα που ειναι και το πηρα τηλεφωνο και οκ το ακουσα.η αφασια ειναι οταν το εχω στο αθορυβο.

τωρα για το τελευταιο ειναι και αυτο μια αποψη.ειναι γνωστες τακτικες αυτες με keylogger σε pc μεχρι τετοια σε κινητο.απλα αν φτασεις σε αυτο το σημειο καλυτερα χαλασε τα γιατι σιγουρα κατι δνε παει καλα με την σχεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου είχε πέσει πολύ παλιά το κινητό στο σειχ σου, στις εποχές που δεν υπήρχαν ακόμα smartphones.

Έτυχε και το βρήκα σαν να ψάχνω ψίλο στα άχυρα. Ένα τέτοιο app θα βοηθούσε για τέτοιες περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Cerberus! το περνας σαν εφαρμογη συστηματος και σβηνεται μονο μετα απο φλασαρισμα ρομ! επισης οταν την εχεις σαν εφαμρογη συστηματος μπορεις να ενεργοποιησεις και απομακρυσμενα το gps με μηνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται όμως ότι το ενεργοποίησες? Θα το βλέπει ο κλέφτης ή η γκόμενα που σε κερατώνει? :-D

 

Από αυτού του είδους τις εφαρμογές ξέρετε καμία που να τα κάνει όλα και να είναι και free?

Είχα παλιά το androidlost αλλά δεν ήταν καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...