Προς το περιεχόμενο

Θερμόμετρο υπερύθρων MEDISANA FTD 9.99 ευρω...[ΕΛΗΞΕ]


james000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12+ ευρώ δεν στο χρέωσε με τα μεταφορικά? Ή μπορούσες να επιλέξεις παραλαβή από κατάστημα?

εβαλα παραλαβη απτο καταστημα και βγαινει τιμη χωρις μεταφορικα 9.99

Το γεγονός ότι η ίδια η Medisana δεν το έχει στο προϊοντικό της κατάλογο και το πουλάει στην ουσία μόνο το ΜΜ, δεν θα έπρεπε να μας απασχολεί; Με ενδιαφέρει και μένα να το πάρω αλλά έχω ήδη ένα άχρηστο που μετράει από απόσταση (και όλο κάνει λάθος) και θα προτιμούσα να μην έχω δύο... :(

 

http://www.medisana.gr/el/

Ναι μαλλον ειναι παλιο μοντελο και εχει ξεμεινει στην ΜΜ.αλλα και καλο να μην βγει εκτος το οτι εχει 10 ευρω θα εχει εγγυηση για 2 χρονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι μαλλον ειναι παλιο μοντελο και εχει ξεμεινει στην ΜΜ.αλλα και καλο να μην βγει εκτος το οτι εχει 10 ευρω θα εχει εγγυηση για 2 χρονια.

3 χρόνια εγγύηση κατασκευαστή γράφει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατί δεν αφήνει να πληρώσεις κατά την παραλαβή από το κατάστημα;

Ετσι ειναι μονιμα. Ειναι ο λογος που εγω προσωπικα εχω "γλυτωσει" αρκετες αγορες απο το ηλεκτρονικο τους μαγαζι και ολα τα χρονια που εχει το ονλαιν εχω κανει μολις 2 αγορες, και οι δυο πριν 2-3 χρονια τοτε που ξεκινησε και ειχε αντικαταβολη. Οταν την εκοψαν και κυριως επειδη σε υποχρεωναν πλεον σε προπληρωμη σε παραλαβη απο καταστημα, δεν "εκατσε" καμια ηλεκτρονικη αγορα. Δυο φορες μαλιστα ειχα ριξει παραγγελιες με "καταθεση σε λογαριασμο" τους, πηγα εκει με την προοπτικη να πληρωσω επι τοπου και μου ειπαν και τις 2 φορες οτι αυτο δεν γινεται. Ετσι εμειναν τα λεφτα στην καρτα/τσεπη μου και τα προϊοντα στο μαγαζι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως τώρα έχει 14 Ευρώ, άρα μάλλον δεν ήταν αυτό των 47 (μήπως να αλλάξει και η τιμή στον τίτλο; )

Δεν αλλαζει η τιμη σε τιτλο οταν ληγει μια προσφορα.

 

"βραδυνες προσφορες του ΜΜ" οπως γραφει στο #1 ποστ (δεν το γραφει ο τιτλος βεβαια). Αν το εγραφε δεν θα χρειάζονταν το [ΕΛΗΞΕ] το οποιο και προσθετω αμεσα τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι μονιμα. Ειναι ο λογος που εγω προσωπικα εχω "γλυτωσει" αρκετες αγορες απο το ηλεκτρονικο τους μαγαζι και ολα τα χρονια που εχει το ονλαιν εχω κανει μολις 2 αγορες, και οι δυο πριν 2-3 χρονια τοτε που ξεκινησε και ειχε αντικαταβολη. Οταν την εκοψαν και κυριως επειδη σε υποχρεωναν πλεον σε προπληρωμη σε παραλαβη απο καταστημα, δεν "εκατσε" καμια ηλεκτρονικη αγορα. Δυο φορες μαλιστα ειχα ριξει παραγγελιες με "καταθεση σε λογαριασμο" τους, πηγα εκει με την προοπτικη να πληρωσω επι τοπου και μου ειπαν και τις 2 φορες οτι αυτο δεν γινεται. Ετσι εμειναν τα λεφτα στην καρτα/τσεπη μου και τα προϊοντα στο μαγαζι.

 

Τελικά και εμένα αυτό με απέτρεψε παρ' ότι θα μπορούσα με 2-3 κλικ να κάνω την κατάθεση στο λογαριασμό τους. Δεν βρίσκω καμία λογική πίσω από αυτό από τη στιγμή που θα πας στο φυσικό κατάστημα.

Δεν αλλαζει η τιμη σε τιτλο οταν ληγει μια προσφορα.

 

"βραδυνες προσφορες του ΜΜ" οπως γραφει στο #1 ποστ (δεν το γραφει ο τιτλος βεβαια). Αν το εγραφε δεν θα χρειάζονταν το [ΕΛΗΞΕ] το οποιο και προσθετω αμεσα τωρα.

