Προς το περιεχόμενο

Πρώτη διαφήμιση για το Galaxy Note7 το οποίο θα κυκλοφορήσει κανονικά σε Ευρώπη και Ελλάδα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πρώτη επίσημη διαφήμιση για το επερχόμενο Galaxy Note7 της Samsung είναι γεγονός και δημοσιοποιήθηκε από το Κορεάτικο τμήμα της Samsung Mobile. Αν και ήδη γνωρίζουμε πολλά χαρακτηριστικά για τη νέα κορυφαία συσκευή της Κορεάτικης εταιρείας, το διαφημιστικό σποτ επιβεβαιώνει τα βασικά από αυτά.

Για παράδειγμα, επιβεβαιώνει ότι η νέα συσκευή της εταιρείας θα ονομάζεται Galaxy Note7 (βάζοντας την λέξη “No” στην θέση του “6) και όχι Note6 όπως θα έπρεπε κανονικά, και ότι θα διαθέτει αισθητήρα ανάγνωσης δαχτυλικών αποτυπωμάτων και stylus και ότι βεβαίως θα είναι αδιάβροχο.

 

Στα πρώτα δευτερόλεπτα του βίντεο επίσης βλέπουμε να χρησιμοποιούνται διάφοροι μέθοδοι ξεκλειδώματος της συσκευής, και επειδή η ύπαρξη αισθητήρα ανάγνωσης δαχτυλικού αποτυπώματος δεν είναι κάτι νέο για να ενθουσιαζόμαστε, ενδεχομένως να σχετίζεται με την “σάρωση ίριδας”.

 

 

Σύμφωνα με πληροφορίες του Insomnia, η Samsung δε θα ακολουθήσει την πολιτική που ακολούθησε με το προηγούμενο μοντέλο, και έτσι το Galaxy Note 7 θα κυκλοφορήσει κανονικά στις περισσότερες Ευρωπαϊκές χώρες, συμπεριλαμβανομένου και της Ελλάδας, με πιθανή ημερομηνία τις αρχές Σεπτεμβρίου

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβαλα custom πράμα στη βέσπα και πάει σαν χιλιάρα μηχανή και είμαι μια χαρά, τι είμαι κάνας χαζός που δίνει λεφτά για μηχανές;

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει το βιντεάκι να εννοεί πως η αναγνώριση δακτυλικου αποτυπώματος να γίνεται πάνω στην οθόνη; Ή πολύ τραβηγμένο;

 

Πολύ τραβηγμένο. Αλλά θα ήταν γαμάτο αν -με κάποιο τρόπο- κατάφερναν κάτι τέτοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν θα βγεί και σε flat screen εκδοση; Απεχθάνομαι αισθητικά τις curved, και δεν είναι και καθόλου πρακτικές. Στο s7 edge της γυναίκας μου ειναι απενεργοποιημένη γιατί όποτε το έπιανε ανοιγε διάφορα χωρίς να το θέλει. Δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η μόδα που καταργεί τα bezels

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η μόδα που καταργεί τα bezels

[sarcasm]

 

ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ.

 

[/sarcasm]

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bezels = μουφα

Μακαρι όλοι να τα καταργήσουν σύντομα.

 

Για ενημέρωσέ μας, τι άλλο θα πρέπει να μας αρέσει και τι όχι, στις συσκευές που αγοράζουμε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bezels = μουφα

 

Μακαρι όλοι να τα καταργήσουν σύντομα.

​Δεν είναι μόνο αισθητικό το θέμα (γούστα είναι αυτά και είναι πολλοί που τους αρέσουν τα bezels), αλλά και πρακτικό, γιατί μην ξεχνάς ότι το κινητό δεν είναι TV ή λαπτοπ, αλλά κάτι που το κρατάς. Επίσης είναι και θέμα δομικής αντοχής σε περίπτωση πτώσης κλπ. Είναι εντελώς διαφορετικό πραγμα η πρόσκρουση στο πλαίσιο που το πολύ να αφήσει ένα γδάρσιμο, και άλλο να ραγίσει η οθόνη με το τεράστιο κόστος αντικατάστασης.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...