Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο λογότυπο της Google


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μερικές εβδομάδες μετά την ανακοίνωση της δημιουργίας της εταιρείας Alphabet και της μεγάλης αναδιάρθρωσης της, που διασπάει τις επιχειρήσεις αναζήτησης, διαφήμισης, έρευνας, ρομποτικής και αυτοματισμού σε ξεχωριστές οντότητες, όλες κάτω από την ομπρέλα της Alphabet, η νέα Google δημοσιοποίησε το νέο της λογότυπο.

Τα χαρακτηριστικά τέσσερα χρώματα και το λευκό φόντο όπως μπορείτε να παρατηρήσετε, παραμένουν αναλλοίωτα ωστόσο η γραμματοσειρά τώρα είναι πολύ διαφορετική (sans-serif), απλούστερη, επίπεδη και περισσότερο σύγχρονη. Από ότι φαίνεται θα απαιτηθεί λίγος χρόνος να την συνηθίσουμε.

 

Η εταιρεία πάντως διατήρησε τα τέσσερα χρώματα που την χαρακτηρίζουν, και θα χρησιμοποιηθούν και για το “μικρόφωνο” που εμφανίζεται σε διάφορα σημεία, όταν είναι ενεργοποιημένη η φωνητική αναζήτηση της Google.

 

Η εταιρεία έδωσε στην δημοσιότητα και ένα video που δείχνει τις αλλαγές που έχουν γίνει κατά καιρούς στο λογότυπο της εταιρείας ενώ αναφέρεται και στην εξέλιξη της.

 

 

Link.png Site: Engadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα θελα απλα να μαι ο γραφιστας της google για μια βδομαδα..

Να μου εδιναν αυτο το project ,να τους αλλαζα γραμματοσειρα ,να μου ελεγαν κ ευχαριστω + τα εξτρας ;-)

 

Προσωπικα μου αρεσει αλλα δεν το λες κ εργο τεχνης ..!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είστε όλοι καλύτεροι, το μόνο που έχετε να κάνετε είναι μια αίτηση για τη θέση του γραφίστα στη google, για να δούμε και τις δικές σας ιδέες και projects.

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...