Προς το περιεχόμενο

Προσφορά SSD OCZ TRION 240GB 69.90euro.480GB 149,9 euro 960GB 299 euro από Πλαίσιο


maroulisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τεχνολογία Toshiba, καλές επιδόσεις και εγγύηση 3 χρόνια Link.png Site: ShieldPlus με Advanced Replacement...!!! μια χαρά τον βλέπω σε αυτή την τιμή... δύο στο καλαθάκι... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ Windows θέλω να καρφώσω πάνω και το εκάστοτε game που παίζω. Τα αρχεία που χρειάζομαι θα παραμείνουν στον μηχανικό μου. Anyway θα το ρισκάρω

Αυτό ακριβώς. Τσίμπησα έναν για το laptop και έναν για ένα δεύτερο pc. Βγαίνει και ο 1Tb του laptop (150gb used) Και πάει για αποθήκευση και το vfm εκτοξέυεται. Ας τους αλλάζω και κάθε δίμηνο με εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με τις τιμές που έπαιξαν οι Sandisk στο Αγγλικό Amazon από Τρίτη και μετά, δε βλέπω καμία προσφορά ιδιαίτερη, ούτε προσωπικά πιστεύω ότι θα είναι πιο αξιόπιστος από τους Sandisk (ώστε να δικαιολογεί π.χ. ο 480GB τα 28 ευρώ παραπάνω)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, από τιμή αξίζει, αλλά αξιόπιστος δεν φαίνεται να είναι..

Που παληκαρι μου το ειδες οτι δεν ειναι αξιοπιστος? Οτι μπορει να κολλησει οταν γραφεις 50GB για κανενα δευτερολεπτο? Ενταξει αν ασχολεισαι επαγγελματικα με επεξεργασια βιντεο δες κατι αλλο. Για ολες τι αλλες περιπτωσεις ειναι πολυ αξιολογος ο δισκος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση... Αξίζει να τον πάρω για δεύτερο για να έχω παιχνίδια μέσα μόνο; δηλαδή στον μηχανικό το λειτουργικό και σε αυτόν τα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ssd προορίζεται για 1ος δηλαδή για λειτουργικό και ότι άλλο θέλεις να φορτώνει γρήγορα, γι αυτό που σκέφτεσαι να κάνεις δεν αξίζει (για εμένα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαριέμαι να βάζω Windows.. Και εξάλλου μια χαρα τα πάει ο μηχανικός Hitachi που έχω γιαυτό έλεγα να τον πάρω μόνο για παιχνίδια. Μπρακετο περιλαμβάνει η συσκευασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όσους δεν το έχουν πάρει χαμπάρι ακόμη.

 

http://www.insomnia.gr/review/_/hardware/storage/ocz-trion-100-series-480-gb-review-r687

 

 

Αντιγράφω από το παραπάνω

 

Πλεονεκτήματα

  • Ανταγωνιστική τιμή
  • Αρκετά καλές ταχύτητες ανάγνωσης
  • Υποστήριξη DevSleep
  • Πλήρες λογισμικό υποστήριξης
  • 3 χρόνια εγγύηση
Μειονεκτήματα

  • Χαμηλές επιδόσεις, ειδικά όταν ο όγκος των εγγραφών είναι μεγάλος
  • Μερικές φορές ο SSD δείχνει να κολλάει, κατά τη διάρκεια εκτεταμένων εγγραφών
  • Δεν υποστηρίζει κρυπτογράφηση

 

Αν θέλετε να εξοπλίσετε ένα netbook ή έναν απλό υπολογιστή γραφείου με έναν SSD, ή αν η χρήση περιορίζεται σε απλό gaming και σερφάρισμα στο διαδίκτυο τότε ένας Trion 100 θα σας καλύψει.

 

Order confirmed

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...