Προς το περιεχόμενο

MoviePass: Δείτε μία ταινία την ημέρα στον κινηματογράφο με μηνιαίο κόστος $10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μια πολύ ενδιαφέρουσα αλλαγή προχωρά από σήμερα η υπηρεσία MoviePass στις Ηνωμένες Πολιτείες, επιτρέποντας σε οποιονδήποτε να δει μία ταινία την ημέρα στον κινηματογράφο, με μηνιαίο κόστος μόλις $10.

Μέχρι σήμερα, η εταιρεία, πίσω από την οποία είναι ο συνιδριτής του Netflix, Mitch Lowe, παρείχε τη δυνατότητα επίσκεψης στους κινηματογράφους δύο φορές το μήνα με κόστος $15, όμως για το Λος Άντζελες και τη Νέα Υόρκη η τιμή ανέβαινε στα $21. Φυσικά η νέα υπηρεσία είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα αφού σ' αυτή συμμετέχουν συνολικά 4.000 κινηματογράφοι από ολόκληρη την επικράτεια των Ηνωμένων Πολιτειών, ένας αριθμός που ισοδυναμεί με το 91% του συνόλου των κινηματογράφων στη χώρα. Σ' αυτούς περιλαμβάνονται μεγάλα ψυχαγωγικά κέντρα με πολλαπλές κινηματογραφικές αίθουσες όπως το AMC, το Cinemark και το Regal.

 

Στη νέα υπηρεσία της MoviePass δεν περιλαμβάνονται προβολές IMAX ή 3D, ενώ μία ακόμα ιδιαιτερότητα σε πολλές πόλεις είναι η υποχρέωση του ενδιαφερόμενου να αποκτήσει εισιτήριο όχι μέσα από την εφαρμογή, αλλά μετά από επίσκεψή του στον κινηματογράφο, την ίδια ημέρα της προβολής. Αναμενόμενα, η ανακοίνωση της νέας υπηρεσίας του MoviePass έχει δημιουργήσει τεράστιο ενδιαφέρον, κάτι που έχει μέχρι στιγμής έχει ως αποτέλεσμα την αδυναμία πρόσβασης στην επίσημη ιστοσελίδα αλλά και σε δυσλειτουργία των mobile εφαρμογών.

 

Link.png Site: Engadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά κουτάκι αναψυκτικό από μινιμάρκετ/περίπτερο κοντά και πατατάκι sticks από τα Lidl. :P

 

Θα σας χάλαγε αντί για 7,5 που δίνουμε ανά προβολή στα village (αυτά έχω κοντά αυτά λέω) να δίνουμε έστω τα διπλάσια για "μια ταινία την ημέρα"... Ακόμη και μόνο Τετάρτες να ήταν πχ εγώ θα το τιμούσα. 4 Τετάρτες ο μήνας, μια ταινία έκαστη, από 7,5 ευρώ θα έδινα, οπότε μου έρχεται 50%....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά κουτάκι αναψυκτικό από μινιμάρκετ/περίπτερο κοντά και πατατάκι sticks από τα Lidl. :P

 

Θα σας χάλαγε αντί για 7,5 που δίνουμε ανά προβολή στα village (αυτά έχω κοντά αυτά λέω) να δίνουμε έστω τα διπλάσια για "μια ταινία την ημέρα"... Ακόμη και μόνο Τετάρτες να ήταν πχ εγώ θα το τιμούσα. 4 Τετάρτες ο μήνας, μια ταινία έκαστη, από 7,5 ευρώ θα έδινα, οπότε μου έρχεται 50%....

 

και γυναικα με τσαντα μαζι της ή μονο χειμωνα για να τα κρυψουμε σε κανα μπουφαν :P

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά κουτάκι αναψυκτικό από μινιμάρκετ/περίπτερο κοντά και πατατάκι sticks από τα Lidl. :P

 

Θα σας χάλαγε αντί για 7,5 που δίνουμε ανά προβολή στα village (αυτά έχω κοντά αυτά λέω) να δίνουμε έστω τα διπλάσια για "μια ταινία την ημέρα"... Ακόμη και μόνο Τετάρτες να ήταν πχ εγώ θα το τιμούσα. 4 Τετάρτες ο μήνας, μια ταινία έκαστη, από 7,5 ευρώ θα έδινα, οπότε μου έρχεται 50%....

 

ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ χαχαχαχα ποία περνεις τα καυτερά? :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω στην Αγγλία στην οποία μένω εδώ και δύο χρόνια ειναι 17 λίρες το μήνα με συμβόλαιο για ένα χρόνο βέβαια όσες ταινίες την εβδομάδα θέλεις και έχεις και 30% έκπτωση στα ποπκορν-αναψυκτικα.αξιζει για κάποιον που του αρέσει ο κινηματογράφος.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε κάτι φθηνό, προσιτό στο ευρύ κοινό και θα σου 'ρθουν με τα μπούνια που λεει κι ο λαός. Δώσε και μια έκπτωση στα οικογενειακά και θα γίνει ο σινεμάς παιδότοπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...