 

Μάλλον για το "από 47" εννοεί. Παρ' όλα αυτά μόνο αν παραλάβει κάποιος θα σιγουρευτούμε αν  είναι η όχι το "ακριβό" μοντέλο.

 

Αν και από τις φωτογραφίες πρόκειται για άλλο μοντέλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ακριβως, ειναι αποτρεπτικο για πολλους λογους. Πχ...

1. Το μετανιώνεις.

2. Πας και βλεπεις απο κοντα οτι δεν ειναι οπως το ηθελες/περιμενες.

3. Πας και βλεπεις ενα τελευταιο κομματι με χαλια συσκευασια.

4. Πας και σου λενε οτι ειναι το εκθεσιακο. (οπως μου ειπαν με το p8lite ενω ειχα κανει ηλεκτρονικη παραγγελια με "καταθεση" - φαντασου να το ειχα πληρωσει με καρτα ή να ειχα κανει κατάθεση, τσαμπα ταλαιπωρια).

Θα περιμενεις 5-10 μερες να παρεις τα λεφτα σου πισω...

 

Και φυσικα δεν εχει καμια λογικη επισης οπως λες και εσυ. Αν ηταν υποχρεωτικη η προπληρωμη για παραλαβη στον χωρο σου, θα ειχε μια λογικη, για παραλαβη απο καταστημα ειναι εντελως ακυρη (και πρωτοφανης-δεν την εχω δει σε αλλο μαγαζι).

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια έχει κανείς εμπειρία με δαύτα;

 

Πριν 3 μέρες συζητούσα με μια φίλη που είχε ένα μαπέξ ηλεκτρονικό των 5€ από το φαρμακείο και το έβαζε στο παιδί της. Η απόκλιση κάθε φορά ήταν 0,4-0,5 βαθμούς. Λέω μήπως της κάνω δώρο αυτό.

έχω εγώ. Έχω χρησιμοποιήσει ένα, δύο. Δουλεύουν αρκετά καλά στην αρχή, σχεδόν εντυπωσιακά με καθόλου ή μικρό λάθος με μέτρηση ενός/δυο δευτερολέπτων! (έτσι και αλλιώς το "προτεινόμενο" είναι να κάνεις 3 μετρήσεις και αποφασίζεις με τον μέσο όρο).

 

Συν το χρόνο όμως χάνουν πάρα πολύ χωρίς δυνατότητα επαναρύθμισης. Αυτό που είχα και τον πρώτο χρόνο δούλευε καλά τώρα χάνει. Δείχνει πχ αντί 36.6 περίπου 35,1 και δεν μπορώ να το ρυθμίσω. Αυτό που μπορεί να γίνει είναι να καθαρίζεις με οινόπνευμα (μια υγρή μπατονέτα) τον αισθητήρα. Στην αρχή (πρώτες φορές) κάτι κάνει, αλλά σύντομα δεν βοηθάει ούτε αυτό. Στο αυτί η μέτρηση είναι ακριβέστερη αλλα λερώνει ο αισθητήρας.

 

Γενικά ΔΕΝ μπορείς να τα εμπιστευτείς και σύντομα ξαναπάς σε "συμβατικό". Για όσο δουλεύουν όμως είναι βολικότατα ειδικά σε μωρά και παιδιά που δεν κάθονται. Τα μετράς ενώ κοιμούνται. Ως ένδειξη και μόνο είναι χρήσιμα (πχ θα καταλάβεις ότι έχει πυρετό και ας μην μετράει ολόσωστα), αλλά για ακριβή μέτρηση θέλει "αναλογικό" θερμόμετρο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουουυ εγω πηγα να βγαλω την μπαταρια με εναν σουγια και εσπασε το ενα απο τα 2 πλαστικα μαυρα που την κραταει.με λιγη logo εγινε η δουλεια παλι αλλα για ποσο.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σημερα το eshop εχει ενα θερμομετρο http://www.eshopspecials.gr,εγωειχα'>http://www.eshopspecials.gr,εγωειχα παρει παλια απο lidl ενα και το εχω για να βλεπω στα γρηγορα αν εχει πυρετο το παιδι.μετα αν δω κατι θα βαλω και το κανονικο για συγουρα

Παιδια σημερα το eshop εχει ενα θερμομετρο http://www.eshopspecials.gr,εγωειχα παρει παλια απο lidl ενα και το εχω για να βλεπω στα γρηγορα αν εχει πυρετο το παιδι.μετα αν δω κατι θα βαλω και το κανονικο για συγουρα

http://www.e-shop.gr/thermometro-yperythron-tristar-th-4654-p-HAP.511703

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θερμόμετρο του θέματος στο Mediamarkt στο Γέρακα στα 2,99€...το απόγευμα που πέρασα είχε αρκετά... Είναι το medisana ftd 99186... (Αν θεωρείτε ότι αξίζει ας βγει το [ΕΛΗΞΕ]) από το τίτλο και ας αλλάξει η τιμή) 

Επεξ/σία από briemann
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...