Προς το περιεχόμενο

1 δισεκατομμύριο άνθρωποι χρησιμοποίησαν το Facebook την περασμένη Δευτέρα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άραγε τι κάνατε την περασμένη Δευτέρα; Σύμφωνα πάντως με τον Mark Zuckerberg, μεταξύ άλλων χρησιμοποιήσατε και το Facebook.

Ο Mark Zuckerberg σε μία ανάρτηση του έκανε γνωστό ότι 1 δισεκατομμύριο άνθρωποι, για πρώτη φορά στην ιστορία της υπηρεσίας κοινωνικής δικτύωσης, χρησιμοποιήσαν το Facebook σε μία μέρα. Αυτό σημαίνει, ότι την περασμένη Δευτέρα, ένας στους επτά ανθρώπους στην Γη χρησιμοποίησε το Facebook για να συνδεθεί με άλλους ανθρώπους, με την οικογένεια και τους φίλους του.

 

Όταν μιλάμε για κάτι τέτοιο, για τέτοια κλίμακα, δεν είναι περίεργο που ο Mark Zuckerberg ασχολείται τελευταία με δορυφόρους, lasers και drones για να συνδέσει τον υπόλοιπο κόσμο στο Internet όσο το δυνατόν ταχύτερα: ξέρει που θα κάνουν log-in αργά ή γρήγορα.

 

Το εντυπωσιακό αυτό στατιστικό στοιχείο είναι ακόμα πιο σημαντικό αν συνυπολογίσουμε ότι το Facebook διαθέτει περισσότερα από 1.5 δισεκατομμύρια μέλη, με πολύ συχνή επισκεψιμότητα στην ιστοσελίδα του όπως φαίνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας.

 

 

Link.png Site: Facebook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πιο σημαντικό πράγμα στη ζωή μας σήμερα εύχομαι και τα υπόλοιπα 6 δις να το ζήσουν και αυτοί κάποια στιγμή στη ζωή τους.

Ευχαριστούμε για όλα τεραστιε Ζουκερμπεργκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Αυτό σημαίνει, ότι την περασμένη Δευτέρα, ένας στους επτά ανθρώπους στην Γη χρησιμοποίησε το Facebook για να συνδεθεί με άλλους ανθρώπους, με την οικογένεια και τους φίλους του."

 

Η για να ανεβάσει selfies,να γράψει που και με ποιόν ήταν,τι ποτό έπινε,σε τι ψυχολογική κατάσταση ηταν.Επίσης να δει πόσα likes πήρε κλπ. B)

 

Σημαντικότατα πράγματα!!!Χωρίς αυτά δεν έχει νόημα η ζωή. :-D

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν είσαι πιτσιρικάς μια χαρά είναι το fb για να κάνεις κονε κτλπ Και μένα με τσαντίζουν τα posts που λένε που πήγαν τι έκαναν selfies και αηδίες αλλά μόδα είναι και αυτό θα περάσει. fb είχα από το 2006-7 εάν θυμάμαι καλά αλλά έπαψα να το χρησιμοποιώ 1 χρόνο μετά και τελικά έσβησα το account. Δεν υπήρχαν smartphones τότε και φτηνές συνδέσεις ώστε να μπορείς να είσαι online συνέχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σημαντικό πράγμα στη ζωή μας σήμερα εύχομαι και τα υπόλοιπα 6 δις να το ζήσουν και αυτοί κάποια στιγμή στη ζωή τους.

Ευχαριστούμε για όλα τεραστιε Ζουκερμπεργκ.

Ελπίζω να είναι ειρωνικό αυτό που είπες... γιατί αν όχι τότε έχεις πολύ σοβαρό πρόβλημα και θα πρέπει να το κοιτάξεις.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι υπερήφανος που ήμουν ένας απο αυτούς :') :P

Πέραν της πλάκας το facebook σαν υπηρεσία είναι καλή.

Το αν έχουν μερικοί , άτομα  κάτω των 20 χρονών ή ηλίθιους για φίλους και γεμίζουν το timeline με άσκοπα check in ,selfies στην χέστρα κλπ είναι δικό τους φταίξιμο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο συγχαρητηρια?.....

 

 

Forbes:

16. Mark Zuckerberg

Net Worth: $33.4 B

Source of wealth: Facebook

Πριν απο 4 χρονια εφτιαξα ενα λογαριασμο...ασχοληθηκα 10 λεπτα και το παρατησα, ουτε κωδικους θυμαμαι ουτε τιποτα.

Πριν 1 χρονο λεω δεν μπορει κατι κανω λαθος εγω ας κανω εναν αλλο λογαριασμο να ασχοληθω στα σοβαρα αυτη τη φορα αφου ολος ο κοσμος εχει facebook.

Ασχοληθηκα 20 λεπτα αυτη τη φορα.   

 

Αυτο ηταν το facebook για μενα. Δεν μπορω να καταλαβω τι βρισκετε σε αυτη τη μ@#$%α.

:-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νούμερο αφορά μόνο προσωπικά προφίλ ή και pages/groups; Γιατί εγώ συντηρώ ένα page για μια προσωπική σελίδα που έχω. Προφανώς μπαίνω σε καθημερινή βάση για να ελέγχω τι μηνύματα μου έρχονται για την σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σταμάτησα να το χρησιμοποιώ για προσωπικό σκοπό εδώ και 2 χρόνια, το έσβησα. Το μόνο που διατηρώ είναι μία σελίδα μόνο για λόγους πληροφόρησης για ένα Project. Για εμένα προσωπικά το Facebook δεν είναι πλέον χρήσιμο, Επαφή μπορεί να κρατήσει κάποιος αν θέλει και χωρίς αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο 4 χρονια εφτιαξα ενα λογαριασμο...ασχοληθηκα 10 λεπτα και το παρατησα, ουτε κωδικους θυμαμαι ουτε τιποτα.

Πριν 1 χρονο λεω δεν μπορει κατι κανω λαθος εγω ας κανω εναν αλλο λογαριασμο να ασχοληθω στα σοβαρα αυτη τη φορα αφου ολος ο κοσμος εχει facebook.

Ασχοληθηκα 20 λεπτα αυτη τη φορα.   

 

Αυτο ηταν το facebook για μενα. Δεν μπορω να καταλαβω τι βρισκετε σε αυτη τη μ@#$%α.

:-D

 

Άπειρα πράματα. 

Μέσα απο το Facebook:

 

  • Μιλάω μέρα παρα μέρα με ξαδέρφια/φίλους/συμφοιτητες κτλ που βρίσκονται σε όλο τον κόσμο.
  • Μαθαίνω νεα/ειδήσεις
  • Βλέπω αστεία βίντεο, φώτος κτλ
  • Διαφημίζω την επιχείρηση μου σε όλο τον κόσμο
  • Βγάζω χρήματα για την επιχείρηση μου (Πολλές φορές, εχω πουλήσει υπηρεσία, προιόν μέσα απο το fb) 

Και άλλα πάρα μα πάρα πολλά πράματα! Το παράξενο είναι εσυ τι δεν βρίσκεις στο fb?? :D

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...